Problem z zamkiem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Problem z zamkiem

Post autor: Euzebi » pt lis 16, 2012 12:33

Dzień dobry. Zacznę od tego że na początku miałem problem z otwarciem drzwi bo kluczyk ciężko sie przekręcał i musiałem jednocześnie mocno nim przekręcić i pociągnąć za klamkę dopiero się otworzyły.. więc psiknąłem wd-40 i niby jest lepiej ale nadal muszę dociskać żeby otworzyć(ogólnie rygielek tak jakby nie do końca sie wysuwał). inna sprawa jest taka że jak już otworzę i wsiądę do środka to już nie wyjdę ... szarpie za klamkę ale bez efektu i muszę wysiadać od strony pasażera. Ciekawi mnie mniej więcej ile może kosztować wymiana zamka u fachowca (jest to zwykły zamek nie centralny) biorąc pod uwagę że np na allegro są od około 30 zł wzwyż....
(chciałem jeszcze dodać że przy otwartych drzwiach nie zawsze ten bajer odskakuje jak szarpie za klamkę ..trzeba kilka razy szarpnąć i dopiero daje efekt ale jak zamknę drzwi to już nie da rady otworzyć i znowu muszę sie wspomagać kluczykiem ).. i tak to właśnie wygląda.


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Problem z zamkiem

Post autor: Euzebi » sob lis 17, 2012 00:27

I jak tam ? nikt ostatnimi czasy nie wymieniał zamka? ile mniej więcej taka usługa kosztuje w warsztacie ? :)


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Problem z zamkiem

Post autor: kuba_p » sob lis 17, 2012 10:53

Euzebi pisze:Ciekawi mnie mniej więcej ile może kosztować wymiana zamka u fachowca
U mnie np. tyle , u Zenka 2 x tyle , u Wojtka 1/2 tyle .
Podjedź poprostu do mechanika i zapytaj .



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z zamkiem

Post autor: Euzebi » sob lis 17, 2012 11:45

kuba_p pisze:
Euzebi pisze:Ciekawi mnie mniej więcej ile może kosztować wymiana zamka u fachowca
U mnie np. tyle , u Zenka 2 x tyle , u Wojtka 1/2 tyle .
Podjedź poprostu do mechanika i zapytaj .
skoro Zenek bierze 2 x tyle to ile sobie liczy?? :P
a tak poważnie to chyba faktycznie będe musiał sie przejechać i zapytać (ogólnie orientacyjnie chciałem wiedzieć z jakim wydatkiem muszę sie liczyć) :-)


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » sob lis 17, 2012 23:08

Kolego ceny zamków masz na allegro, a wymiana to pół godziny, mógłbyś te kilka śrubek odkręcić i przełożyć zamek sam, opisy zdjęcia tapicerki drzwi też masz na forum. Pytania o cenę takiej usługi naprawdę nie mają sensu, trzeba zapytać mechanika. Umówmy się że 50-100 zeta pewnie krzyknie za robotę. Poza tym zamek wystarczy rozebrać wyczyścić i nasmarować, jak kto chce zależnie od zdolności i ilości czasu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Problem z zamkiem

Post autor: Euzebi » ndz gru 09, 2012 12:35

Udało mi sie zreperować zamek i chciałem sie tym z wami podzielić (nie chwalić) może komuś sie przyda...
a więc po rozebraniu zamka okazało sie że ta biała część (czerwona strzałka) wyskoczyła i obróciła sie o 90 stopni przez co dostała sie pod tą część odpowiedzialną za ryglowanie zamka... czyli nie można było do końca przekręcić....a tym samym gdy ciąłem klamkę to ledwo co zahaczało o odblokowanie tej klamry,podkowy(nie wiem jak to sie fachowo nazywa)(czerwone zaznaczenie w kółeczku) męczyłem sie z tym chyba z 45min żeby to z powrotem wcisnąć ale udało sie i teraz wszystko jest w porządku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości