Zamek klapy tylnej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pit_czw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2010 00:49

Zamek klapy tylnej

Post autor: pit_czw » pn wrz 24, 2012 22:17

Witam.

Mam problem z zamkiem klapy tylnej w MKIV otóż jakiś czas temu przestał się otwierać bagażnik więc na rynku wtórnym dokupiłem cały mechanizm wymiana i wszystko śmigało elegancko... ale niestety tylko przez jakiś czas problem się powtórzył i znowu stoję przed dylematem. Z tego co się orientuję to dość częsta przypadłość w czwórkach może odpowiedzialny jest tylko jakiś jeden wymienny element ewentualnie prosiłbym o jakąś poradę jak ten problem rozwiązać na stałe.

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zamek klapy tylnej

Post autor: Waqa » śr wrz 26, 2012 09:38

kluczykiem nie możesz otworzyć, czy klamką, bo to jest różnica. masz centralny?



pit_czw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2010 00:49

Zamek klapy tylnej

Post autor: pit_czw » śr wrz 26, 2012 13:52

Mam centralny, ale taki samemu montowany więc bagażnika nie obejmuje (normalnie otwiera się kluczykiem). Problemem jest klamka bo jak pociągasz za nią to słychać jak coś przeskakuje.



Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Zamek klapy tylnej

Post autor: barthez1989 » śr wrz 26, 2012 22:03

miałem przypadek że albo mi się klapa nie otwierała wcale albo po otwarciu nie mogłem ją zamknąć, siłownik nie mógł przekręcić takiego dzyndzla co pozwala na otwarcie klapy, niestety nie mam żadnego foto ale rozwiązałem ten problem takim zabiegiem, zdemontowałem tapicerkę i na sam początek użyłem wd40 bo mi mechanizm się zastał coś jak by korozja czy utleniające się aluminium rozruszałem mechanizm potem naoliwiłem i już ponad rok a klapa się otwiera, problem nie powraca

nawet jeżeli Ciebie dotyczy inny problem proponuję zdjąć tapicerkę usiąść w bagażniku i poprosić kogoś o otwarcie klapy wtedy zobaczysz co się dzieje nie tak jak powinno



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zamek klapy tylnej

Post autor: Waqa » śr wrz 26, 2012 23:02

ciągniesz za klamkę i coś przeskakuje...? obejrzyj ten filmik, podejrzewam podobny problem, albo nawet taki sam
" onclick="window.open(this.href);return false;



irland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 09, 2012 19:25

Zamek klapy tylnej

Post autor: irland » pt wrz 28, 2012 11:20

Czytajac temat nasunęło mi się pytanie.

Mam dodatkowy sterownik centralnego zamka - otwiera i zamyka wszystko prawidłowo. Natomiast w przypadku gdy otwieram auto kluczykiem z drzwi nie otwiera bagażnika, czy to normalne?.


Wracając do zacinającego zamka miałem podobny problem w Vivaro przeskakiwał i ciężko się przekręcał- rozebrałem wszystko na strzępy, wymoczyłem w nafcie, resztę doczyściłem VD40/rozpuszczajnikiem - wszystko dokładnie osuszyłem i przesmarowałem Bernerem do łożysk. Było to 2 lata temu do tej pory wszystko super działa.



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Zamek klapy tylnej

Post autor: kodix13 » śr paź 03, 2012 09:40

Nie wiem czy chodzi o to sami,ale u mnie było podobnie, na cięgnie przesuwania klamki założyłem pasek plastikowy by ciegno nie spadało i nie blokowało klamki. Patent na tyle dobrze zadział że nie mam problemu od 3 lat.


Kodix

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Zamek klapy tylnej

Post autor: ciachotdi » śr paź 03, 2012 17:28

jak problem jest z zamkiem polecam http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
ogólnie chodzi zawsze o taki mały bolec wielkości główki zapałki :) trzeba wyczyścić i wszystko śmiga



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości