Świst powietrza drzwi kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bialy7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 27, 2011 17:05

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: Bialy7 » wt kwie 03, 2012 20:33

Witam. Posiadam mały problem może ktoś mi pomoże a mianowicie strasznie słychać szum powietrza przy drzwiach kierowcy. Po oględzinach stwierdziłem ze drzwi przy szybie i dachu nie dochodzą do końca albo są podniesione za wysoko ponieważ mogę włożyć palec miedzy drzwi a dach od wewnątrz a przy drzwiach pasażera się tego nie da zrobić. Miał ktoś podobny problem?? Jest to strasznie denerwujące przy wietrznej pogodzie :/



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: XV2 » wt kwie 03, 2012 21:12

1. Auto nie było skoszone jak taka szpara??
2. Najwyższa pora zmienić uszczelki na nowe stare pewnie są spłaszczone i nadają się do wymiany


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Bialy7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 27, 2011 17:05

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: Bialy7 » wt kwie 03, 2012 23:03

postaram się wstawić fotki żeby było bardziej widać jak to wygląda może wtedy ktoś coś pomoże.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: czarekcw » śr kwie 04, 2012 12:27

Ja mam motyw z uszczelką szyby w przednich drzwiach kierowcy- jak szybę opuszczę i domknę to słychać świst i w rogu na górze czuć, że powietrze wlatuje (sprawdzałem ręką), jak ze 2 dni pojeżdżę bez ruszania szyby (czyli nie będę opuszczał) to już świstu, gwizdu nie ma.

Gdzie dorwać nowe uszczelki i czy ciężko się je wymienia? Allegro ma używane, czyżby tylko ASO?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: sklejku » czw kwie 05, 2012 22:03

Z uszczelkami to ciezka troche sprawa jak juz to oryginalne w aso szrotu nie proponuje bardzo szybko sie "ubijaja" (to juz lepiej uzywane w dobrym stanie) u mnie swist slychac przy mrozach wynika to z obkurczenia materialu jesli jest cieplo swisty znikaja, montaz uszczelki rowniez trzeba uwaznie dolna czesc trzeba osadzic na silikonie, sprawdz czy nie da sie troche przesuniecia na zamku zrobic jesli nie dociaga ale nie za wiele zeby znowu nie bylo problemu z domykaniem


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
matevsz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 24, 2011 22:03

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: matevsz15 » czw kwie 05, 2012 23:10

Bialy7 mam taki sam problem jak ty, zobacz czy zawiasy masz luźne, i czy drzwi są opadnięte.
Tak jak opisujesz to samo mam, ale u mnie jest to spowodowane ze zawias mam do wymiany i drzwi opadnięte i dodatkowo uszczelka do pewności.
Ostatnio zmieniony czw kwie 05, 2012 23:15 przez matevsz15, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 23:10

Generalnie było o tym wiele razy ... jednym pomaga kupno uszczelek - które były ori na drzwiach - innym wymiana starych , które idą dookoła drzwi .... a jeszcze innym - jak ostatnio napisał kolega pomaga demontaż uszczelki z tzw rynienek - delikatne ich nagięcie w stronę drzwi i osadzenie uszczelki by ładniej dolegała i nie puszczała hałasu do środka ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: czarekcw » czw kwie 05, 2012 23:39

Haki, czyli po prostu najpierw coś pomodzić z uszczelkami przy szybie? Bo chyba stanu tragicznego nie ma jak po 2-3 dniach szumy ustają :)


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 00:09

Możesz też próbować delikatnie drzwi wyregulować by ładniej dochodziły i minimalnie głębiej na zawiasie ( ryglu ) też w jakimś stopniu pomaga ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: radzio01 » sob kwie 07, 2012 23:53

Witam
Dołączam się do tematu. U mnie sprawa wyglada podobnie. Miałem opadnięte drzwi i nie było problemu z szumami. Po wymianie dolnego zawiasu na taki bez luzów i wyregulowaniu drzwi pojawił sie problem szumów w kabinie ( po wymianie zawiasów ustawione są na max aby dociskały uszczelkę, poza tym bolec na słupku też przesunałem na maxa aby dociagał drzwi. Niby teraz zadnych luzow nie ma, a drzwi po zamknieciu sa dość docisniete do reszty karoserii. Moze w ramach regulacji minialnie odstaje dolny rog drziw od powierzchni karoseri ale nie sadze ze to tego wina aby hulal wiatr wewnatrz) Czy pozostaje mi teraz wymiana uszczelek na nowe. Dodam jeszcze ze obecna uszczelka swoje juz przeszla i widac na niej znaczne obtarcia ale w tylnej czesci.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: sklejku » ndz kwie 08, 2012 10:43

To zostaje tylko i wylacznie jej wymiana niestety jesli drzwi przylegaja i wszystko jest z elementami karoseri ok to proponuje zakup ale tylkjo wylacznie oryginalnej uszczelki obedzie sie kolega bynajmniej z nerwami poswiatecznymi ;) przerabialem uszczelki i wiem jaka jest tandeta na rynku.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: radzio01 » ndz kwie 08, 2012 10:55

No właśnie sie zastanawiam nad zakupem owej z wersji angielskiej, wiadomo mniej obciążona. Ale w sumie dalej nie nie wiem czy nie lepiej kupic nowa w ASO...



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: seebst » ndz kwie 08, 2012 19:49

Ja też przechodziłem problem świszczących drzwi, a raczej powietrza przy jeździe. Poniekąd pomogła regulacja na zawiasie, jak i na ryglu, ale nie za bardzo. prowizorycznie okleiłem dookoła drzwi taką samoprzylepną uszczelkę, co się okna w domach uszczelnia. Pomogło, było cichutko. Czyli tu tkwił problem. No, ale przecież tak nie będę na dłuższa metę jeździł, bo wieś... Więc doszedłem po prostu do wniosku, że jedyną słuszną sprawą będzie zakup NOWEJ uszczelki w ASO. I tak też zrobiłem. Droga była, nie powiem, że nie, bo ponad 200 zł, ale... przynajmniej mam już cicho w aucie :)



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Świst powietrza drzwi kierowcy

Post autor: radzio01 » ndz kwie 08, 2012 19:58

Ale to jest w sumie pomysł, przykleic uszczelke ale znalezć jakąś czarna i w miejsce styku na drzwiach. Moze nei bedzie to tak tragacznie wygladac....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości