Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czerwonyjezdziec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:40
Lokalizacja: RTA

Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Post autor: czerwonyjezdziec » pt wrz 14, 2012 22:13

Witajcie,


Często w necie spotkać można ten problem, mianowicie zużyte uszczelki szyb w drzwiach. Większość poleca zwrócenie się do warsztatów zajmujących się wymianą szyb. Tak też zrobiłem. Pytając o owe uszczelki patrzyli na mnie jak na kosmitę mówiąc, że nie ma możliwości kupić nowych uszczelek (pytałem w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli). Przecież są złomy i allegro! Tak wiem, ale przy wyjmowaniu nie ma szans zrobić to bez szkód. Zakładając takie uszczelki może być tylko gorzej.

Teraz główna treść wątku, macie może jakieś patenty na zniwelowanie szumu podczas jazdy? Na bank jest to spowodowane uszczelkami szyb. Domknięta na maxa szyba ma luz w poziomej płaszczyźnie. Już przy 80 km/h słychać denerwujący świst (szyber szczelny). Myślałem o jakiejś uszczelce w kształcie litery 'U' ale jak w takim wypadku zamknąć szybę. Jeśli macie namiary na firmę gdzie można dostać nowe uszczelki proszę o ich podanie!

Pozdrawiam Fan VW
Ostatnio zmieniony pt paź 05, 2012 22:11 przez czerwonyjezdziec, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Post autor: Michał_1977 » sob wrz 15, 2012 14:41

czerwonyjezdziec pisze:macie może jakieś patenty na zniwelowanie szumu podczas jazdy?
Klucz francuski :bigok:
Zdejmujesz uszczelkę z felców i przez szmatkę ściskasz felce ku sobie.Uszczelka po założeniu zacieśni się między felcami,a tym samym będzie mocniej przylegać do szyby.
U mnie pomogło.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Balee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 10:59

Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Post autor: Balee » pn wrz 17, 2012 23:19

no , ewentualnie salon - 290 pln za strone - podziękowałem



czerwonyjezdziec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:40
Lokalizacja: RTA

Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Post autor: czerwonyjezdziec » wt wrz 18, 2012 19:40

No cóż, spróbuję wątku z kluczem francuskim. Proszę nie zamykać tematu, jeśli się uda to opiszę odczucia xd



Ścisnąłem uszczelki, szyba ciut ciaśniej wchodzi. Nie jest idealnie ale pomogło. Dzięki.



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Uszczelki szyb, wiatr we włosach

Post autor: Dexter18 » śr lis 26, 2014 23:21

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, odsunąć szybę zdjąć uszczelkę w koło szyby i ścisnąć tą blachę i uszczelkę założyć?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości