Parujace szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Parujace szyby

Post autor: szela81 » pn gru 03, 2012 14:01

Liście to zacznij wybierać od podszybia, możesz mieć cały wlot do auta zawalony.



Awatar użytkownika
MatmaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 05, 2010 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Parujace szyby

Post autor: MatmaN » wt gru 04, 2012 10:40

Tzn. na samym filtrze pyłkowym nic nie leży, ale i tak go wymienie, bo nabrał mało ciekawych kolorów. Zmiana kierunku przepływu powietrza daje efekt, ale jest on na tyle marny, że przy nawiewie tylko z kratek i na 4 biegu czuć jakby ktoś co najwyżej mocno chuchał. Więc średnio, a że nie jestem zaopatrzony w garaż to wolałbym unikać wyciągania całego kokpitu. :(



kolorowekwiatki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 15, 2012 08:59

Parujace szyby

Post autor: kolorowekwiatki » wt gru 04, 2012 10:41

a nie ma po prostu jakiego sprey-u zeby spryskać szyby, to nic nie pomoże ???


http://www.sklepmoto.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Parujace szyby

Post autor: piotrb79 » wt gru 04, 2012 11:47

U mnie szyby parują w normalnym stopniu, i ostatnio kupiłem spray przeciw parowaniu szyb i muszę powiedzieć że nic nie daje. Instrukcja prosta: umyć szybę, spryskać sprayem wypolerować i już. I w piątek rano tak zrobiłem, w sobote rano wsiadam do auta i dalej para na szybach. Na szczęście jest klima i kilka chwil i po wszystkim.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Parujace szyby

Post autor: Haki » ndz gru 09, 2012 22:02

MatmaN pisze:Generalnie coś tam słychać, coś się rusza, ale jeszcze to sprawdzę. Jeszcze muszę filtr wymienić, bo ma już swoje lata :D Może to pomoże. Na pomysł z zawaleniem się przewodów wpadłem po tym, jak znalazłem za nawiewami liście... :D

Swoje lata ???????????/ chłopaku - ja wymieniam 2 razy w roku na MANN-a przeciwpyłkowy ....

ABC - wilgoci w MK IV

1.Zawalony filtr przeciwpyłkowy - wymienić na Droższy i najlepiej markowy z węglem

2.Sprawdzić czy woda nie dostaje się do auta przez np linkę do otwierania maski ... ( mokry dywan od strony kierowcy )

3.Jak masz szyber - udrożnić kanały odpływowe ( woda pod dywanami po obu stronach )

4.Jeśli drzwi były robione ( wymieniane silniczki etc )- zobaczyć czy przy dużym deszczu woda nie przelewa się po progu drzwi do auta ... winna jest uszczelka która jest dookoła blachy po zdjęciu tapicerki to widać

5.Walnięty obieg zamknięty-otwarty -- uszkodzony silnik V71 .... w aucie mieli się ciągle to samo powietrze wilgotne - wymienić silnik .... są opisy na forum z fotkami ... aby sprawdzić czy działa prawidłowo - demontujesz filtr PP .. i kolega przełącza obiegi a klapka ma się poruszać w całym zakresie -- od zamknięcia do otwarcia w pozycję pionową ...

6.Walnięta nagrzewnica ( tłusta szyba przednia ) - ubytek płynu chłodniczego ... - opis wymiany na forum

7. Sprawdzić czy szyby nie są brudne ... wymyć dobrym preparatem + nałożyć coś z rodzaju anty-pary ....

8. Zobaczyć czy kanały gumowe nie są zabrudzone i płynnie się uchylają pod delikatnym naciskiem... Piszę o kanałach znajdujących się z tyłu auta ... widoczne po demontażu zderzaka albo bocznych tapicerek w bagażniku ... takie kanały są 2 z obu stron po 1szt i odpowiadają za wypychanie powietrza na zewnątrz - czyli obieg ...

To na początek tyle ... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

arbi94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 07, 2012 23:57

Parujace szyby

Post autor: arbi94 » pn gru 10, 2012 22:49

u mnie to nagrzewnica dzis to sprawdzilem na 100% to nagrzewka . Objawy;
-szyba jest tlusta , jezeli ja wytre szmatka podczas jazdy zostaja tluste smugi
- mimo tego ze nagrzewnica grzeje dobrze to sa momenty kiedy silnik jest nagrzany do 90 stopni a z nawiewow przez krotki czas leci zimnie powietrze
-ubywa bardzo bardzo malo plynu
- u mnie wszystkie szyby sa zaparowane
- czasami czuć dziwny zapach z nawiewow
Jezeli macie tego typu objawy to na 100% jest to wina nagrzewki

Pozdrawiam



kolorowekwiatki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 15, 2012 08:59

Re: Parujace szyby

Post autor: kolorowekwiatki » pn sty 14, 2013 18:44

więc powiem mężowi niech sprawdza nagrzewnicę :)


http://www.sklepmoto.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Parujace szyby

Post autor: DariuszK » śr sty 16, 2013 18:34

sprawdz jeszcze zaślepki w podłodze, moze zgubiles i ciagnie wilgoc od dolu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości