siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: wielorybek » śr paź 31, 2012 21:57

W moim GOLFie IV SDI 2003r w marcu wysiadł siłownik centralnego zamka klapy bagażnika, problem polegał na tym, że siłownik otwierał zamek, po czym nie chował się do środka, przez co zamek nie zamykał klapy. Rozkręciłem go, wyczyściłem, podziałało 2 dni i problem wrócił. Więc kupiłem nowy siłownik (zamawiany był przez ASO) i wymieniłem. Problem zniknął. Do dziś...
Sytuacja powtórzyła się. Na razie porozpinałem cały mechanizm i zamknąłem klapę (jej ponowne otwarcie będzie musiało odbyć się z wnętrza samochodu (ale to mniej ważne w tej chwili). Problem w tym, że wg mnie 7 miesięcy to trochę krótko jak na żywotność takiego siłownika. Paragon niestety wyrzuciłem (wiem, mój błąd), więc gwarancja nie wchodzi w grę. I teraz moje pytanie: Czy istnieje jakaś możliwość aby przerobić mechanizm otwierania i zamykania klapy tak żeby wyeliminować ten siłownik czy muszę znów go wymienić i liczyć na to, że tym razem wytrzyma nieco dłużej?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: italiano_83 » sob lis 03, 2012 12:42

Mechanizm sterowania zamka też czyściłeś czy tylko sam siłownik ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: areczek0000000 » sob lis 03, 2012 14:52

A czy przy otwartej klapie działa oświetlenie bagażnika.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

nowosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 17, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: nowosz » śr lis 28, 2012 20:44

Mam podobny problem z siłownikiem. Można wiedzieć ile dałeś w ASO bo na allegro ceny zaczynają sie od 40 zł plus wysyłka?

OK sprawdziłem dla kombi część numer 7L6959781 cena w ASO 108 zł



wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: wielorybek » czw wrz 05, 2013 07:56

Ostatecznie skończyło się na ponownej wymianie na część zakupioną w ASO. Tym razem zatrzymałem paragon, jak się uszkodzi przed zakończeniem gwarancji to wymienię na nowy.



john_rd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 08, 2014 15:59

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: john_rd » pt lut 13, 2015 19:13

Witam

Podłączam się pod temat bo mam taki sam problem tylko siłownik z ASO też się nie cofa. Po naciśnięciu klamki ramie siłownika ładnie i szybko się wysuwa, później muszę odczekać tak 3 sekundy i ramie zaczyna powoli się chować. Chowa się tak do połowy, czasem 1/3 a czasem w ogóle nie wraca. Wstawiłem tam już 3 różne siłowniki (od najtańszych po najdroższe) i wszystkie działają w ten sam sposób. Dziwi mnie to działanie ramienia bo nawet jak chcę dopchać ramię palcem to i tak muszę odczekać 3 sekundy i dopiero coś puszcza i mogę schować ramię. To nie powinno być tak że ramie zaraz po otwarciu powinno wracać na swoje miejsce?

Kable wszystkie w klapie są ok i tak samo na łączeniu z dachem, i w zasadzie nie wiem dalej gdzie szukać.

PS. nie wiem czy to istotne, ale jak otwieram klapę to nie zapala mi się kontrolka otwartej klapy, ale za to czasami się zapala jak otworzę drzwi pasażera:)



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

siłownik centralnego zamka klapy bagażnika nie cofa się

Post autor: piotrb79 » sob lut 14, 2015 19:47

Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale jak mi nie dzialalo oswietlenie bagaznika to tez mialem takie cyrku z siłowniki em i dopiero po naprawie swiatla wszystko wrocilo do normy. U mnie byl przetarty kabel przy tylnej kanapie.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości