Podnoszenie automatyczne klapy.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zd45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: wt lut 16, 2010 13:19
Lokalizacja: Żarów

Podnoszenie automatyczne klapy.

Post autor: zd45 » ndz lip 22, 2012 21:00

Witam.
Znalazłem ten filmik na innym forum
" onclick="window.open(this.href);return false;
Może któryś z Kolegów zrobił coś takiego i podzieli się wiedzą nie chodzi o samo otwieranie z pilota tylko jak zriobić, żeby klapa się podnosiła ja mam kombi,klapa Yachting (cięźsza od normalnej) robiłem już pewne próby ale na razie bez skutku.
Pozdro.


Mój Variant zapraszam : Bordowo-czarny trochę Yachting... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=495989

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Podnoszenie automatyczne klapy.

Post autor: Pablo Corrado » ndz lip 22, 2012 22:48

Różnica tkwi w sterowaniu ryglem. Tutaj akurat w B5 jest zwalnianie elektromagnesem.
Ale jeśli to przeskoczysz, to musisz tylko wymienić amortyzatory klapy na jakieś o większej sile i odbojniki z gumowych na takie sprężynujące (np od nowego Scirocco).
Sęk w tym, żeby odpowiednio dobrać siłę amortyzatorkow. Często jest tak (w MK5), że w zimie ledwo się klapa podnosi na mrozie, a w lecie można stracić szczękę jak się stanie za blisko.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
zd45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: wt lut 16, 2010 13:19
Lokalizacja: Żarów

Re: Podnoszenie automatyczne klapy.

Post autor: zd45 » pn lip 23, 2012 12:57

Witam.
Do zwolnienia zamka chciałem wykorzystać mechanizm od otwierania klapy z wersji USA i taki jak w tej wersji przycisk, tylko jest problem, bo próbowałem rozwiązania jak na forum skody(spręzyna na siłowniku) i zmieniłem siłownik na taki o sile 440N ( golf ma 360N) i nic z tego nie wyszło. Spręzyna ścisneła się maksymalnie a mimo tego był problem z zamknięciem klapy. Po obcięciu trochę spreżyn klapa się zamyka, ale nie podnośi się sama dopiero po przekroczeniu poziomu równowagi, jedzie do góry. Po zastosowaniu mocniejszych sprężyn sytuacja się powtórzyła, po rozcięciu klapa się zamykała, ale znowu był problem przy otwieraniu. Sprężyna tak dociskała klapę do progu bagażnika,że bolec który tam jest, obcierał blachę wewnątrz zamka. A te odbojniki o których piszesz będą pasowały do golfa 3? Podobne rozwiązanie widziałem w golf 4 lub 5. Mysłę jeszcze o zastosowaniu jeszcze mocniejszych siłowników o tej samej długości co orginalne ale o mniejszun suwie, może wtedy będzie więcej miejsca na sprężynę.
Pozdro.


Mój Variant zapraszam : Bordowo-czarny trochę Yachting... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=495989

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Podnoszenie automatyczne klapy.

Post autor: jhosef » pn lip 23, 2012 13:55

Osobiście uważam to za średnie rozwiązanie.

Niestety jak widzisz na filmie klapa otwiera się jak dzika i łatwo w zęby dostać. niestety w tym rozwiązaniu będzie chciała tak otwierać się zawsze czy z pilota czy z ręki. Jak ktoś nieznający twojego auta będzie ją otwierał to dostanie nią na 100 procent. Miałem tak w Łoplu, wiem co mówię.

W nowszych VW z kluczykiem na 3 przyciski jest ten plus, że klapa otwiera/odryglowuje się dopiero po przytrzymaniu kilka sekund przycisku. Będziesz musiał zrobić tak samo aby przypadkowe naciśnięcie przycisku nie otworzyło klapy - a pamiętajmy, że nie zawsze jest na nią miejsce za nami lub nad nami :bajer:

W tego typu systemach fabrycznych klapy otwierają się kulturalnie, nie jak pocisk.



Awatar użytkownika
zd45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: wt lut 16, 2010 13:19
Lokalizacja: Żarów

Re: Podnoszenie automatyczne klapy.

Post autor: zd45 » pn lip 23, 2012 18:10

Witam.
Kolego jhosef czy otwieranie z pilota czy z wnętrza auta to już inna sprawa, problem w tym jak to zrobić żeby się podnosiła, moja klapa od Yachtinga jest ciężka (dokładka,lotka) i tu jest problem.
Pozdro.


Mój Variant zapraszam : Bordowo-czarny trochę Yachting... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=495989

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości