Problem z zamkiem...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gennell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 14, 2012 20:14

Problem z zamkiem...

Post autor: gennell » śr mar 14, 2012 20:42

Przeszukalem forum i google na podobne problemy ale nie znalazlem pasujacego przypadku.
Kilka dni temu przestal mi dzialac centralny zamek, sprawe odlozylem bo nie mialem wtedy czasu, zawsze moglem otworzyc drzwi z kluczyka.
Dzis niestety to nie bylo możliwe, po przekreceniu kluczyka, rygielek wyskakuje ale drzwi nie mozna otworzyć, tak samo od strony kierowcy jak i od pasazera,
Tylna klapa odpada, bo juz od dawna zamek jest zablokowany.
Zastanawiam sie czy jest moze jakas mozliwosc na dostanie sie do samochodu, najlepiej bez robienia demolki, ciekawi mnie też co mogło spowodowac zablokowanie zamka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem...

Post autor: Paweł Marek » śr mar 14, 2012 22:16

najpewniej brud w zamku - do rozebrania i wyczyszczenia,a jak wejść do auta, no cóż - nie za bardzo powinno się takie rzeczy opisywać na forum. Na razie porządnie parę razy przyłóż pieścią w okolice klamek, na tyle mocno żeby blachy nie zagiąć ale porządnie, często od tego puszcza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gennell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 14, 2012 20:14

Problem z zamkiem...

Post autor: gennell » śr mar 14, 2012 23:34

Dzieki za podpowiedz.
Sprobowalem Twojej rady, reka mnie troche boli :) ale co tam. Niestety nie podziałalo.
Jakby to bylo zabrudzenie to niezlego musialbym miec pecha bo z jedej i drugiej strony drzwi tak samo sie zachowuja.
A centralny(pneumatyczny) moglby to blokowac czy kluczyk ma pierszenstwo?? Przy otwieraniu wogole nie slychac centralki.



gennell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 14, 2012 20:14

Problem z zamkiem...

Post autor: gennell » czw mar 15, 2012 21:45

no nic to pozostalo wybicie szyby... ;/



Fryzur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 19:26

Problem z zamkiem...

Post autor: Fryzur » pt mar 16, 2012 00:53

Miałem podobnie w swoim MK3 a byłem w dużo gorszej sytuacji ponieważ Golf zatrzasnął mi się w kolejce na myjnie bezdotykową po około pół godziny poruszania w prawo i w lewo kluczykiem zamek od pasażera odpuścił po prostu się zastał spróbuj szkoda wybijać szyby może psiknij jakimś suwaxem
Raz też miałem przypadek że samochód mi nie chciał się zamknąć ponieważ wyleciała rurka dostarczająca powietrze
Zamek zapewne tak jak u mnie się zastał i musi zaskoczyc



gennell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 14, 2012 20:14

Problem z zamkiem...

Post autor: gennell » pt mar 16, 2012 17:02

jak myslicie, czy wyrwanie prawego tylnego reflektora i dostanie sie do centralki moze rozwiazac problem?? jak drzwi sie nie otworza to moze tylna klapa.



gennell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 14, 2012 20:14

Problem z zamkiem...

Post autor: gennell » pt mar 16, 2012 18:55

:))) Dzieki udalo sie.
Dzis podjalem sie ostatniego desperackiego podejscia do szamotania z drzwiami, postukalem pokrecilem kluczykiem nagle cos kliknelo w okolicach pompki centralnego i zalapalo. :) Pierwsze co zrobilem to ja odlaczylem i rozebralem, styki zasniedziale a w srodku nie lepiej.

Zastanawiam sie czy inwestowac w nowa czy moze poswiecic troche czasu i wymienic na elektryczny, tylko zastanawiam sie czy do wlewu paliwa da sie zamontowac silownik.



Fryzur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 19:26

Problem z zamkiem...

Post autor: Fryzur » pt mar 16, 2012 23:02

No Cieszę się że się udało bynajmniej szyba uratowana :)
Ja się też sporo szapałem jeszcze ludziom musiałem tłumaczyć dlaczego niemogę odjechać :)
Ja bym w sumie zainwestował w nową albo jakąś używkę w dobrym stanie wiadomo oryginał to oryginał :)



Ewutek

Problem z zamkiem...

Post autor: Ewutek » pt gru 21, 2012 02:56

podpinam sie pod temat... drzwi jak sie zamknęły tak nie chcą mi sie otworzyć głupio tak za każdym razem od strony pasażera mi wchodzić i wychodzić... wszystko działa słychać mechanizm po przekręceniu kluczyka czy też po użyciu pilota rygielki idą do góry można otworzyć wszystkie drzwi tylko od kierowcy nie :-( walenie w okolicach zamka nie pomogło ino sie jeszcze bardziej wkurzyłam :-( ratunku :panna:



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Problem z zamkiem...

Post autor: piotrusss89 » sob gru 22, 2012 16:00

zdemontuj tapicerkę :bigok: jak się po łamie to nic straconego tak się składa że mam kpl. do golfa III 3D :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Ewutek

Problem z zamkiem...

Post autor: Ewutek » sob gru 22, 2012 18:07

ogarnęłam to wczoraj zablokowało się w środku takie małe coś ale puściło :grin:



Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Problem z zamkiem...

Post autor: Ramze$ » sob lut 22, 2014 12:54

Witam, odgrzeje temat, otóż nie moge otworzyć drzwi od pasażera od wewnatrz jak i od zewnątrz, drzwi były zamknięte kluczykiem , otworzyłem boczek od srodka i wypadła jakas spręzynka, chyba od tego wiosełka, czym poruszac w zamku od strony wnętrza auta zeby sie otworzył?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości