[Problem] 2 anteny na dachu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » sob lip 28, 2012 14:54

Witam!
Nie wiem czy to bardziej style czy dzial techniczny ale mam taki probem, tak wyglada dach mojego mk4 :/
Obrazek
wymilem jakis czas temu podkładke w "normalnej" antenie (zestaw naprawczy). Dziś przy myciu zobaczylem ze antena dodatkowa dlugo juz nie pociagnie i zacznie niebawem cieknać :/ . Mam takie pomysly
- zakupic nową w aso :) i tu prośba o numer (chodzi o ta mała antene oczywiscie)
- zmienic na jakiegos rekina :/ ? tu rowniez prosba o wymiar rekina z mk5, chociaz wydaje mi sie ze musiala by byc ta najdluzsza antena z superba w ktora wkreca sie jeszcze bat by zakryła obie dziury
- zamowic naklejke w kolorze lc9z :D / jakos nie widze za bardzo zaspawania dziury w dachu ;)
Doradźcie coś proszę :)


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4 2 anteny na dachu, zmiana na jedną ?

Post autor: skaktus » ndz lip 29, 2012 13:49

Kto ci wmontował drugą antenę ? Jaki cel takiego buractwa ? :kac:

Ori antenę wymień na ori - pasują z wielu Skód itd - ja do swojej dorwałem ori za 30 zł (z wzmacniaczem).

Tą drugą usuń + zaspawanie otworu lub ewentualnie jakaś zaślepka.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » ndz lip 29, 2012 20:51

skaktus pisze:Kto ci wmontował drugą antenę ? Jaki cel takiego buractwa ?
Panie buractwo :) ta druga jest ori


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: skaktus » pn lip 30, 2012 12:47

Ori ? MATKO BOSKA... Stary nie jestem, ale jeszcze nigdy z takim czymś nie widziałem auta...

W tym wypadku rekin wydaje się być dobrym rozwiązaniem, tylko teraz pytanie czy miejsca wkręcania / gwinty będą w tym samym miejscu co oryginalne masz teraz ?

Ta druga antena to od GPS ?



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » pn lip 30, 2012 17:01

Szczerze nie wiem od czego ona jest :) kilka osob juz potwierdzilo, ze gdzies tam wychodzily golfy z takimi antenami :) do gps dokupilem zwykła "kostke pod tapicerke" .
skaktus pisze:tylko teraz pytanie czy miejsca wkręcania / gwinty będą w tym samym miejscu co oryginalne masz teraz ?
wlasnie tak patzre na te rekiny i wszytkie czy dlugie czy krótkie maja gwint bliżej środka :/ co mnie nie ratuje, standart rekin z mk5 ma ok 8cm długości , niestety gwint niemalże na środku
taki przedłużany będzie calibra :/? :
http://allegro.pl/vw-passat-b6-antena-d ... 95250.html" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: MK4 245 km/460nm

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: Shmatan » pn lip 30, 2012 18:44

xander_88 pisze:kilka osob juz potwierdzilo, ze gdzies tam wychodzily golfy z takimi antenami
Wychodziły z drugimi antenami, ale wydaje mi się że zupełnie innymi. podrzuć numer części to się dowiemy



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » wt lip 31, 2012 16:53

Shmatan pisze:podrzuć numer części to się dowiemy
nie ma sprawy ale jak bede mial rekina w reku :) jak zaczne przy niej majstrowac teraz to na 100% bedzie ciekła :) na zewnatrz widnieje jedynie literka "h" ze strzałką, na niej.......
Potrzebuje anteny (rekina) min. 11,5 cm ten mały z mk5 ma 8 , wymyśliłem ze jak nie podejdzie gwint ( a tego jestem prawie pewien, ze bedzie w zlym miejscu) to go spiluje i poprostu wkleje antene jako atrape, zaslepke otworow, a bat schowam pod sufit.... Jakubie drogi, pomoz cos dopasowac a obiecuje, ze stara antenke wyslę Ci do badań w celu ustalenia jej pochodzenia ;) :helm:


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: skaktus » wt lip 31, 2012 19:17

Zaklejanie otworu - nie polecam, może być gorej niż jest.

Chowanie bata pod podsufitkę - radio przestanie odbierać 90% stacji poza miastem.



Awatar użytkownika
micha003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: micha003 » wt lip 31, 2012 19:32

Również mam antenkę w tym miejscu, tak samo krótka, ale ładniej wygląda. Seryjnie moje autko miało nawigację i idą od antenki kable do samego tunelu środkowego. Także na 100% jest to antena od GPS.


Byl JP ;)
Byl x14xe ;(
Jest RP ;)
Byl F20Z1 ;)
Byl ALH ;) skradziony ;(
Jest AHF ;)

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » wt lip 31, 2012 20:28

skaktus pisze:Zaklejanie otworu - nie polecam, może być gorej niż jest.
Nie chce go zaklejac tylko wkleic tam rekina który ma uszczelki, wkleic na tasme do przyklejania listew/znaczkow.... sugerujesz, ze lepszym sposobem bedzie zaspawanie i pomalowanie dachu :bajer: ?
skaktus pisze:Chowanie bata pod podsufitkę - radio przestanie odbierać 90% stacji poza miastem.
Nie wydaje mnie sie ;) kilka osob juz tak jezdzi , pozatym i tak nie slucham radia, a rmf chyba i pod woda odbiera ;)
micha003 pisze:Również mam antenkę w tym miejscu, tak samo krótka, ale ładniej wygląda. Seryjnie moje autko miało nawigację i idą od antenki kable do samego tunelu środkowego. Także na 100% jest to antena od GPS.
Jak kupilem auto to nie bylo radia wogole, był za to jakis zestaw pod bloootofa noki (taki "grubszy" nie 6210 przykręcona do deski ;) ) ale może faktycznie to od navi


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: Rafal1920 » wt lip 31, 2012 20:34

moze pod takim czyms schowaja sie otwory?? http://allegro.pl/twin-car-sirio-fm-ora ... 48972.html" onclick="window.open(this.href);return false;


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

Awatar użytkownika
micha003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: micha003 » wt lip 31, 2012 22:03

Mi moja pasuje na dachu, niech sobie jest. Może chcesz zamiast niej dać antenę od CB? niektóre mają uchwyty jak zwykłe radiowe.


Byl JP ;)
Byl x14xe ;(
Jest RP ;)
Byl F20Z1 ;)
Byl ALH ;) skradziony ;(
Jest AHF ;)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: skaktus » śr sie 01, 2012 10:21

xander_88 pisze:
skaktus pisze:Zaklejanie otworu - nie polecam, może być gorej niż jest.
Nie chce go zaklejac tylko wkleic tam rekina który ma uszczelki, wkleic na tasme do przyklejania listew/znaczkow.... sugerujesz, ze lepszym sposobem bedzie zaspawanie i pomalowanie dachu :bajer: ?
Co innego taśma a co innego zaspawanie - jeśli masz ochotę na zaklejenie dziury w aucie o wartości kilkunastu tysięcy zł to brawo za inwencję - wyjdzie tylko z tego druciarstwo. Uszczelka musi być ściśnięta porządnie na całej powierzchni żeby spełniała swoje zadanie. Klejenie to półśrodek, no chyba że wkleisz całość na klej do szyb...gorzej że tego potem nie odkleisz.
xander_88 pisze: Nie wydaje mnie sie ;) kilka osob juz tak jezdzi , pozatym i tak nie slucham radia, a rmf chyba i pod woda odbiera ;)
Radio wszędzie nie odbiera a i są miejsca w PL gdzie nie ma praktycznie nic. Antena po to jest wystawiona na zewnątrz żeby odbierała dookólnie. Wrzucając ją pod kawał blachy który jest ekranem blokujesz większość fal - wiem coś o tym bo mam zlikwidowaną antenę i wklejaną na szybę.

A skoro nie słuchasz radia to po co ci anteny ? Zlikwiduj je i po sprawie.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[Problem] 2 anteny na dachu

Post autor: xander_88 » śr sie 01, 2012 17:51

skaktus, dajmy spokoj ;) :pub: dzięki za sugestie ... nie sazpawam dachu i go nie pomaluje .


ex: MK4 245 km/460nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości