Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: tul17 » wt cze 26, 2012 18:07

Witam!
Chciałem się spytać, czy na podstawie tych zdjęć można stwierdzić czy pas pochodzi od auta, który miał wypadek oraz to, że tym pasem była przypięta osoba w chwili wypadku? Dodam, że mi nie udało się tego pasa w ogóle rozwinąć, a mojemu znajomemu mechanikowi dopiero po dłuższym czasie pod jakimś dziwnym kątem i do tego jeszcze tylko kawałek (dalej się nie dało). Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: miś fazi » wt cze 26, 2012 18:18

wygląda na to że pas był bardzo mocno obciążony , a takie skutki to raczej nie wynikają z normalnego użytkowania , ja taki pas bym nie zakładał



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: tul17 » wt cze 26, 2012 18:48

Dzięki za odp. Prosiłbym jeszcze o odpowiedzi innych to wtedy napisze o co chodzi. Na razie nie chce czegokolwiek insynuować



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: markus420 » śr cze 27, 2012 10:02

Pasy robione są z materiału który po wypadku przy zapiętej osobie potrafi się znacznie rozciągnąć, przez co tracą swoją elastyczność, są jednorazowe. Najczęściej są przecinane w czasie wyjmowania osoby z auta. Można porównać włókna z tych pasów i z pasów nowych powinna byś widoczna różnica. To, że nie można ich rozwinąć świadczyć może o ich gwałtownym zwinięciu i rozciągnięciu jednocześnie, np poprzez napinacz. Jednakże nie stwierdzałbym niczego na podstawie tych zdjęć. Takie rzeczy albo w CLK albo niegdyś w Erze robili :grin:



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: tul17 » śr cze 27, 2012 14:55

No niestety jedyny materiał dowodowy to tylko te zdjęcia (mam ich więcej) oraz opinia mojego mechanika. Pas został odesłany i nie mam teraz do niego fizycznego dostępu
markus420 pisze:... Można porównać włókna z tych pasów i z pasów nowych powinna byś widoczna różnica. To, że nie można ich rozwinąć świadczyć może o ich gwałtownym zwinięciu i rozciągnięciu jednocześnie, np poprzez napinacz. ...

Mówisz o takim czymś?

Obrazek



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: markus420 » śr cze 27, 2012 15:29

Mniej więcej. Widać, że pas po bokach jest trochę naciągnięty, boki nie powinny być pofałdowane. Sprawdź jeśli masz dobry pas zobaczysz, że jest gładki bez żadnych fal.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: tul17 » śr cze 27, 2012 16:19

Dzięki bardzo. Niech temat trochę powisi, co się wypowie więcej osób, ponieważ potrzebuję mocne dowody, że pas jest powypadkowy. Sprzedawca nie poczuwa się do odpowiedzialności, że celowo sprzedał mi trafiony pas. Twierdzi, że stan techniczny jest bdb oraz pochodzi od auta, które nie miało kolizji. No i oczywiście że się rozwija, zarzucając że nie potrafię go sam rozwijać. Chociaż próbowaliśmy z mechanikiem pod różnymi dziwnymi kątami. Szkoda że odesłałem ten pas z powrotem zamiast dać go do dalszej ekspertyzy.



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Prośba o ekspertyzę - czy pas jest powypadkowy?

Post autor: piotrusss89 » czw cze 28, 2012 07:11

Ja kupowałem pas do fiata i jak go zdemontowałem to nie mogłem go rozwinąć - bardzo się z irytowałem,ale okazało się że ten mechanizm ściągający działa tylko w takim położeniu jak jest przykręcony do auta - a dowiedziałem się dopiero wtedy gdy mi o tym znajomy blacharz z pracy powiedział..więc zamontowałem i wszystko ładnie zaczęło śmigać :bigok: więc może mechanizm działa, a wygląd pasa to też zależy czy ktoś go szanował, bo jak jeździł jak fleja to też mógł się tak po zaginać..już nie raz widziałem auta nie porozbijane a z pasami bezpieczeństwa jak by psu z gardła wyjęte..


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości