Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Qto » czw maja 17, 2012 23:11

KoJ@K, chyba nie masz zamiaru pisać w każdym znalezionym wątku ?? Podpowiem jeszcze, że przeciek sam się nie znajdzie....



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » pt maja 18, 2012 09:26

Nie no,ale,żeby później nie szukac tego tematu nie wiadomo ile,bo nie w każdym są takie same rady itd. A tak to już będę miał w postach.


Obrazek

condrat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 07:45

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: condrat » ndz cze 17, 2012 21:57

Witam "ajm115km" i jak kolego rozwiązałeś problem z tą cieknącą wodą bo w sumie mam identyczny problem jak TY ??



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » czw cze 21, 2012 15:14

Wyczyściłem podszybie,poodkurzałem,uszczelniłem w miejscu gdzie wchodzi linka od maski i du*pa,pod dywanikiem dalej mokro... :?


Obrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: XV2 » czw cze 21, 2012 19:13

ajm115km pisze: łaczenie jest na tylnym słupku
Napraw tam ja miałem coś podobnego sprawdź pod tylnym fotelem czy masz mokro jak tak to zacieka na przedni


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » pn lip 16, 2012 15:32

Dziś po raz kolejny podjąłem walkę z mokrym dywanikiem(w sobote padało i lekka trasa w deszczu i znów kurr... mokro). :grrr: Powyjmowałem te wszystkie gumki w podłodze,uszczelniłem je silikonem i wsadziłem spowrotem. Ale to nie było przyczyną. Kolega Igruszkos i GORAJ podrzucili mi pomysł,żeby sprawdzic wężyki odpływowe idące od szyberdachu do słupków,obok zawiasów od drzwi taka gumowa zaślepka z dzyndzlem. Nalaliśmy wody na szyber,słychac,że woda leci,ale jej nie widac,następna szklanka wody i jest !! Sączy się po kabelku wychodzącym koło podstopnicy i uchwytu otwierania maski. Pod spodem kostka z kabelkami lekko przyzieleniała od wilgoci. ;) Wężyki wyciągnięte,odpływy udrożnione,poprzeczyszczane,wsadzone spowrotem,zaizolowane i teraz woda elegancko zapiernicza nam tymi dzyndzlami. :) Wężyki były wyczepione z tych gumowych odpływów i woda waliła na dół po słupku pod wykładzine. Teraz mi pozostaje wysuszyc to co mokre,przeprac i miejmy nadzieję,ze cieszyc się za nie długo suchą podłogą. :helm: No i na koniec chciałem kolegą jeszcze raz podziękowac. :pub:


Obrazek

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » sob lip 28, 2012 16:09

Panowie przepraszam za nie obecność już nadrabiam. Temat zamknięty przeciek zlikwidowany. Wszystkie gumki osadzone na silikonie w podlodze kupiłem nowe w serwisie groszowy temat, plus miejsce tam gdzie jest grodz silnika gdzie dostałem po wyrzuceniu wszystkiego objechałem sylikonem (miejsce gdzie grodz silnika przykręcana jest do kadłuba), na dzin dzisiejszy od czasów walki z tym minelo jakieś 3 miesiące potworne ulewy były sucho jak pieprz. Jeszcze jedna ważna sprawa, po zdjeciu podszybia w okolicy tej bialej skrzyneczki po calej dlugości od prawego blotnika do lewego biegnie szew elastyczny technologiczny, wygląda jak spaw pomalowany na czarno. Wydługałem go, było tam bardzo mokro i to też dało mi do myslenia. Wyskubalem go od kanalu odpływowego (mówimy o prawej stronie samochodu- patrząc na przeciw) był spekany nasiąkniety wodą, a jak wiemy tamtedy leci ona do odpływu pod nadkole. Założyłęm nowa masę i cisza jak "pieprzem zasiał". Sądze że może się to komuś przydać :-) Pozdrawiam wszystkich wodników. Reszta czynności jak uszczelnianie linki maski, białej skrzyneczki, wpustu filtra powietrza, silikonowanie szyby- wykonane pewnie nie potrzebnie. Zapomniał bym bo myślałem że leje szybą- pan od szyb powiedział mi że szyba nie bedzie nigdy od dołu przeciekać a zawsze od góry jak już.



Awatar użytkownika
daryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lis 06, 2012 12:41
Lokalizacja: Białystok

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: daryl » śr maja 01, 2013 12:05

Panowie tematów jest mnóstwo kilkanaście przeczytałem ale mam 2 pytania dlatego się podpinam żeby nie zakładać kolejnego. Auto stoi od soboty pod chmurką, posiadam szyberdach, opadów było mało i woda leci w tych 2 miejscach zaznaczonych strzałką. Chcę się za to zabrać raz a dobrze więc wolę się przygotować. W których miejscach są te kanaliki od szyberdachu? Czym najlepiej wysmarować te miejsca typu ta biała skrzyneczka pod podszybiem, silikonem, klejem do szyb czy może jeszcze czymś innym?

Obrazek



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » śr maja 01, 2013 12:42

Zdejmij podstopnice, plastik progu, uchyl szyber, weź szklankę wody i nalej w tą dziurkę odpływową od szyber dachu. Rurki odpływowe idą w słupkach i woda powinna wypływac w okolicach przednich zawiasów(po otwarciu drzwi) przez takie dzyndzle gumowe. Jeżeli wody nie będzie przez nie widac, to zerknij czy nie spływa właśnie pod dywanik. Dla spokoju możesz sobie od razu przeczyścic jakims drucikiem te wężyki i te gumowe dzyndzle, z których powinna wypływac woda, bo z pewnością jest trochę zapchana brudem.


Obrazek

Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: peppa_814 » śr maja 01, 2013 13:54

Jest jeszcze jedno miejsce, które u mnie było przyczyną wody w środku.

Obrazek

Uszczelka oznaczona numerem 2.



Awatar użytkownika
daryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lis 06, 2012 12:41
Lokalizacja: Białystok

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: daryl » czw maja 02, 2013 18:27

pod uszczelką na słupku prz samej szybie to te kanaliki od szyberdachu tak? powiedzcie mi jeszcze czym najlepiej wysmarować te miejsca które mogą przepuszczać wodę, kej do szyb będzie dobry? czy lepiej coś innego?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » czw maja 02, 2013 21:26

Musisz sciagnac ze slupka ten material i pod nim zobaczysz te wezyki. Jezeli woda bedzie leciala tedy co napisalem wczesniej, to wystarczy, ze wsuniesz z powrotem te wezyki w te gumowe dzyndzle, ktorymi powinna odplywac woda z rynienki szyber dachu. Dla pewnosci ja je zlaczylem tasma.


Obrazek

jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » sob maja 04, 2013 13:08

Witam, odświeżę trochę temat. U mnie wilgoć pojawia się od strony pasażera. Bora nie posiada szyberdachu, uszczelki wyglądają w porządku. Natomiast zauważyłem jedna rzecz. Na przednim słupku nie mam takiej oto uszczelki/zaślepki.
W chwili obecnej przełożyłem zaślepkę od strony kierowcy na słupek od strony pasażera (co widać na zdjęciach) Zobaczę czy będą jakieś efekty. Czy brak tej uszczelki może mieć jakiś wpływ na pojawiającą się wodę ?
Obrazek Obrazek

Edit:

Zdjęcie podłogi, i pytanie czy w tym miejscu powinna być uszczelka?

Obrazek



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: XV2 » sob maja 04, 2013 20:21

jaras3001 pisze:
Zdjęcie podłogi, i pytanie czy w tym miejscu powinna być uszczelka?
Nie


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości