Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Re: Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: Kondzio » pn maja 14, 2012 14:34

don vittorio pisze:Ja polecałbym dobrą używkę ori.
pod warunkiem, ze nie bedzie zbyt wypiaskowana.


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: KamilP » pn maja 14, 2012 14:43

don vittorio pisze:Wymieniłem na nową (jakąś tam) i co? Pękłą od naprężyn w prawym dolnym rogu. Potem kupiłem używkę ori i jeżdzi do dziś.
Szyba szybie nie równa.. Jak brać nową to jakąś dobrą markową (nie ma co parę złociszy oszczędzać bo jak widać potem można duzo więcej stracić) a jak używkę to żeby właśnie w dobrym stanie była.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: grandi » pn maja 14, 2012 18:04

ja z montażem za przyciemnianą i z paskiem przeciwsłonecznym płaciłem 350 zł


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: piotrusss89 » wt maja 15, 2012 13:24

Emil-9090 pisze:A komu zgłosisz tą reklamacje, jak Ci nowa pęknie? Jeśli szyba pęka to w 99% NIE JEST to wada samej szyby

Reklamacje zgłosił bym do zakładu wykonującego usługę, istnieje chyba możliwość nieprawidłowego wklejenia w wyniku czemu szyba zbyt się napręża i strzela, w przypadku aut niepowypadkowych taka reklamacje będzie zasadna, w przypadku auta powypadkowego pękanie szyby nie będzie wywołane poprzez zle wklejoną szybę a poprzez naprężenia występujące na karoserii, wtedy reklamacja zostanie odrzucona. Informacje uzyskałem w zakładzie który montuje szyby na terenie szczecina.


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

marcin788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 16, 2012 08:41

Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: marcin788 » czw maja 17, 2012 00:46

Stawiał bym na nową, szyby używane a zwłaszcza te wklejane mogą się uszkodzić podczas wycinania ,są to przeważnie uszkodzenia praktycznie nie widoczne i po jakimś czasie mamy klops.Spotkałem się kilka razy z przypadkiem że po wklejeniu używanej szyby po jakimś czasie a najczęściej po wizycie na myjni wtedy kiedy mamy latam nagrzane od słońca auto po umyciu go zimną wodą na szybie pojawia się rysa która z czasem rośnie i wtedy znów mamy dylemat czy nowa czy używana :okej:



czem300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2012 23:29

Czy warto założyć przednią szybę używaną ??

Post autor: czem300 » czw maja 17, 2012 14:04

osobiście wolałbym jednak brać nową, czułbym się po prostu pewniej ;)


444

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości