Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VenomTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 12:12
Lokalizacja: Płock/Sierpc

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: VenomTDI » wt sty 29, 2013 14:00

Wiem ze taki temat byl moze nawet nie jeden ale nie moge znalezc go gdy szukam w wyszukiwarce. Jak wiadomo golf IV ma mankament polegajacy na schodzeniu skorki jakby gumowej z kokpitu i dolnej czesci tapicerki, mianowicie u mnie problem jest widoczny strasznie na stacyjce, na uchwytach drzwi, na drzwiczkach schowka i obwodce wokol (radia, klimy, nawiewow oraz schowku pulki na kubek).

Jestem nowicjuszem jesli chodzi o grzebanie w swoim aucie, malowanie itp ale mam nadzieje ze jakos z wasza pomoca bede w stanie zaradzic temu problemowi:)

Zastanawiam sie czy moge jakos poradzic sobie z tym bez stresu ze gdy zedre to np paznokciem lub czymkolwiek to potem efekt nie bedzie jeszcze gorszy niz obecny...?

Ogolnie na raczkach i obwodce radia zdziera sie to palcem dosc dobrze a gorzej jest na schowku gdzie jest on poscierany a paznokciem dalej scierac zbytnio nie idzie...



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: inozbik » wt sty 29, 2013 14:04

Chyba gdzieś to było, na pewno kolega truckman lakierował te części i wrzucał zdjęcia. Ja też w swoim poprzednim Golfie wyjąłem uchwyty w drzwiach i konsole środkową. Wszystko zdrapałem nożykiem i myjką parową a następnie polakierowałem czarnym pół-matem, efekt był wyborny :D Polecam, nie ma dużo roboty, w sam raz na ciepły, letni weekend!



VenomTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 12:12
Lokalizacja: Płock/Sierpc

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: VenomTDI » wt sty 29, 2013 14:05

polakierowales poprostu farba w sprayu? jaks podklad dawales czy cos? masz foto moze? mozesz opisac krok po kroku? bede bardzo wdzieczny



Piotrek 4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 23:00
Lokalizacja: Śląskie

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: Piotrek 4 » wt sty 29, 2013 14:17

Witaj. Dobrym rozwiazaniem jest czarna matowa farba w sprayu Boll. O taka:

http://motobajery.pl/lakier-do-zderzako ... p-710.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aby pomalować element, należy dobrze zdjąć gumowaną warstwę, można delikatnie zmatowić papierem ściernym o małym ziarnie (nie jest to jednak konieczne) i pomalować. Daje ładny, matowy efekt.



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: inozbik » wt sty 29, 2013 14:19

Tak, użyłem jakiegoś zwykłego podkładu i lakieru Motip. Uchwyty w drzwiach to nie problem odkręcić, na pewno sobie poradzisz, z konsolą środkową jest więcej roboty bo trzeba osłonę pod kierownicą i schowek pasażera wyjąć, wszystko jest chyba na troxach.
Gumę zdrapałem na tyle ile się dało nożykiem, a takie małe resztki możesz zmyć taką szorstką szczotką do naczyń pod ciepłą wodą, ja akurat miałem myjkę parową. A potem standard jak przy lakierowaniu czyli zmatowić, oczyścić, odtłuścić, psiknąć podkład w kilku cienkich warstwach, wyrównać wodnym papierem ściernym 1500/2000, i na koniec kilka cienkich warstw lakieru. To tyle, ja bezbarwnego nie nakładałem :) Zdjęcia postaram się poszukać jak wrócę do domu.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: jameess » wt sty 29, 2013 16:20

Nic nie musisz malować. Kup butelkę denaturatu, 5 zł do tego suchy sprany recznik frotte ( taki szorski ) i jedziesz z koksem ( zdzierasz gumke ). Recznik na paluszek, zmoczysz w denaturacie i trzesz. Możesz się wspomóc jakimś śrubokrecikiem czy inną blaszką ale nie bezpośrednio tylko tez przez recznik.

Ja nic nie demontowałem, a zabawy miałem na 2 godz z wypiciem kawki. Po takim zabiegu masz fajny taki pół matowy twardy plastik który się nie rysuje.

A farby niestety nie są trwałe.



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: inozbik » wt sty 29, 2013 17:11

Mi się bardzo nie podobał ten plastik bez gumy, jakby miał taki zostać to na pewno trzeba było go czymś odświeżyć dlatego zdecydowałem się na lakierowanie :)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: Jarek_NS » śr sty 30, 2013 12:12

Zawsze możesz okleić plastiki tak jak ja ma zrobione.

Obrazek


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

VenomTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 12:12
Lokalizacja: Płock/Sierpc

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: VenomTDI » śr sty 30, 2013 15:11

Jarek_NS daj linka do oklein jesli z allegro brales? nie rzuca sie mocno w oczy ze oklejane? nie odkleja sie? a jak zdemontowales oslone stojaka na kubki?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: Jarek_NS » śr sty 30, 2013 15:23

Jak zainwestujesz w dobra folię ja mam 3M to nic się nie odkleja. Ja dodatkowo na krawędziach użyłem primera (podkład pod folię) a folia po podgrzaniu układa się rewelacyjne. Ja nie zdejmowałem tej zaślepki okleiłem ją na uchwycie. Tylko cały uchwyt zdemontowałem żeby było wygodniej.

Folie i primer kupiłem od tego gościa. http://allegro.pl/sklep/15051124_gjk-styling

Mogę go polecić z czystym sumieniem. Z folią 3M miałem już wcześniej styczność bo oklejałem nią dekory w A4 i e46 nigdy nie było z nią problemów.

Dokładnie to jest ta folia i ten wymiar ci starczy spokojnie
http://allegro.pl/folia-3m-carbon-czarn ... 39932.html


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

VenomTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 12:12
Lokalizacja: Płock/Sierpc

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: VenomTDI » śr sty 30, 2013 15:36

ona suszarka sama tak jakby po rozgrzaniu przylega? nie bedzie sie marszczyc?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: Jarek_NS » śr sty 30, 2013 15:46

Podgrzejesz suszarką i sama ładnie się układa, dobrze jest mieć kogoś do pomocy i przygotowany kawałek filcu albo dowód osobisty owinięty cienkim materiałem do nakładania, powierzchnia oczywiście dobrze odtłuszczona. W temacie o moim aucie jest chyba więcej zdjęć tej folii.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

VenomTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 12:12
Lokalizacja: Płock/Sierpc

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: VenomTDI » czw sty 31, 2013 15:01

a doradzcie jeszcze jak wymontowac rączki wewnętrzne od zamykania drzwi bo nie mogę dokładnie oczyścić ich jak sa założone. i jeśli chodzi o dostanie się do osłony stacyjki żeby też ja zdjąć wystarczy odkręcić śruby pod kierownicą? bez problemu zejdzie?



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Podrapane elementy kokpitu w golfie IV

Post autor: dr.house » czw sty 31, 2013 16:20

zeby wyciagnac raczki od otwierania drzwi musisz wymontowac boczek drzwi bo sa one przykrecone na 1 srubke, odczepic kable jesli masz elektryke i sciagnac ta linke od otwierania ktora idzie do zamka, potem podwazasz plastik z boczkow ktory trzyma ta ramke klamki wewnetrznej i wychodzi. Jak sciagniesz boczek i spojrzysz to wszystko bedzie jasne


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości