Atrapa i głośniki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtas93krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 21, 2012 21:54

Atrapa i głośniki

Post autor: wojtas93krk » wt lut 21, 2012 22:09

Witam,
Chciałym zmodernizować atrapę swojego mk2. Posiada atrapę po liftingu i chciałbym przmalować mu pewne części atrapy pod kolor lakieru i uzyskać czerwon pasek na około atrapy jak w GT?
Czy izolacja czerwona lub lakier do paznokci wystarczą??
Acha żeby nie zaczynać nowego tematu jak ściągnąć zasłonki głośników na podszybiu i jakie max głośniki moge wsadzić na miejsca w bagażniku(przewody myślę przeprowadzić przyt progach przy lub pod wykładziną.
z góry dzięki



Awatar użytkownika
Diax
F*ck LPG
F*ck LPG
Posty: 850
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Atrapa i głośniki

Post autor: Diax » wt lut 21, 2012 22:51

Co do maskownic na podszybiu to masz tam małe zaślepki a pod nimi śrubę :jezor:
Atrapa w styl a'la GTI? Jeśli tak to normalnie taśmą obklej grill i pryśnij farbą (ja tak zrobiłem)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Atrapa i głośniki

Post autor: marcinek84 » wt lut 21, 2012 22:56

Ja czerwony pasek malowałem tak że okleiłem grill taśmą i spray poleciał na to na 2 dzień mała polerka i jest super.
Aby wyjąć osłonki z podszybia musisz najpierw wyjąc takie małe zaślepki kwadratowe i tam masz śrubę potem do siebie a głośniki 80mm jak dobrze pamiętam. Na tył chyba idą 6x9 głośniki.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Atrapa i głośniki

Post autor: Michał_1977 » wt lut 21, 2012 23:11

wojtas93krk pisze:Czy izolacja czerwona lub lakier do paznokci wystarczą??
:panna:
Zrób to jak Pan Bóg przykazał.Oklejasz,matujesz włókniną tworzywo,odtłuszczasz,natryskujesz podkład do plastików,następnie lakier.
powinno się zastosować przed lakierem podkład akrylowy i dotrzeć go,ale po rozklejeniu może być go widać na rancie.Można to ominąć,ale po natryśniąciu pierwszej cieniutkiej warstwy poczekaj pół godziny,żeby dobrze związał się z podkładem do plastików.Później natryśnij tyle ile trzeba,ale w 2-3 warstwach.Jak od razu nawalisz grubo,to odlezie.Są w sprzedaży fajne taśmy sylikonowe do oklejania krzywizn i dzięki temu,że są sylikonowe i odpychają lakier,nie ma ostrego uskoku po rozklejeniu.
Co do głośników,to tak jakmarcinek84, pisze.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Diax
F*ck LPG
F*ck LPG
Posty: 850
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Re: Atrapa i głośniki

Post autor: Diax » wt lut 21, 2012 23:26

Michał_1977 pisze: Zrób to jak Pan Bóg przykazał.Oklejasz,matujesz włókniną tworzywo,odtłuszczasz,natryskujesz podkład do plastików,następnie lakier.
powinno się zastosować przed lakierem podkład akrylowy i dotrzeć go,ale po rozklejeniu może być go widać na rancie.Można to ominąć,ale po natryśniąciu pierwszej cieniutkiej warstwy poczekaj pół godziny,żeby dobrze związał się z podkładem do plastików.Później natryśnij tyle ile trzeba,ale w 2-3 warstwach.Jak od razu nawalisz grubo,to odlezie.Są w sprzedaży fajne taśmy sylikonowe do oklejania krzywizn i dzięki temu,że są sylikonowe i odpychają lakier,nie ma ostrego uskoku po rozklejeniu.
Co do głośników,to tak jakmarcinek84, pisze.
Ja zrobiłem bez żadnych podkładów do plastików, zmatowiłem odtłuściłem i dałem jakieś 5 warstw lakieru i na razie trzyma :grin: Wiadomo nie wytrzyma kilka lat ale zawsze idzie poprawić :smoke:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Atrapa i głośniki

Post autor: Michał_1977 » wt lut 21, 2012 23:46

Diax,ale ja pisze to tak,żeby było zgodne ze sztuką lakierniczą.Napiszę źle,koledze wojtas93krk,wszystko odejdzie i zgadnij do kogo będzie miał pretensje? :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

wojtas93krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 21, 2012 21:54

Atrapa i głośniki

Post autor: wojtas93krk » śr lut 22, 2012 11:29

Ok, dzięki za rady już wiem jak to zrobić, głośniki już porobiłem teraz tylko atrapka i bedzie grało.
Dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości