zmiana kierownicy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

zmiana kierownicy

Post autor: grotof » wt paź 09, 2012 11:11

Chciałbym zamienić czteroramienną bez multifunkcji na trzyramienną również bez dodatkowych przycisków. Czy podejdzie od Golfa IV. Może ktoś przerabiał temat - byłbym zobowiązany za jakąś podpowiedź.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

zmiana kierownicy

Post autor: Kamel » wt paź 09, 2012 19:36

grotof czemu chcesz "cofać się w rozwoju"?
W MK5 były kierownice 3-ramienne bez multifunkcji, więc czemu takiej nie szukasz?

Teoretycznie skoro kierka z MK5 pasuje do MK4 to i na odwrót podejdzie, z tym, że w obu przypadkach działanie poduchy nie jest w 100% pewne.
Tak więc na Twoim miejscu poszukałbym kiery 3-ramiennej od MK5 czy nawet od MK6 i takowa zapodał :bigok:

Tu masz przykład kiery z MK6: http://moto.allegro.pl/kierownica-airba ... 99650.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście można znaleźć w lepszej cenie - jest to już kwestia poświęcenia troszkę więcej czasu.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zmiana kierownicy

Post autor: doggie » wt paź 09, 2012 21:45

Kamel pisze:
Teoretycznie skoro kierka z MK5 pasuje do MK4 to i na odwrót podejdzie, z tym, że w obu przypadkach działanie poduchy nie jest w 100% pewne.
Tak więc na Twoim miejscu poszukałbym kiery 3-ramiennej od MK5 czy nawet od MK6
kto powiedział że kiera od Mk4 pasuje do Mk5? A co z poduchami? :hmm: chcecie od czworki montowaćpoduchę do piątki? :kac: kolego grotof montować kierę w piątce od czwórki to jakaś wiocha, bez urazy dla posiadaczy czwórek, ja przekładałem w swoim Mk5 kierownicę z 4 ramiennej na 3 ramienną, robi się to bez najmniejszego problemu tylko kupujesz zaślepkę poduszki do kiery 3ramiennej i przekładasz wkład z 4ramiennej, więcej opisane jest na forum golfa piątki



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

zmiana kierownicy

Post autor: grotof » śr paź 10, 2012 08:09

Dzięki doggie i dzięki Kamel.
To jest coś takiego jak estetyka. Kiera z czwórki wydawała mi się OK. Wydawała się mi się, ale już przestała.
Trochę myszkowałem na allegro i nie udało mi się znależć kompletnej od piątki. Stąd moje pytanie.
całe hektary kierownic (od piątki) ale bez zaślepek. Ponadto nie wiedziałem, że można przełożyć airbag`a z mojej starej.
Teraz umysł mój rozświetlił się a ciemności niewiedzy nie będą przesłaniały istoty dylematu.
Prośba do doggie - nie jestem zbyt mocny w tych internetowych poszukiwaniach, jeżeli to nie kłopot to podeślij linka do tematu o którym piszesz (zamana czteroramiennej na trzyramienną)
p.s.
Swoją drogą, designer który wymyślił tego czteroramiennego potworka powinien jak najszybciej zmienć zawód.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zmiana kierownicy

Post autor: doggie » śr paź 10, 2012 18:59

tutaj na 3 stronie są zdjęcia i opis zmiany kierownicy przeze mnie /mettenos/, o elektronikę nie musisz się bać bo przy zmianie samej zaślepki i przełożeniu wkładu nie ingerujesz welektronikę, naboje, wiązki itp, wszystko zostaje po staremu http://www.vwgolfv.home.pl/Forum/phpBB- ... c&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

zmiana kierownicy

Post autor: grotof » czw paź 11, 2012 09:03

Dzięki doggie, raz jeszcze.
Sprawa wydaje się więc banalna. Jednej rzeczy tylko nie odnalazłem. Otóż jeden post dotyczył „przyklejenia” zestawu air baga od spodu do zaślepki. Jest przyklejona czy nie jest? Jeżeli jest to czy trzeba odklejać od starej i ponownie przykleić do nowej zaślepki.
p.s.
Któryś raz już sensownie mi odpowiedziałeś, więc jakieś piwo zarezerwowałem już dla ciebie w lodówce. Zapraszam.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zmiana kierownicy

Post autor: doggie » czw paź 11, 2012 09:23

nic nie jest przyklejane tylko "upchnięte" w zaślepce poduszki, delikatnie wysuwać starą zaślepkę tak aby zawinięte płótno ci się nie "rozpadło" i całość w ten sam sposób przekładasz do nowej zaślepki. Kupując zaślepkę pamiętaj że ma to być oryginalna zaślepka bo na rynku są pseudo zaślepki do kierownic bez poduszki gdzie stara wywaliła a handlarzom nie chce się inwestować w nową, zaślepka taka nie ma nacięć i w momencie wystrzału nie pęknie tylko przywali ci w głowę :grin:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zmiana kierownicy

Post autor: jhosef » czw paź 11, 2012 10:16

Hmm powiem Ci doggie, że zachęciłeś mnie do wymiany swojej kierownicy na 3 ramienną.
Skoro poducha pasuje to czemu nie :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zmiana kierownicy

Post autor: doggie » czw paź 11, 2012 12:24

jhosef, pasi P&P, tylko trzeba wykazać trochę odwagi, skupienia i dokładności w przekładaniu samego wkładu poduchy :bigok:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zmiana kierownicy

Post autor: jhosef » czw paź 11, 2012 12:29

doggie pisze: tylko trzeba wykazać trochę odwagi, skupienia i dokładności w przekładaniu samego wkładu poduchy
No i z tym u mnie ostatnio problem...
Prace przy aucie muszą się szkodami zakończyć...

Kierownice 3 ramienne bardziej mi się podobają choć projekt kiedy z mk5 nie kładzie na kolana.
Mam teraz skórę kupioną z allegro ale okazała się mniej ładna niż na zdjęciach.

Mam tylko nadzieję, że w razie W otworzy się poprawnie :hmm:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zmiana kierownicy

Post autor: doggie » czw paź 11, 2012 12:35

jhosef pisze: Mam tylko nadzieję, że w razie W otworzy się poprawnie :hmm:
jak będzie oryginalna zaślepka to nie ma innej opcji



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości