Opcje MFA Golf VI

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » pn gru 03, 2012 16:21

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem Golfa 6 2.0 TDI CR 110 KM Highline , przegladałem sobie funkcje w MFA i mam pytanie co oznacza i po co jest funkcja nazwana " opony zimowe" ?? Co to zmienia albo w czym pomaga ?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Grychu


Highline :)

kurhulio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 17, 2010 10:35
Lokalizacja: Polska

Opcje MFA Golf VI

Post autor: kurhulio » wt gru 04, 2012 10:55

To jest załącznik powiadomienia o przekroczenia prędkości na zimowych oponach - jak to włączysz i ustawisz np. 200 km/h to jak przekroczysz tą prędkość to samochód zrobi "ping" i pokaże na MFA stosowny komunikat.



Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » wt gru 04, 2012 14:18

OK dzięki wielkie za odpowiedź. Przy okazji czy można ustawić tak, że po zamknięciu drzwi z kluczyka automatycznie zamkną się wszystkie otwarte szyby ?

Raz jeszcze dzięki i pozdrawiam


Highline :)

kurhulio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 17, 2010 10:35
Lokalizacja: Polska

Opcje MFA Golf VI

Post autor: kurhulio » wt gru 04, 2012 14:45

Z tego co wiem to nie ma funkcji automatycznego domykania szyb po zamknięciu drzwi kluczykiem. Ale jest półautomatyczna - musisz dłużej przytrzymać przycisk zamykania drzwi na pilocie i wtedy szyby powinny się zamykać - jak się całkiem zamkną to powinno to zostać zasygnalizowane jednym mignięciem. Jeżeli tylko przytrzymasz i po chwili puścisz to się tylko przymkną. Analogicznie działa otwieranie szyb z pilota - musisz sobie popróbować. Nie wiem czy taka opcja jest w każdej wersji MK6 na pewno jest w HL.
A czy to automatyczne zamykanie szyb przy zamknięciu drzwi z kluczyka się da ustawić przy pomocy VCDS to nie mam pojęcia, bo na pewno przy pomocy MFA się nie da.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Opcje MFA Golf VI

Post autor: marmi m » wt gru 04, 2012 15:57

speed warning to jest opcja piknięcia jak przekroczysz ustawioną przez siebie prędkość, funkcja opony zimowe ma na celu zredukowanie błędu prędkości na innych oponach na liczniku...

Funkcji auto nie ma zamykania szyb, trzeba przytrzymać przycisk na pilocie od zamykania i wtedy się zamkną, otwieranie tak samo...

Swoją drogą silnik CBDC był też pakowany do highl ??


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Opcje MFA Golf VI

Post autor: doggie » wt gru 04, 2012 22:00

jak ma czujnik deszczu to można ustawić automatyczne domykanie szyb



Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » śr gru 05, 2012 12:19

Dzieki za odpowiedzi, zamykanie i otwieranie z przytrzymaniem przyciskow dziala. Moja wersja to highline a silnik 2.0 CR 110 KM z 5 biegową skrzynią więc chyba to ten CBDC - czy się mylę ? jak to sprawdzic ?

Pozdrawiam


Highline :)

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Opcje MFA Golf VI

Post autor: riccardoa » śr gru 05, 2012 13:37

grychu pisze:więc chyba to ten CBDC - czy się mylę ? jak to sprawdzic ?
Wlepka w bagażniku?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Opcje MFA Golf VI

Post autor: doggie » śr gru 05, 2012 17:09

albo identyczna nalepka co w bagażniku w książce serwisowej, albo nalepka na plastikowej obudowie rozrządu w komorze silnika, albo po rozkodowaniu VIN



kurhulio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 17, 2010 10:35
Lokalizacja: Polska

Opcje MFA Golf VI

Post autor: kurhulio » śr gru 05, 2012 19:02

marmi m pisze:speed warning to jest opcja piknięcia jak przekroczysz ustawioną przez siebie prędkość, funkcja opony zimowe ma na celu zredukowanie błędu prędkości na innych oponach na liczniku...
U mnie nie ma opcji bezpośrednio w MFA pozwalającej na zredukowanie błędu prędkości na innych oponach.
Za to są dokładnie dwa alarmy o przekroczeniu prędkości o których pisałem

Standardowe ostrzeżenie o prędkości (pierwsza opcja od dołu)
Obrazek

Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości aktywowane dla opon zimowych (pierwsza opcja od dołu)
Obrazek


Po wejściu w powyższe można ustawić prędkość po przekroczeniu której auto robi "ping"
Obrazek



Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » czw gru 06, 2012 10:15

Sprawdze sobie dzisiaj ten kod silnika, wczoraj wymieniałem komplet hamulcy ale zapomniałem spojrzec. To moze jeszcze jedno pytanie :) Kolega w Hondzie ma cos takiego , ze przy otwieraniu samochodu z kluczyka najpierw otwierają się tylko drzwi kierowcy a pozostałe drzwi dopiero po kolejnym przycisnieciu otwierania. Mogę też tak sobie ustawić w moim aucie ? Czy ew. jest to opcja do ustawienia z MFA czy juz trzeba się VAGiem podpiąć ?


Highline :)

Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » czw gru 06, 2012 10:18

... a u mnie w MFA są takie opcje jak u kolegi "kakaruto" , tylko że w j. angielskim :( nie mam polskiego i serwis w Poznaniu twierdzi ze nowe auta mają a do starych nie wgrywają.


Highline :)

kurhulio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 17, 2010 10:35
Lokalizacja: Polska

Re: Opcje MFA Golf VI

Post autor: kurhulio » czw gru 06, 2012 10:30

grychu pisze: Kolega w Hondzie ma cos takiego , ze przy otwieraniu samochodu z kluczyka najpierw otwierają się tylko drzwi kierowcy a pozostałe drzwi dopiero po kolejnym przycisnieciu otwierania. Mogę też tak sobie ustawić w moim aucie ? Czy ew. jest to opcja do ustawienia z MFA czy juz trzeba się VAGiem podpiąć ?
O ile pamiętam to da się bezpośrednio w MFA (chyba opcję w ustawieniach komfortu) ale tak z głowy nie pamiętam. Czytałem o tym w instrukcji ale sam nigdy tego sobie nie ustawiałem.



Awatar użytkownika
grychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 14, 2009 10:12
Lokalizacja: Poznań

Opcje MFA Golf VI

Post autor: grychu » czw gru 06, 2012 19:02

OK znalazłem, w MFA w komforcie / drzwi / manualnie / mozna ustawić, ze pierwszym kliknieciem otwiera się tylko drzwi kierowcy albo lewa strona samochodu no albo wszystko na raz. Pozostałe drzwi otwieraja sie po dwókrotnym nacisnieciu przycisku otwierania. Dzięki i pozdrawiam wszystkich


Highline :)

Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości