Problem z oświetleniem bagażnika MKIV

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinkus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:09
Lokalizacja: Nysa

Problem z oświetleniem bagażnika MKIV

Post autor: marcinkus » wt mar 27, 2012 21:15

Witam panowie mam taki problem. Przeszukałem forum i google ale nie znalazłem porady. Problem dotyczy jak w temacie oświetlania bagażnika w moim golfie. Z racji iż było go brak wymieniłem cały zamek na nowy oryginał VW. Teraz sprawa wygląda tak jak otwieram bagażnik to nie świeci się światełko w bagażniku dopiero po otwarciu których kolwiek drzwi zapala się lampka w bagażniku świeci do momentu zamknięcia drzwi pojazdu. Gdy drzwi pojazdu są otwarte i zamykam sam zamek bagażnika to światło gaśnie a gdy otworzę to się normalnie zaświeca co świadczy że masa i zasilanie jest na przewodach. Gdy zamknę drzwi a bagażnik jest otwarty to w momencie gdy gaśnie światło w samochodzie gaśnie i w bagażniku . Szwagier ma też golfa IV i u niego nie ma takiej sytuacji jak u mnie. Co może być przyczyną?? Może moduł komfortu jest tak ustawiony albo nie dostaje jakiegoś sygnału, może kabel masy do modułu jest przerwany. Jeśli moduł jest tak ustawiony to czy da rade vagiem i kablem kkl przeprogramować moduł czy potrzeby kabel RS?? Za pomoc z góry dzięki.




Udało się naprawić usterkę. Wyczyściłem kostkę przy zamku bagażnika była zaśniedziała, a ponadto kabel w module komfortu w niebieskiej kostce się delikatnie wysunął i nie było przejścia. Teraz jest jak powinno.
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2012 11:42 przez marcinkus, łącznie zmieniany 1 raz.


felgi aluminiowe 15" 5x100 wraz z oponami letnimi,
-felgi stalowe 15" 5x100 wraz z oponami zimowymi wraz z oryginalnymi kołpakami,
-felgi stalowe 15" 5x100 gołe proste,
-pompę abs do 1.9 tdi,

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem bagażnika MKIV

Post autor: Qto » wt mar 27, 2012 21:18

Musisz przejrzeć okablowanie od lampki w bagażniku...myślę że jak był zwalony zamek to ktoś podłączył oświetlenie bagażnika pod oświetlenie w kabinie...



marcinkus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:09
Lokalizacja: Nysa

Problem z oświetleniem bagażnika MKIV

Post autor: marcinkus » wt mar 27, 2012 21:23

Tyle ze zamek od bagażnika załącza lampkę w bagażniku ale tylko w sytuacji jak są otwarte drzwi. czyli może masa od bagażnika do modułu jest podpięta pod masę od zamka drzwi. przy lampce w boczku bagażnika są tylko dwa przewody.


felgi aluminiowe 15" 5x100 wraz z oponami letnimi,
-felgi stalowe 15" 5x100 wraz z oponami zimowymi wraz z oryginalnymi kołpakami,
-felgi stalowe 15" 5x100 gołe proste,
-pompę abs do 1.9 tdi,

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem bagażnika MKIV

Post autor: Qto » wt mar 27, 2012 21:25

coś nie doczytałem...przy lampce są dwa kable, plus z bezpiecznika i masa z zamka. Zobacz czy jest masa na brązowym kabelku przy zamku bagażnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości