pytanie dot. szyberdachu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:47

pytanie dot. szyberdachu

Post autor: marajan » ndz mar 04, 2012 12:52

Witam, mam taki problem otóż, zamówiłem sobie szyberdach na allegro do golfa mk3 `94, przyszedł, wszystko ładnie pięknie lecz gdy doszło do montażu okazało się ze nie pasuje. Chodzi o to ze gdy go zamykam i teoretycznie szyber jest zamknięty to nie pokrywa się z linia dachowa, jest tak jakby wciśnięty, ok 1cm poniżej dachu. Moje pytanie dotyczy tego czy były rożne typy szyberdachów w mk3? Czy może ten nie jest z golfa lecz vento lub jeszcze czegoś innego.. Trochę się rożni od mojego oryginalnego (zepsutego) np. tym ze w moim kanaliki odprowadzające wodę te tylne są wzdłuż prowadnicy a ten co zakupiłem ma pod katem. Proszę o odpowiedz. Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
WJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 20, 2008 01:11
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pytanie dot. szyberdachu

Post autor: WJ » ndz mar 04, 2012 17:22

Spróbuj poluzować 2 śrubki które trzymają samą szybę szyberdachu i ustaw szybę równo z dachem, a potem dokręć śrubki. Trochę to żmudna robota, bo trzeba co chwile poprawiać, ale powinno pomóc.


VW GOLF Mk3 2.8 VR6 by WJ http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=185252

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pytanie dot. szyberdachu

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 04, 2012 23:02

Obawiam się że centymetra na regulacji się nie podniesie, ale jeśli to jest mniej to się uda. Vento to taki sam szyber. Jeszcze dodam: nie ma być równo z dachem bo będzie świszczał. Z przodu ma być niżej 0.5 - 1 mm od płaszczyzny dachu, z tyłu tyle samo wyżej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:47

pytanie dot. szyberdachu

Post autor: marajan » pn mar 05, 2012 07:57

Czy regulujac tymi srubkami podnosi sie cala plaszczyzna szyby czy tylko przod??



krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

pytanie dot. szyberdachu

Post autor: krzysiek_696 » wt mar 06, 2012 00:10

Nie wspomniałeś kolego czy szyber elektryczny czy manualny.
Ja w elektrycznym miałem coś podobnego, tylko nie o 1cm.
Mój sposób? "zerowanie pozycji silnika". Regulacją ręczną (kluczykiem-ampulem w silniku) ustawiasz sobie docelową pozycję szybra, wyjmujesz silnik, ustawiasz w pozycji zero (całkowicie zamknięty w obydwu płaszczyznach), wkładach silniczek i musi działać.


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

marajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:47

Re: pytanie dot. szyberdachu

Post autor: marajan » wt mar 06, 2012 19:31

Oczywiscie elektryczny. Twoj problem polegal na tym ze silniczek Ci nie domykal, u mnie problem tkwi w szyberdachu. Jest za nisko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości