trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomV6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 04, 2011 16:06
Lokalizacja: Łódź

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: tomV6 » wt lis 20, 2012 22:59

Witam. Co prawda posiadam Leona 1M 2.8 V6 ale trzyczęściowa plastikowa osłona pod silnik (przynajmniej wg. ETKI) powinna być identyczna jak w Golfie IV 2.8 V6. Od momentu zakupu nie posiadałem takowych osłon. Na allegro są osłony rozróżnione wg. kategorii: osłony do TDI i osłony do Pb, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć czy ich osłona będzie pasowała do 2.8 z napędem na 4 koła.
Na forum Seata Leona można znaleźć jedynie inf., że do wersji TDI z napędem na 4 koła trzeba coś obciąć/dopasować ale nie ma z tym większego problemu. Niestety silnik 2.8 w Leonie jest prawdziwym białym krukiem i nikt nie potrafi mi pomóc … Golfów IV 2.8 jeździ więcej więc może ktoś już przerabiał ten temat. Będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: MaciekV5 » wt lis 20, 2012 23:22

Nie myślałeś o metalowej osłonie tak żeby chronić miskę olejową? Jest w Etce wyszczególniony taki element. Sam zamierzam taki kupić. Mam bardzo złe wspomnienia jeśli chodzi o osłony plastikowe z allegro (zamienniki). W poprzednim aucie wymieniałem dwa razy i za każdym razem pękały i odpadały przy najmniejszej obcierce. Może do VW są lepsze - tego nie wiem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: Qto » wt lis 20, 2012 23:33

tomV6, nie ma różnicy czy ośka czy czterołap...ale za to do V6 jest inna osłona niż do reszty benzynek
1J0 825 237 P - do V6
1J0 825 237 R - do reszty benzynek
Przy dieslu jest trochę więcej tego...

MaciekV5, ori na pewno lepsze i trwalsze niż zamienniki - sporo osłon przerabiałem u siebie
Metalowa osłona wydaje się być dobrym rozwiązaniem



Awatar użytkownika
tomV6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 04, 2011 16:06
Lokalizacja: Łódź

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: tomV6 » śr lis 21, 2012 08:37

MaciekV5, myślałem o stalowej ale w perspektywie przyszłorocznych wydatków (wesele) muszę zadowolić się plastikową. A chcę coś mieć pod silnikiem, ponieważ jak są większe kałuże to zalewa mi alternator i spada ładowanie. Jeśli chodzi o plastiki to podobno firma REZAW robi niepękające.

Qto, orientujesz się może czy osłona do pospolitej benzynowej jednostki napędowej (1.4, 1.6, 1.8 itp) po drobnych modyfikacjach podejdzie do V6?



Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: barthez1989 » czw lis 22, 2012 19:23

Na allegro kupiłem metalową z podpisem że do benzyny, pasowala bez problemu nie było wymienione do jakich wersjii silnikowych, mam taką 2 lata i co sezon maluje bo farba zdarta a miska cała a i osłona tylko trochę wgnieceń posiada.
Nie wiem jak to z plastikiem ale pewnie tak samo



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: Qto » czw lis 22, 2012 21:47

tomV6 pisze:Qto, orientujesz się może czy osłona do pospolitej benzynowej jednostki napędowej (1.4, 1.6, 1.8 itp) po drobnych modyfikacjach podejdzie do V6?
Nie miałem okazji widzieć ori osłony z V6. Jak nie chcesz montować metalowej, to może kup jakiś tani zamiennik plastikowej i zobacz czy pasuje, pewnie pasuje tylko zwróć uwagę czy nie będzie się stykała z jakimś mocno nagrzewającym się elementem...jest znany przypadek gdzie osłona od diesla zamontowana w aucie z silnikiem benzynowym po prostu się zapaliła - auto spłonęło.



Awatar użytkownika
tomV6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 04, 2011 16:06
Lokalizacja: Łódź

trzyczęściowa osłona pod silnik 2.8 V6 4 motion

Post autor: tomV6 » pt lis 23, 2012 00:02

Szukałem i wg. ETKI powinna pasować od 2.3V5 AQN. Znalazłem kogoś, kto sprzedaje Toledo V5 AQN na części (anglik), kupiłem używaną oryginalną osłonę i pasuje! :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 41 gości