Przymarzanie drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bamber137
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: wt mar 01, 2011 23:02
Lokalizacja: Fotel kierowcy

Przymarzanie drzwi

Post autor: bamber137 » pt gru 07, 2012 17:24

Witam koledzy.

Posiadam golfika 3 drzwiowego którego zimuję pod chmurką. Zimą przy dużych mrozach nie mam żadnego problemu z wejściem do środka.
Natomiast moja dziewczyna posiada wersję 5 drzwiową i już przy delikatnym mrozie jest duży problem z otworzeniem drzwi. Postanowiłem posmarować wszystkie uszczelki wazeliną techniczną, ale to zamiast pomóc chyba jeszcze pogorszyło sprawę. Przed chwilą byłem przepalić autko bo stoi od wtorku.
Po dłuższej walce udało się otworzyć drzwi. Ma ktoś jakieś rady??


mk4 by bamber137
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=469358" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Przymarzanie drzwi

Post autor: ktm950 » pt gru 07, 2012 18:08

Kup silikon w spray'u.
U mnie również przymarzły ostatnio - kupiłem silikon i w ramach eksperymentu posmarowałem tylko przednie, żeby zobaczyć, czy zauważę jakąś różnice. Przednie otwierają się super lekko - uszczelki w tylnich lekko się "kleją". Więc silikon działa jak powinno :)


Obrazek

Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Przymarzanie drzwi

Post autor: michoswwy » pt gru 07, 2012 18:27

ja też juz jak mrozy się zaczęły to uszczelki wytarłem szmatką i popsiukałem sylikonem w sprayu i robię tak co około miesiąc w lato też konserwuje to uszczelki tylko w lato psiukam i delikatnie wycieram nie zamocno żeby nie zetrzeć całego sylikonu ale żeby nie kleiło się za mocno



bamber137
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: wt mar 01, 2011 23:02
Lokalizacja: Fotel kierowcy

Przymarzanie drzwi

Post autor: bamber137 » pt gru 07, 2012 19:30

Mówicie koledzy żeby kupi sylikon w sprayu. Jakiej firmy polecacie??
Teraz muszę jakoś zetrzec tą wazelinę bo dałęm jej dosyc dużo. Myślę, że szmatką z ciepłą wodą powinna zejśc. Można stosowac ten sylikon na mokre uszczelki czy lepiej je obsuszyc delikatnie np opalarką??


mk4 by bamber137
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=469358" onclick="window.open(this.href);return false;

ToReN
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 02, 2012 18:01
Lokalizacja: Elbląg / Świętochłowice

Przymarzanie drzwi

Post autor: ToReN » pt gru 07, 2012 19:45

bamber137, Posiadam Bore więc temat zamarzania to u mnie koszmar na testy z prawej strony wazelina techniczna a z lewej użyłem sprayu silikonowego ( nie mieli nic innego na sklepie )

Obrazek

Efekt taki że prawa strona jest nie do ruszenia będę musiał grzać by puściło nawet trasa Elbląg - Braniewo nie załatwiła sprawy z lewą stroną ( mowa o 2 drzwiach ) natomiast lewa stron po życiu sprayu otwiera się bezproblemowo przód i tył drzwi. Wysuszyłem ile się dało popsikałem lekko wtarłem i puki co jest GIT :okej:



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Przymarzanie drzwi

Post autor: LukiSzczecin » ndz gru 09, 2012 05:37

bamber137, mi w motoryzacyjnym polecił facet firmy K2, kupiłem go więc i powiem że od momentu użycia zdecydowana ulga. Generalnie nigdy nie miałem problemów z przymarzaniem uszczelek, aczkolwiek ostatnio pojechałem na myjnię, i nie skojarzyłem że mamy już mrozy. Zostawiłem auto na noc, i cały dzień. Kolejnego dnia wieczorem nie mogłem otworzyć drzwi tak pozamarzało, z początku wysmarowałem jak któryś z kolegów wazeliną techniczną aby chociaż trochę zabezpieczyć do kolejnego dnia ale efekt nie był powalający - drzwi może i już nie przymarzły ale kleiły się bardzo mocno. Po zastosowaniu tego sylikonu jak ręką odjął. Pojechałem tylko na myjnię przepłukałem gorącą wodą aby lód odtajał, wytarłem szmatką do sucha (polecam wytrzeć, na mokre nic Ci nie da bo przymarznie nie wytarta woda).

Także polecam ładnie wyczyścić, wysuszyć, i zabezpieczyć tym środkiem. Osobiście za puchę w spray'u dałem 8zł, która wystarczyła mi a wszystkie drzwi i bagażnik, a i zostało około połowy więc na kolejne smarowanie wystarczy. Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

Re: Przymarzanie drzwi

Post autor: luki010 » czw sty 03, 2013 21:29

Polecam również plak lub jakies ustrojstwo w tym stylu spryskać uszczelki i nie łapie :)
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 22:14 przez luki010, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przymarzanie drzwi

Post autor: Haki » czw sty 03, 2013 22:12

Żadnej wazeliny bo robi się od zimna biały syf na uszczelkach ...
Tak jak pisali koledzy powyżej ... ja od kilku lat stosuję Silikon z Shella .... i chwalę sobie .
Oczywiście przed zabiegiem - uszczelki dokładnie i dookoła osuszyć np mikrofibrą , albo ręcznikami papierowymi ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przymarzanie drzwi

Post autor: Matifcb » pt sty 11, 2013 03:58

gliceryna za 2 zl w aptece tez pomaga


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości