podsufitka golf 3 obicie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

frydryzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 16, 2011 20:45

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: frydryzz » czw kwie 19, 2012 21:03

Witam jestem nowicujesz w tych sprawach ale mam pare pytań dotyczące podsufitki do golfa 3 gti .. mianowicie chciałbym się zapytać może bardziej doradzić mi jako fani tej marki ..
gdyż chce obić podsufitke w alkantarze tylko zastanawiam się jaki koszt tego mniej wiecej wyniesie " obicie alkantara podsufitki " może ktoś już tak robił i wie mniej wiecej jak ceny się wachają ? :>
z Gory dziekuje !! za inf



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: bocian19 » czw kwie 19, 2012 22:58

frydryzz,

Idzie zrobic samemu
Zdemontowac wszystko i obkleic alkantara ktora zakupisz na allegro....


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: skaktus » pt kwie 20, 2012 17:36

Przelicz sobie koszta materiału + klei i wyjdą ci koszta.



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: misio127 » ndz kwie 22, 2012 08:50

Słuchaj, niedawno już odpowiadałem na to pytanie, ale odpowiem jeszcze raz, od jakiegoś czasu naszła mnie "chcica" na czarne wnętrze, trochę poprzeglądałem stron, popytałem się ludzi i tak, oto co zamówiłem:
-aclantara 3mx1.5m czarna http://allegro.pl/alkantara-alcan-tara- ... 73005.html" onclick="window.open(this.href);return false; 50zł z przesyłką
-klej bonaterm http://allegro.pl/klej-bonaterm-as-1l-d ... 54007.html" onclick="window.open(this.href);return false; 32zł
- czarna matowa farba w sprayu http://allegro.pl/spray-motip-crafts-40 ... 86535.html" onclick="window.open(this.href);return false; i struktura do plastików http://allegro.pl/struktura-do-napraw-p ... 48936.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zamówiłem dwa bo nie wiem jak będzie lepiej czy pomalować plastiki czarnym matem czy strukturą, podjadę na szrot wezmę jakiś plastik i będę testował.
Pozdro


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: Dubik » ndz maja 06, 2012 23:40

frydryzz, Powiem tak mnie całość wyniosła jakieś 200 pln było ciężko bo alkantara nie jest rozciągliwa i taka moja sugestia jak będziesz zaczynał to pierwsze po zerwaniu istniejącej ori tkaniny usuń gąbkę bo jak nałożyłem to siąknął i poźniej jak naciagałem tkanine to zbyt duża ilość przechodziła na zew. i robiły się plamy.Kolejna rzecz zacznij obklejanie od przodu bo to tam jest więcej wypustów od lampki i słoneczników a jak zrobisz fałdkę na koncu masz płaską pow. to bedziesz miał gdzie to zniwelować.Mi się udał było ciężko ale się nie poddałem jestem zadowolony z końcowego efektu wszystko ładnie pięknie ale jeden minus jest latem jest strasznie gorąco ale czego się nie robi dla modyfikacji hehe pozdrawiam.Wrazie jakichś problemów pisz na PW jak będę mógł to pomogę .pozdrawiam i powodzenia w modach.


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: umyk2 » sob wrz 01, 2012 11:24

Nie mogę znaleźć linka ale jest wszystko opisane od a do z co zrobić. Z tego co pamiętam to najważniejsze jest oczyścić formę podsufitki z gąbki i zmatować papierem stary klej, tak jak już wspomniał kolega dubik. no i trzeba dobrać odpowiedni klej na pewno to był bonaterm ale rodzaj jego zależał o d tego czy będziesz robił to pędzlem czy pistoletem. ja tez zamierzam pobawić sie ze swoja podsufitka bo sie odkleja i chce położyć nowy materiał.

JEDNO PYTANIE DO WSZYSTKICH. CZY WYSTARCZY MI MATERIAŁ O SZEROKOŚCI 1,12m?
Jest z tym problem bo szerszej tkaniny nie maja akurat w tym wzorze (a tylko taki wzór mnie interesuje i szukałem juz naprawdę długo i nie ma szerszego) co chce. A nie chce żeby mi zabrakło właśnie na słoneczniki i inne wgłębienia.



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: umyk2 » sob wrz 01, 2012 11:29

znalazłem i tu możesz wszystko kupić nawet :)
http://www.przewodniktapicerski.pl/pl/t ... podsufitki" onclick="window.open(this.href);return false;



frydryzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 16, 2011 20:45

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: frydryzz » czw paź 11, 2012 17:23

dzieki za info pomoglo zrobilem jak kazaliscie z pomoca kolegai wszystko idealnie spasowane wraz z slonecznikami :) teraz robie czerwone oswietlenie :D i bedzie git dzieki jeszcze raz sorry ze tak pozno odp :)



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: umyk2 » czw lis 22, 2012 23:18

Ma ktoś materiał w czarno białą szachownice?? Nigdzie nie mogę znaleźć. Normalnie desperacja mnie ogarnęła wrrrrrrr!



Awatar użytkownika
Aeternus
Toporownia
Toporownia
Posty: 1753
Rejestracja: pt lut 06, 2009 14:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: Aeternus » pt gru 07, 2012 00:24

mam u siebie alcantarę i fakt jest ładnie ale kiepsko się naciąga. Polecam czarny drelich który ładnie wchłania klej i świetnie się układa. Plastiki albo machnąć podkładem i struktura albo plast dip ;)


Moja szara gadzina :D
viewtopic.php?f=88&t=358463 - SPRZEDANY :(

Obrazek

Nowy nabytek A6 C5 2.7 Bi_TURBO :)
viewtopic.php?f=91&t=557480

Sibininho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt maja 11, 2012 11:32

podsufitka golf 3 obicie

Post autor: Sibininho » śr gru 19, 2012 15:34

Obrazek umyk2 może taki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości