przełacznik lusterek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mckrabbit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:43
Lokalizacja: DGL

przełacznik lusterek

Post autor: mckrabbit » czw maja 05, 2011 13:36

ułamałem joystik przełacznika lusterek.... w passacie b5... takie same sa w golfach mk4 mam pytanie jak go wyciagnac i wymienic na nowy... podwazycz czy rozbierac tapicerke?? prosze o szybka odp



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

przełacznik lusterek

Post autor: sokol26 » czw maja 05, 2011 18:51

sa na zatrzaski, można podważyć, ale wtedy łatwo brzegi pozdzierać, najbezpieczniej będzie wypchnąć od tyłu, podważając oczywiście też od tyłu. Czyli lepiej zdejmij boczek, będzie ci łatwiej, nic nie uszkodzisz i niebędzie żadnych zadrapań od przodu...



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

przełacznik lusterek

Post autor: domino19140291 » czw maja 05, 2011 21:29

tak jak sokol26 pisze zdejmij boczek to chwila roboty i jest prościej


Ściągasz tył od uchwytu panelu (jest to taki mały podłużny plastik mocowany na wcisk) wyjmuje się go wypychając na zewnątrz prostopadle do drzwi.
Następnie podważasz panel od sterowania szyb dużym płaskim śrubokrętem powinien zejść bez problemu.
Odpinasz wtyczke od panelu.
Odkręcasz dwie śruby które są pod panelem później trzy na dole tapicerki i jedną która znajduje się na prawym górnym rancie stojąc twarzą do tapicerki (trudno ją zauważyć i trzeba mieć krótki śrubokręt krzyżowy żeby wykręcić)
Jak masz wszystko odkręcone to najpierw ją podważasz do siebie a później wyjmujesz do góry bo przy szybie jest po długości mocowanie.
Jeśli nie chcesz możesz nie odpinać kabli, bo jak zdejmiesz to się dostaniesz do przełącznika. Lepiej jednak ściągnąć bo można coś urwać (do ściągnięcia jest linka od klamki, wtyczka od światełka u dołu, kabelek od lampki alarmu jeśli masz i kabelek od przełącznika właśnie).
Przy okazji możesz posprawdzać czy wszystko podokręcane i przejrzeć silnik od podnoszenia szyb bo czasem szwankują i warto nasmarować.
Powodzenia



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przełacznik lusterek

Post autor: Matifcb » czw kwie 05, 2012 22:55

domino19140291 pisze:tak jak sokol26 pisze zdejmij boczek to chwila roboty i jest prościej


Ściągasz tył od uchwytu panelu (jest to taki mały podłużny plastik mocowany na wcisk) wyjmuje się go wypychając na zewnątrz prostopadle do drzwi.
Następnie podważasz panel od sterowania szyb dużym płaskim śrubokrętem powinien zejść bez problemu.
Odpinasz wtyczke od panelu.
Odkręcasz dwie śruby które są pod panelem później trzy na dole tapicerki i jedną która znajduje się na prawym górnym rancie stojąc twarzą do tapicerki (trudno ją zauważyć i trzeba mieć krótki śrubokręt krzyżowy żeby wykręcić)
Jak masz wszystko odkręcone to najpierw ją podważasz do siebie a później wyjmujesz do góry bo przy szybie jest po długości mocowanie.
Jeśli nie chcesz możesz nie odpinać kabli, bo jak zdejmiesz to się dostaniesz do przełącznika. Lepiej jednak ściągnąć bo można coś urwać (do ściągnięcia jest linka od klamki, wtyczka od światełka u dołu, kabelek od lampki alarmu jeśli masz i kabelek od przełącznika właśnie).
Przy okazji możesz posprawdzać czy wszystko podokręcane i przejrzeć silnik od podnoszenia szyb bo czasem szwankują i warto nasmarować.
Powodzenia
witam chcialbym wymienic przelacznik od lusterek ale nie rozumiem tego: wiem gdzie na dole sa srubki i wiem ze po prawej jest u gory i malo jest miejsca i trzeba krotki srubokret miec. jak zdejme te 2 czesci tapicerki to ok zaczne myslec co dalej.
Bardziej mnie dziwia pierwsze kroki:

Ściągasz tył od uchwytu panelu (jest to taki mały podłużny plastik mocowany na wcisk) wyjmuje się go wypychając na zewnątrz prostopadle do drzwi.
co to znaczy ? skoro to pierwszy krok to co to za czesc? moze mi ktos dokladnie powiedziec bo ja bym zaczal od odkrecania srubek i zdejmowania wiec o co chodzi z tymi krokami przed ??


Bayern ist Meister

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

przełacznik lusterek

Post autor: iigAlisArr » czw kwie 05, 2012 23:00

Matifcb Tam jest plastik, jakby osobna część uchwytu - nie zespolona, tam gdzie się ręką trzyma - z "kropkami". Jak spojrzysz od góru to zauważysz o co cho.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

przełacznik lusterek

Post autor: Matifcb » czw kwie 05, 2012 23:05

moglbys pokazac jakies zdjecie o co chodzi ? no nie czaje poprsotu..


Bayern ist Meister

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

przełacznik lusterek

Post autor: iigAlisArr » pt kwie 06, 2012 00:44

Czarny element w "kropki" od strony tapicerki, w miejscu gdzie się chwyta:
Obrazek. (zapożyczone z forum)


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

przełacznik lusterek

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 01:04

ale ze mnie ciec :) teraz juz wiem ze najpierw chodzi o zdjecie tego panelu ;) swoja droga u mnie jest on bardzo styrany mysle nad zakupem nowego bo wyglada on zle..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

przełacznik lusterek

Post autor: feniks » pt kwie 06, 2012 08:01

Matifcb, tutaj masz parę dokładnych fotek :bigok:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255620" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: przełacznik lusterek

Post autor: dominik88.22 » śr sie 08, 2012 19:48

Super porada :) 15 minut roboty :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

przełacznik lusterek

Post autor: Mavrick » śr sie 08, 2012 21:19

Matifcb pisze:ale ze mnie ciec :) teraz juz wiem ze najpierw chodzi o zdjecie tego panelu ;) swoja droga u mnie jest on bardzo styrany mysle nad zakupem nowego bo wyglada on zle..
Nie musisz wymieniac...wystarczy ze np przy pomocy plyty Cd zedrzesz z niego ta gume ktora zostal pokryty;).



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

przełacznik lusterek

Post autor: Matifcb » pt sie 10, 2012 10:42

wiem probuje zedrzec z innych czesci latwo scholdzi bo sa proste a tu jest pelno zaokraglen itp..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

przełacznik lusterek

Post autor: Mavrick » pt sie 10, 2012 12:10

Matifcb pisze:wiem probuje zedrzec z innych czesci latwo scholdzi bo sa proste a tu jest pelno zaokraglen itp..
Dasz rade:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości