Uszczelka podnosnika szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Uszczelka podnosnika szyb

Post autor: monlag1 » pn mar 11, 2013 18:19

Witam,mam pytanie odnosnie uszczelki ktora idzie wokól podnosnika szyb.Odpowiedzialna jest ona za to zeby woda nie wlewala sie do auta np jak splywa po szybach do srodka drzwi.W moim aucie jest ona uszkodzona bo ktos chyba na sile srubokretem odchylal to blache zeby dostac sie do wnetrza drzwi.Czy ma ktos pomysl jaką uszczlke moge kupic zeby zastapic to oryginalna bo jak narazie widze ze poprzedni wlasciciel uzyl do tego celu silikonu co jest nie praktyczne bo za kazdym razem jak sie sciagnie blache trzeba bedzie na nowo nakladac silikon. Moze jakis pomocny link do takiej uszczelki? Pozdrawiam


ASZ 253KM/486Nm

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Uszczelka podnosnika szyb

Post autor: muszkatobiasz » pn mar 11, 2013 21:00

daj jakieś foto bo trudno stwierdzić oco chodzi jesli chodzi o tą blache pod tapicerką to ona jest klejona na taką mase jak sylikon



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszczelka podnosnika szyb

Post autor: Qto » pn mar 11, 2013 23:01

mi nie udało się tego niczym zastąpić i też użyłem silikonu...
najpierw próbowałem nałożyć silikon na blachę, poczekać aż wyschnie i żeby robił za uszczelkę...ale nie zdało to egzaminu. Silikon musiałby być idealnie nałożony żeby nie było nierówności. Za drugim razem nałożyłem silikonu i przykręciłem blachę - działa. U mnie wyszczerbienie jest na kilku centymetrach więc jakoś specjalnie nie kombinowałem...przecież nie zdejmuję tego co weekend.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszczelka podnosnika szyb

Post autor: jhosef » wt mar 12, 2013 11:30

Są w marketach budowanych samoprzylepne taśmy z mikrogumy.
Wyciac pasek uszczelniający i nakleić. To jest podobne strukturalnie do oryginalnej uszczelki w tym miejscu.

Np:
http://allegro.pl/profil-mikroguma-z-kl ... 82029.html" onclick="window.open(this.href);return false;



monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Uszczelka podnosnika szyb

Post autor: monlag1 » wt mar 12, 2013 18:27

Jhosef
Wymiar tej uszczelki 3x20 ,rozumiem ze 3mm gruba to ok ,ale 20 mm(2cm) szeroka to chyba za duzo. Najwyzej przetne w pol,chyba ze zle odczytuje ten wymiar.Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości