Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
6600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 20:37
Lokalizacja: BDG

Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: 6600 » sob lis 24, 2012 12:17

Witam, czy mieliście problemy z regulacja fotela kierowcy... chodzi o przesuwanie. Sytuacja w tej chwili wygląda tak : uchwyt od regulacji zrobił się luźny i za cholerę nie można fotela przesunąć w tył. Szukałem w internecie jakiś informacji, ale nic nie znalazłem. Tak samo mam problem ze sprężyną która znalazłem pod fotelem kierowcy, ale to najprawdopodobniej od regulacji góra/dół. Czy macie jakieś pomysły, jakiś schemat naprawy z opisem być może? Z góry dzięki za pomoc i odp.



Awatar użytkownika
6600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 20:37
Lokalizacja: BDG

Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: 6600 » ndz lis 25, 2012 11:53

I jak panowie nikt nie jest mi w stanie pomoc? Nie mieliście takich problemów?



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: killerx » ndz lis 25, 2012 18:53

Będziesz musiał ściągnąć fotel aby zdiagnozować co jest tak naprawdę grane. Najprawdopodobniej spadła Ci linka bądź się urwała bądź jeszcze kilka rzeczy można zgadywać- ale wszystko to sie okaże po demontażu fotela. Działanie tego mechanizmu jest proste więc z pewnością dojdziesz do sedna sprawy. Specjalnie dla Ciebie zrobiłem kolka ujęć jak to wygląda (mam akurat w garażu stary fotel :) ).
Tutaj masz opis jak zdemontować fotel jakbyś nie wiedział: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=76935" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotki:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

kowalski_michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 13:09
Kontakt:

Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: kowalski_michal » śr lut 11, 2015 21:28

Witam - właśnie mnie dopadło i linka się uszkodziła - czy jest możliwość wymiany jej bez demontażu fotela? Dostęp jakotaki jest :) Linka już zamówiona



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: ankonian7 » śr lut 11, 2015 21:35

demontaż fotela do doslownie chwila, dwie plastikowe listwy na szynach oraz wtyczka z airbagu :) 3 min roboty, :bigok:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: Haki » czw lut 12, 2015 22:21

kowalski_michal, fotel musi zrobić wyjazd z auta ... i jak pisał kolega to chwilka roboty ...

Odepnij aku -- rozłącz wtyk od spodu od poduchy ... Z przodu odkręć śruby .. a z tyłu zdemontuj osłony na prowadnicach ( śrubki masz pod osłonkami ) ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

sindbad80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 16, 2015 17:58

Re: Regulacja fotela kierowcy Golf IV- awaria

Post autor: sindbad80 » sob mar 26, 2016 12:34

Witam

Jestem w trakcie wymiany linki i zauważyłem że wyleciała mi sprężyna która była po stronie regulacji wysokości siedzenia. Sprężyna ma ok 15 cm długości a cała ok 26 cm. Proszę o szybką odpowiedź bo idą święta a samochód w rozsypce :?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości