Nie działają halogeny delkosiężne.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MattMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 04, 2011 12:14
Lokalizacja: Zdzieszowice/k Opola
Kontakt:

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: MattMK2 » czw sie 09, 2012 18:52

Witam.

Mam MK2 z 98r. Oryginał Boston. Nie wiem czemu, ale odkąd go mam nie działają dodatkowe halogeny na grillu. Czy to są halogeny przeciwmgłowe czy dalekosiężne? Bo różne opinie słyszałem. I gdzie się je włącza? Wydaje mi się, że przełącznikiem od przeciwmgłowych (1 pozycja, 2 to tył). Przeglądałem jak idą kable - od halogenów idą 3 kable(niebieski -, brązowy i biało zielony +). Niebieski idzie do aku -, a dwa pozostałe do przekaźnika, który nie bardzo wiem od czego jest...
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: skaktus » czw sie 09, 2012 19:09

Przekaźnik jest od włączania halogenów.

To są halogeny dalekosiężne, mogą świecić się razem z długimi, nie mogą świecić z mijania, przeciwmgielnymi itd.

Podstawy - sprawne żarówki ? Sprawny przekaźnik ? Instalacja podłączona ?



MattMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 04, 2011 12:14
Lokalizacja: Zdzieszowice/k Opola
Kontakt:

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: MattMK2 » czw sie 09, 2012 19:33

Żarówki są ok, przekaźnik też. Instalacja jest do nich podpięta. Tylko czy prawidłowo tego nie wiem. Masz może jakiś schemat jak to ma wyglądać?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: skaktus » pt sie 10, 2012 12:40

Poprzeglądaj schematy włączania i wyłączania światełdziennych - ta sama zasada. Sprawdź jak wygląda schemat przekaźnika to wówczas bez problemu dojdziesz.



Awatar użytkownika
adi088
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt gru 16, 2008 21:08
Lokalizacja: Turzyn SCZ
Kontakt:

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: adi088 » pt sie 10, 2012 22:00

witam
od tych swiatel orginalnie powinion isc przewody do lamp normalnych gdzie masz zarowke H4 i jeden kabelek laczy sie z masa a drugi z kablem w ktorym idzie napiecie przy wlaczonych swiatlach drogowych, co z tego wynika za wlaczaja sie w tym samym momecie co swiatla drogowe. nie potrzebny do tego zaden przekaznik. przekaznik jest potrzebny ale do halogenow w zderzaku jesli szeroki a jesli waski to pod zderzakiem a nie do dodatkowych swiatel w grilu
pozdrawiam


golf II GT 1.8RP 89r na części http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=606042
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252373

MattMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 04, 2011 12:14
Lokalizacja: Zdzieszowice/k Opola
Kontakt:

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: MattMK2 » sob sie 11, 2012 14:20

@ adi088

Zrobiłem tak jak piszesz, lecz niestety bezpieczniki wywala. Więc tak na pewno nie powinno być. Do przekaźnika miałem podłączone: kabel "+" od halogenów, "+" i "-" z aku i był podpięty kabel ze świateł mijania.



Awatar użytkownika
adi088
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt gru 16, 2008 21:08
Lokalizacja: Turzyn SCZ
Kontakt:

Nie działają halogeny delkosiężne.

Post autor: adi088 » sob sie 11, 2012 15:26

albo ja nie potrafie pisac, albo ty czytac ze zrozumieniem.
1. do swiatel dodatkowych tych w grilu nie ma zadnego przekaznika. wychodza z lampy dwa kable i ida one do lampy (normalnej) jeden do "-" a drugi do kabla na ktorym pojawia sie "+" gdy sa wlaczone swiatla drogowe i nic nie moze wywalac.
2. jesli chodzi o chalogeny te w zderzaku lub pod zderzakiem to masz wypuszczona w komoze silnika wtyczke bialo 2 pinowa, ale ciebie to nie tyczy bo tobie chodzi o te w grilu wiec punkt 1 i nic wiecej zadnych przekaznikow


golf II GT 1.8RP 89r na części http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=606042
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252373

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości