woda na dole drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda na dole drzwi

Post autor: Matifcb » śr lip 11, 2012 13:21

Witam po mocnych opadach deszczu otwierajac drzwi pasazera na dole widoczna jest woda - co mialbym zaczac ogladac najpierw, gdzie szukac winowajcy:
Obrazek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

woda na dole drzwi

Post autor: piotrusss89 » śr lip 11, 2012 14:20

zdejmij boczek i popraw folie która jest przyklejona do drzwi,mam to samo w swojej Trójce :bajer:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda na dole drzwi

Post autor: Matifcb » śr lip 11, 2012 14:27

ale woda nie wpada do srodka drzwi a z zewnatrz jakos miedzy drzwi chyba przez jakas uszczelke nietrzymajaca tak mi sie wydaje.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

woda na dole drzwi

Post autor: kornata_m » śr lip 11, 2012 17:40

kolego tu masz rozwiązanie problemu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5665014" onclick="window.open(this.href);return false;
niedawno sam to robiłem i poskutkowało.
Pozdrawiam



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda na dole drzwi

Post autor: Matifcb » śr lip 11, 2012 18:43

ok poczytam poglowkuje i sprobuje kolego:) ale wytlumacz mi ktoredy ta woda teoretycznie tam leci ? nie moge sobie wyobrazic co sie podczas deszczu dzieje ktoredy woda wpada bo przreciez ona gdzies w srodku nie leci wiec jak to mozliwe ze otwierajac drzwi mam tam wode i w jaki sposob ma pomoc rozbieranie drzwi i walenie silikonu na uszczelke. No nie wyobrazam sobie tego ktoredy moze ona tam wchodzic :)

zalatwie silikon to cos podzialam - jakis konkretny silikon kupic ? szczerze mowiac jeszcze nie uzywalem silikonu :D:)


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

woda na dole drzwi

Post autor: kornata_m » śr lip 11, 2012 19:07

woda leci po szybie (po zewnętrznej stronie) wpływa pomiędzy szybą a uszczelką do środka drzwi zapewne na dole szyby który jest schowany w drzwiach tworzą się kropelki które podczas jazdy albo postoju skapują na blachę (stronę od środka drzwi) i z blachy przez nieszczelną uszczelkę wypływa po wewnętrznej stronie drzwi pod tapicerką (boczkiem drzwi) i dalej na próg. Ja dałem akurat taki sylikon jaki miałem po remoncie łazienki (soudal sanitarny pod kolor fugi na ścianie :hmm: ) ale jak masz kupować specjalnie to możesz kupić tak ja koledzy sugerują w tym temacie który podałem wyżej masę wytłumiającą i ją zastosować.
Jeśli nadal nie potrafisz sobie wyobrazić którędy woda wpływa do środka to ściągnij boczek (3 śruby torx i jeden albo dwa na śrubokręt) to jest 5 minut roboty i lej wodę na szybę i obserwuj dół drzwi. Ja po zdjęciu tapicerki od razu widziałem zacieki z wody na drzwiach.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda na dole drzwi

Post autor: Matifcb » śr lip 11, 2012 19:12

tak zrobie, boczki drzwi zdejmowalem juz mam nadzieje ze z blacha nie bede miec problemow. widzialem srubki jakby wkrecone druga strona ale poznam przeciwnika i cos wymysle dzieki za pomoc ! pozdrawiam


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

woda na dole drzwi

Post autor: kornata_m » śr lip 11, 2012 19:20

Blachy do końca nie zdejmiesz bez demontażu szyby.
Popuść trochę wszystkie śruby (kluczyk 10) i wyczyść jakimś rozpuszczalnikiem uszczelkę i drzwi.
Ja sylikon dawałem po obrzeżu blachy bez wywalania starej uszczelki.
W razie gdybym miał kiedyś zdejmować tą blachę będzie mi ją łatwiej oderwać niż przyklejoną całą do drzwi.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda na dole drzwi

Post autor: Matifcb » śr lip 11, 2012 19:21

spojrze ktoredy leci woda i chyba tez przejade silikonem po rozkreceni blachy od drzwi caly dol i tak do polowy wysokosci. skrece sruby i niech schnie


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: woda na dole drzwi

Post autor: piotrusss89 » czw lip 12, 2012 10:33

Matifcb pisze:tak zrobie, boczki drzwi zdejmowalem juz mam nadzieje ze z blacha nie bede miec problemow. widzialem srubki jakby wkrecone druga strona ale poznam przeciwnika i cos wymysle dzieki za pomoc ! pozdrawiam

Czyli też ci dobrze poradziłem :jezor: tylko niewiedziałem że w 4 są takie blachy,myślałem że tak jak u mnie folia :bigok:


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 29 gości