opadnięte drzwi, wymiana zawiasów drzwi przednich

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dzejson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: śr sie 27, 2008 18:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

opadnięte drzwi, wymiana zawiasów drzwi przednich

Post autor: dzejson » czw sty 31, 2013 21:13

cześć

tak jak w temacie, w moim MK3 Variant opadły lewe oraz prawe drzwi przednie (zaraz po pociągnięciu za klamkę spadają w dół). po zamknięciu różnica w wysokości pomiędzy przednimi a tylnymi to ~2mm, jednak nie jest to jedyny problem, po opadnięciu drzwi ich przednia krawędź obciera mi o nadkole tak samo od strony kierowcy jak i pasażera.
nadkola to zamienniki, te lepsze podobno, o dziwo pasowały idealnie.. do momentu opadnięcia drzwi..


chciałbym wymienić zawiasy na nowe lub ewentualnie jakieś używane - tutaj pytanie czy ta opcja da radę?
jeżeli ktoś wie to jakie zawiasy będą pasowały bez większych problemów, wydaje mi się że te z drzwi tylnych były by mniej zużyte, ale czy podejdą? dość popularnej metody z podkładką wolałbym uniknąć bo wydaje mi się że ona nie pomoże w temacie obcierania o nadkole, szarpania drzwiami w ogóle nie biorę pod uwagę

znajomy blacharz powiedział mi też że można odkręcić nadkola i delikatnie przesunąć je do przodu bo zamienniki to nie są zbyt dobrze spasowane, drugą opcję jaką mi podsunął (raczej też wolałbym jej uniknąć) to młotek i kawałek deseczki, postukać i odgiąć ten fragment nadkola który obciera, dostęp jest tylko w pewnej fazie otwarcia drzwi..


za każdą pomoc z góry dziękuję
:pub:



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

opadnięte drzwi, wymiana zawiasów drzwi przednich

Post autor: devill4 » sob lut 02, 2013 01:03

Nie lepiej po prostu wyregulować? Od tego są przecież śruby przy zawiasach.

http://www.vwvento-fans.com/porady/23.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dzejson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: śr sie 27, 2008 18:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

opadnięte drzwi, wymiana zawiasów drzwi przednich

Post autor: dzejson » sob lut 02, 2013 12:40

devill4 pisze:Nie lepiej po prostu wyregulować? Od tego są przecież śruby przy zawiasach.
wiem że są śruby, chodzi o to że zawiasy są zużyte, śruby regulacyjne są wkręcone do końca, zero poprawy.. najchętniej wymienię je na nowe lub używane jeżeli pasują z tylnych mniej używanych drzwi, zadałem pytanie bo kiedyś trafiłem na tym forum na informację że któreś zawiasy pasują, ale teraz nie potrafię odnaleźć tego tematu..



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

opadnięte drzwi, wymiana zawiasów drzwi przednich

Post autor: devill4 » sob lut 02, 2013 18:54

Nie sądziłem, że te zawiasy mogą się aż tak zedrzeć jak opisujesz :shock:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości