Jaką szybę wkleić?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

Jaką szybę wkleić?

Post autor: szybkivw » śr sie 17, 2011 18:21

Witam jaką szybę wkleić do mojego mk 4 ? szukać na giełdzie i kupić używaną z rocznikiem jak reszta szyb? Czy kupić nową nieoryginalną. Jak tak to jakiej firmy.? Niestety dziś mi strzeliła krecha na długości 40 cm od podszybia w górę.. Pozdrawiam


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

KrzychoS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 22:04

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: KrzychoS » śr sie 17, 2011 22:06

Jutro zczytam z mojej szyby nazwę i symbol. Dzisiaj zmieniałem dostała kamieniem z pod koła jakiegoś grata. Za szybkę z montażem płaciłem równe 4 stówki. Szyba atermiczna z czarnym cieniowanym pasem słonecznym.



wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: wojman » śr sie 17, 2011 22:54

2 lata temu, ku własnemu zaskoczeniu, udało mi się kupić i zamontować nową oryginalną szybę z logo VW (atermiczna z paskiem, bez czujnika deszczu) w Lublinie, przy Olimpie (warsztat nazywa się chyba Stella). Dostali ją od kogoś, kto robił coś dla jakiegoś serwisu VW i dostał w rozliczeniu zamiast gotówki trochę oryginalnych szyb. Wtedy kosztowało mnie to 400 zł. Nordglassa mogłem mieć za kilkadziesiąt zł taniej - więc było oczywiste że wziąłem oryginał :bigok:
Więc podzwoń i popytaj, bo fabryczne oryginały się zdarzają. Odradzam używane - nowa szyba przychodzi z uszczelkami i zabezpieczeniami, które usuwa się przed samym montażem, dzięki czemu powierzchnia do klejenia jest idealnie czysta. Zresztą zobacz - widać to na zdjęciu z przykładowej aukcji z allegro:
http://moto.allegro.pl/fabrycznie-nowa- ... 17929.html
Używanej szyby nikt do końca nie doczyści ze starego kleju, no i jest kłopot z uszczelkami. Poza tym stara szyba może oznaczać drobne pęknięcia i uszkodzenia, których nie widać, ale które potem mogą spowodować pęknięcie lub nieszczelność (przy brzegu).
Jeśli nie znajdziesz nowego oryginału, bierz Sekurita albo Nordglassa, jakość jest praktycznie taka jak oryginału. Problemem (i to jak chcesz sprzedać autko) jest tylko nieoryginalne logo...


-----Wojman------

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: rafxxx » czw sie 18, 2011 02:27

szybkivw, tylko nowki, uzywki jak sa na aucie to pracuja i tak jak kolega wyzej pisal moga miecniewidoczne uszkodzenia, a ja powiem szczerze wymienialem u siebie nidawno w mk4 i bralem najtansza ale nowa jaka byla w sklepie i 320 z montazem i dobrze sie sprawuje, o ile nie masz czujnika deszczu, to wtedy trzeba kombinowac



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: seaman1982 » pt sie 19, 2011 20:38

Ja ostatnio wymienialem na Saint Gobain Sekurit (akurat takie mam w samochodzie). Kosztowalo mnie to 450 zeta.



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: felicjator » pt sie 19, 2011 20:44

seaman1982 pisze:Ja ostatnio wymienialem na Saint Gobain Sekurit (akurat takie mam w samochodzie). Kosztowalo mnie to 450 zeta.
Dokładnie tak jak napisał kolega. Sprawdź u siebie jakiej formy masz szyby (Sekurit, Pilkington itd) i wstaw tej samej marki nowy zamiennik.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: szybkivw » sob sie 20, 2011 21:53

jednak oryginał ze znawczkiem VW :p kupiłem już śmigam na nowym oryginalne koszt śmieszny 280 zł o takich samych oznaczeniach dzięki za info, teraz tylko ubezpiecze dodatkowo szyby na wszelki wypadek ;D


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: tekosz » śr sty 09, 2013 18:36

może się komuś przyda.
dziś wymieniałem szybę czołową na Pilkingtona i nie wiem czemu dopiero przy odbiorze auta, Pani, która naprawdę znała się na rzeczy powiedziała mi, że w ostatnim czasie mieli kilka reklamacji dotyczących szyb Pilkingtona montowanych w Golfach IV (mówiła też Passatach, może chodziło o jakąś specyfikę tych aut) i że żadnej z tych szyb nie udało im się zareklamować u producenta, gdyż ciężko udowodnić, że uszkodzenie nie powstało z winy użytkownika. mówiła, że mają tendencje do pęknięć od boku i że lepiej by było wkleić Sekurita, ale było już za późno. radziła też żeby parkować auto dwoma kołami na jednej płaszczyźnie żeby nie nadwyrężać karoserii, bo od tego też może się uszkodzić szyba.
koszt razem z montażem Pilkingtona to 340 zł, a Sekurita 360 zł (szyba zielona z pasem)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Jaką szybę wkleić ? Golf IV

Post autor: kiss » pt sty 11, 2013 20:40

ja pitole. tez miałem Pilkingtona i mi wlasnie pekla od boku. sama z siebie i wsadziłem nowego Pilkingtona :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości