Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwcorradovr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lis 29, 2011 16:05
Lokalizacja: Bolszewo

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: vwcorradovr6 » sob kwie 21, 2012 16:10

Witam mam pytanko , bo rozbierałem mojego golfa pół roku temu a teraz go składam i zapomniałem jak skręcić pasy przednie :D Super by było jak by ktoś mi pokazał to na zdjęciach, Chodzi mi jakie śruby mają przyjść do ich skręcenia i jak zamontować te spręzyny .



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: Johnatan » sob kwie 21, 2012 21:34

na słupku ma być śrubka z plecami, w zwijarce bez pleców, montujesz do kasty, cała zwijarka ma być przyłożona do wzmocnienia od strony wewnętrzej strony auta blachy. Na dole robisz tak jak ci narysowałem. śruba z plecami też. Ma najwyżej dodaj jeszcze podkładki ponieważ śruba ma być dokręcona na maxa a klamerka ma latać luźno. Montujesz spręzyna tak jak ci narysowałem. Gdy zakładasz osłone plastikową to one są czesto zgięte a ważne jest w tym żeby plastik był prosty. zakładasz plastik i wewnątrz plastiku miedzy pas a plastik wsówasz prostokątną blachę i nic nie widać a plastik jest sztywny i prosty. blacha zaznaczona na zielono
Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vwcorradovr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lis 29, 2011 16:05
Lokalizacja: Bolszewo

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: vwcorradovr6 » sob kwie 21, 2012 21:52

wielki dzieki : ) Jeszcze chciałbym sie dowiedzieć jak odblokować tylne pasy ? obydwa sie zablokowały , Były zdjęte , zwineły sie i nie chcą sie dac . jeden nawet rozwaliłem :D



Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: tom33k » sob kwie 21, 2012 22:45

Mi kiedyś jak odkręciłem tylne pasy to też zwineły się i zablokowały, po prostu musiałem je rozwijać bardzo powolutku i z wyczuciem i dało rade, też tak spróbuj.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: Johnatan » ndz kwie 22, 2012 00:44

Pasy mają blokade gdy nie leżą poziomo. To na wypadek dachowania i po dachowaniu gdy auto leży do góry kołami. Trzeba trzymać pasy poziomo, tak jak powinny być zamontowane i starać się rozwinąć.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vwcorradovr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lis 29, 2011 16:05
Lokalizacja: Bolszewo

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: vwcorradovr6 » ndz kwie 22, 2012 22:53

i znalazł sie jeszcze jeden większy problem. Uszczelka drzwi kierowcy po deszczu i po myciu auta jest mokra, ale tylko na dole , boki i góra jest cała sucha nawet tam gdzie styka sie z blachą . A dolna jest cała mokra i woda wdzira sie do środka. . drzwi są przykręcone dobrze , wszystkie szczeliny równe, więc nie wiem z kąd to sie bierze.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: tul17 » sob cze 16, 2012 20:18

Witam! Mam problem z tylnym pasem bezpieczeństwa za fotelem pasażera. Po prostu zablokował się (nie idzie się rozwijać i zwijać). Ktoś siedział z tyłu i teraz ten pas jest taki na wpół rozwinięty. Jak go można odblokować?

Z góry dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
vwcorradovr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lis 29, 2011 16:05
Lokalizacja: Bolszewo

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: vwcorradovr6 » sob cze 16, 2012 23:14

moja próba odblokowywania pasów skończyła sie tym ze nie mam z tyłu jednego :D powiem ci że wydaje mi sie ze nie ma na to sposobu , zależy tez czy masz na maksa zwinięte czy nie .



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: Johnatan » sob cze 16, 2012 23:17

Co do uszczelki w drzwiach to zrób taki myk. Zdejmij uszczelkę na dole.. i masz listwe łączenia dwóch blach.. Bierzesz drewniany klocek i młotek i wybijasz tą listwe na zewnątrz auta. Przez to uszczelka bedzie blizej zamknietych drzwi i bedzie ok..
Pas bezpieczeństwa na twoim miejscu bym zdemontował i opukał czymś, może się odblokuje.. różne pozycje ciągniemy pukamy. Jak nic nie da to nie wiem czy to jest rozbieralne, chyba jest zaprasowane.. pasy nie są drogie warto poszukac na szrocie. Rzadko sie psują, moi kumple co mają części to pasy im nie schodzą :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: tul17 » ndz cze 17, 2012 16:30

Dzięki za odp. To ja już wolę kupić nowe. Rozbierać pasów nie będę, bo one są odpowiedzialne za bezpieczeństwo, więc wolę mieć pewność że zadziałają. Pytanie czy wszystkie pasy są kompatybilne z golfami iii niezależnie od rocznika? Hatchbkack i kombi mają takie same?



Awatar użytkownika
vwcorradovr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lis 29, 2011 16:05
Lokalizacja: Bolszewo

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: vwcorradovr6 » ndz cze 17, 2012 22:16

Hatchbkack i kombi mają te same .



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: tul17 » pn cze 18, 2012 14:25

dobra, dzięki. już zamówiłem z allegro



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: tul17 » wt cze 26, 2012 18:08

No niestety nie poszło tak gładko jak przepuszczałem. Ponieważ to jest sprawa na osobny temat to podaję linka

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=468911" onclick="window.open(this.href);return false;



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Re: Pasy bezpieczeństwa , montarz.

Post autor: kopytko » sob cze 30, 2012 09:56

vwcorradovr6 pisze:i znalazł sie jeszcze jeden większy problem. Uszczelka drzwi kierowcy po deszczu i po myciu auta jest mokra, ale tylko na dole , boki i góra jest cała sucha nawet tam gdzie styka sie z blachą . A dolna jest cała mokra i woda wdzira sie do środka. . drzwi są przykręcone dobrze , wszystkie szczeliny równe, więc nie wiem skąd to sie bierze.
hej jak nie masz folii na drzwiach wewnątrz to też woda spływa po wewnętrznej stronie tapicerki i wypływa akurat na uszczelkę. Albo folia nie jest przyklejona dokąłdnie na dole drzwi to efekt ten sam.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości