Cieknący szyber - chyba brak części

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: tul17 » wt maja 01, 2012 19:43

Witam!
Cieknie u mnie elektryczny szyberdach. Wszystkie odpływy są sprawne. Zauważyłem że kapie na zasuwę przeciwsłoneczną (dosyć mocno) jak jest schowana. Między zasuwą a uszczelką tylnej części szyberdachu brak rynienki. Zdziwiłem się że jest tam takie rozwiązanie. Drążąc internet natknełęm się na informację, że tam jednak powinnęła się mieścić rynienka i możliwe że wpadła kiedyś głębiej za podsufitkę z tyłu. Czy jest możliwość kupienia tego elementu? Nie widziałem żeby takie coś było na sprzedaż. Ewentualnie czy jest możliwość wyciągnięcia tego bez demontowania całej podsufitki? Wolałbym tego uniknąć.
Pozdrawiam

EDIT
Świeciłem latarką w tą szczelinę gdzie się chowa szyberdach (czyli między podsufitką a dachem) i zauważyłem jakiś prawdopodobnie luźny element (kształt ramki bez jednego boku) na wysokości prawie tylnej kanapy. Czy to jest to właśnie owa rynienka?



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: kuba_p » śr maja 02, 2012 02:04

Tak jest to ta rynienka . Kawałek drutu z haczykiem na końcu powinien pomóc ją wyciągnąć .
Jest plastyczna , w upalny dzień powinna wejść na swoje miejsce bez zdejmowania podsufitki .
Na przyszłość uważaj przy odsłanianiu zasłonki czy się znowu nie wypieła .



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: KamilP » śr maja 02, 2012 08:08

Albo można szybę zdjąć (bardzo prosto, chwila roboty) i wtedy nawet ręką się pewnie dostanie. I to na pewno ona jest przyczyną, sam ją kiedyś wyjąłem żeby łatwiej szyber zamykać (uszkodzona prowadnica) a potem się dziwię czemu mi cieknie :helm: Ta rynienka to od razu taka maskownica tych mechanizmów z boku szyberdachu, zresztą sam zobaczysz :)



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Re: Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: tul17 » śr maja 02, 2012 10:55

kuba_p pisze:Na przyszłość uważaj przy odsłanianiu zasłonki czy się znowu nie wypieła .
No właśnie nie wiedziałem o istnieniu takiej części. Się dziwiłem jak go kupiłem czemu wszystkie prowadnice widać tak nieelegancko w fabrycznym szybru. A poprzedni właściciel zapewniał że nie cieknie nic.

Raczej wątpie czy uda mi się to wyciągnąć drutem czy ręką. Ta rynienka jest prawie na wysokości tylnej kanapy. Tam gdzie jest zwężenie podsufitki. I właśnie na tym zwężeniu ta część utknęła. Czy jest możliwość odgięcia tylnej części podsufitki bez większego demontażu? Bo prędzej bym sięgnął po tą rynienkę przez tylną klapę



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: tul17 » śr maja 02, 2012 12:44

Dobra, udało mi się wyciągnąć przez bagażnik. Teraz pytanie. Jak mam ta rynienkę zamontować? Bezpośrednio do szyby? Bo obojętnie jak ja włoże to nie pasuje.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: KamilP » śr maja 02, 2012 13:49

Z przodu masz takie zaczepy, poczekaj zrobię foto i zrobię edita, pokażę Ci

EDIT
Proszę bardzo
Obrazek
W ten zaczep wkładasz tą rynienkę, zobaczysz tam masz do tego miejsce. Tylko tak wkładaj z wyczuciem do takiego kliknięcia i będzie siedział :) Jak coś to pytaj jakbyś czegoś jeszcze nie wiedział :bajer:



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: tul17 » śr maja 02, 2012 15:52

Wielkie dzięki Kamil. Zanim jeszcze wszedłem na forum to rozkminiłem ten montaż. Nie pasowało mi na początku, ponieważ z prawej strony ten zaczep był wyłamany. Ale jakoś później to sobie skleje . Jeszcze raz dzięki wszystkim



mimi2121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn mar 28, 2011 19:00
Lokalizacja: Poznań

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: mimi2121 » sob maja 12, 2012 16:53

Cześć,

Wczoraj jak wracałem w nawałnicy ( burza/ deszcz- masakra widoczność 10 metrów) koło pokrętła od szyberdachu ciekła mi woda.
Dziś znalazłem z przodu z lewej i prawej stronie dwie dziurki ( 2 kanaliki)
Z tego co wyczytałem VW IV posiada ich 4, możecie opisać gdzie są pozostałe dwa lub zamieścić foto.
Myślę że problem będzie z zatkanymi kanalikami ( oby). :?

Nie chcąc zakładać nowego tematu piszę tutaj.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Cieknący szyber - chyba brak części

Post autor: KamilP » sob maja 12, 2012 17:11

mimi2121, w mk3 sa z przodu i z tyłu szyberdachu, a wyjścia ich są przednie przy drzwiach przednich, tutaj przy zawiasach, a tylne za tylnym zderzakiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości