Rodzaje haków holowniczych?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Spojler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:50
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Rodzaje haków holowniczych?

Post autor: Spojler » pt wrz 21, 2012 21:08

Witam, temat może błachy itp, ale chciałem zapytać o rodzaje haków holowniczych do mk2. Wychodzi na to że były co najmniej dwa. Ja mam taki typ
Obrazek
Dodam że ori w moim golfie były wąskie zdesie, z tego co widziałem to kumpel na wąskim zdesiu ma inne mocowanie, ale po zdjęciach w temacie u kolegi bob.r http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc1174o.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; wychodzi że były chyba dwa rodzaje kratek?
Taką mam ja:
ObrazekObrazek
Moje pytanie jest następujące, czy faktycznie były dwa rodzaje tych kratek, czy wystarczy poszukać takiej jak trzeba i będzie ok? Czy ja mam cos zdrutowane w samochodzie(ale nie widać żadnych przeróbek) jeśli ktoś ma takową to chętnie kupię/zamienię się.


Mk2 ABF Open Air: viewtopic.php?f=98&t=77443&p=773176#p773176

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Rodzaje haków holowniczych?

Post autor: marcinek84 » pt wrz 21, 2012 23:17

Jak dobrze pamiętam ktoś kiedyś wspominał o 2 rodzajach kratki. Ja bynajmniej mam inaczej to ucho do holowania , samo ucho przylapane od dołu jak jest podluznica od strony silnika. Nie mam błahy dookoła. Moje autko z 89.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Spojler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:50
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Rodzaje haków holowniczych?

Post autor: Spojler » ndz wrz 23, 2012 12:13

Właśnie, znajomy ma podobnie, jak Ty, więc moje pytanie jest takie czy na pewno są dwa rodzaje kratek? Czy ktoś ma takową pasującą na mój hak? Jeśli tak to proszę o zdjęcie.


Mk2 ABF Open Air: viewtopic.php?f=98&t=77443&p=773176#p773176

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Rodzaje haków holowniczych?

Post autor: Lipek81 » pt lis 16, 2012 00:12

Rodzajów kratek jest co najmniej kilkanaście. Różnią się otworem na hak - ty masz golfa po roku 89, wiec masz inny hak, przed rokiem 89 był inny hak i właśnie taka kratka jak na zdjęciu. W wersjach US w ogóle nie było haka. Dodatkowo kratki różniły się w zależności od szerokości chłodnicy. Chłodnica po bokach ma przykręcone kierownice powietrza, które zachodzą na tę kratkę. W miejscach, gdzie one zachodzą kratka ta ma specjalne wycięcia, stąd różne kratki dla różnych szerokości chłodnic. Poza tym w zależności od szerokości chłodnicy różny był otwór w kratce na chłodnicę. Teraz wszystkie te czynniki (rodzaj haka i szerokość chłodnicy) należy zestawić ze sobą na przeróżne kombinacje i otrzymujemy kilkanaście rodzajów kratek do golfa mk2 pod wąski zderzak. Jako ciekawostkę napisze, że nawet etka myli się w numerach tych kratek i w niektórych przypadkach podaje je nieprawidłowo, niektórych numerów w ogóle nie podaje, chociaż istnieją w rzeczywistości.

Haki po roku 89 miły też inną pokrywę - nakładaną na hak, te starsze miały w atrapę dolną wbudowaną klapkę zakrywającą hak.

Jakby co mam na sprzedaż kratkę pod nowy typ haka - oryginał, kupiony w ASO jakiś rok temu, wszystkie zaczepy całe. Stan używane - ale idealny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości