Jak otworzyć drzwi?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Jak otworzyć drzwi?

Post autor: dhbora » czw lip 26, 2012 15:57

Witam mam kolejny problem ze swoim golfem :/ Kilka dni temu zaczął mi szwankować centralny zamek a konkretnie czasami nie można było otworzyć drzwi kierowcy z pilota i musiałem to robić kluczykiem. Teraz mój problem sie pogorszył bo nie mogę już ich otworzyć ani kluczykiem, ani ciagnąc za klamkę od środka, ani nawed przyciskiem na drzwiach kierowcy. Wszystkie drzwi łącznie z bagażnikiem sie otwierają, tylko nie drzwi kierowcy. Mam zamontowany alarm (nie wiem jaki ale chyba standardowy taki jak przyszedł z fabryki). Z tym alarmem jest tak że jak jest włączony to nie można w żaden sposób otworzyć drzwi, np. ciągnąc za klamke w środku, rygiel nie pójdzie do góry (no chyba że mocno pociągne to pójdzie do góry i jak puszczę klamkę to wróci na dół, ale i tak drzwi nie otworzę). Wygląda mi to na jakąś fizyczną blokadę związaną z alarmem, problem w tym że teraz nawed gdy wyłączę alarm i tak ta blokada się nie odblokowuje (w drzwiach kierowcy). Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił jakiś sposób na otwarcie ich. Zdjęcie tapicerki chyba nie wchodzi w grę bo żeby zdjąć tapicerkę muszę chyba najpierw otworzyć drzwi żeby dostać sie do śrub.



unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Jak otworzyć drzwi?

Post autor: unlimited1991 » pt lip 27, 2012 11:32

Bo ryglem drzwi nie otworzysz pociągając do góry, ja alarmu nie mam i rygiel też wróci. To wygląda jakby zamek się nie otwierał. Zamek w takiej sytuacji się nie otworzy, jeżeli rygiel się zablokował i nie pozwala się zamkowi otworzyć albo coś z wkładką zamka, albo elektryka.

A drzwi niektórzy rozbierają bez otwierania drzwi, nie wiem jak niestety. Yo, żeby wkładkę wyjąc potrzebujesz śrub, na tyle drzwi, a żeby boczki kilka śrubek na około, do których też dojścia nie będziesz miał raczej. Chyba fotel wywalić będziesz musiał (odkręcić).



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Jak otworzyć drzwi?

Post autor: dhbora » pt lip 27, 2012 11:44

Nie nie, ryglem nie ciągne do góry, rygiel sam idzie do góry jak pociągne za klamkę (tą wewnątrz auta), a potem wraca jak tylko puszczę klamkę. To było normalne jak alarm był włączony ale teraz ta blokada cały czas działa nawed jak wyłączę alarm



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak otworzyć drzwi?

Post autor: Shmatan » pt lip 27, 2012 18:12

Przechodziłem przez to - da się to zrobić.
-pociągnij za klamkę z zewnątrz
-na pociągniętej klamce odepnij linkę od zamka (raz u mnie wtedy puścił)
-zdejmij panel szyb i odkręć śruby
-wyciągnij plastiki na progu (delikatnie - są miękkie, więc bez połamania je zdejmiesz
-odkręć boczek na dole
-delikatnie go cofnij i wyszarpaj (porysujesz troszke bok konsoli - nie przejmuj się)
-poodłączaj linki i kable
-odkręć szybę i wyjmij
-odkręć blachę
-poodłączaj kable od zamka (drugi raz wtedy puścił)
-odepnij cięgna od zamka (bez doświadczenia będzie Ci ciężko przy zakręconym zamku, ale jest to do zrobienia)
-przełączaj zapadki w zamku aż puści



dhbora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 28, 2011 15:07

Jak otworzyć drzwi?

Post autor: dhbora » sob lip 28, 2012 16:25

Na szczęście dzisiaj jak chciałem sie zabrać za demolowanie tapicerki udało sie w końcu otworzyć go z kluczyka. Dzięki w każdym razie za pomoc, teraz musze jeszczę dojść co konkretnie nawaliło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości