Szyba prawa elektryczna

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Szyba prawa elektryczna

Post autor: mazio_leczna » śr lut 08, 2012 22:02

Witam mam taki jedem problem jak dostalem ze szwajcari od siostry ladnego i fajnego ventylka to jest jeden mankament mianowicie nie dziala przednia prawa szyba. Tzn jak sie nacisnie na przycisk zeby ja otworzyc albo zamknac to slychac silniczek ale nic sie nie dzieje szyba nie idzie ani w dol ani w gore, kumpel mi mowil ze to caly mechanizm jest do wyje*** i wlasnie nie wiem co z tym zrobic czy to bedzie tak jak on mowi caly nowy mechanizm trzeba bedzie wymienic czy moze cos poradzicie moze ktos sie spotkal z takim problemem i to rozwiazal, jak macie jakies porady to chetnie wyslucham i wezme sie za robote i doprowadzanie mojego auta do stanu perfekcjii :grin: . Czekam na jakies rozwiazania z gory dzieki :okej:


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Szyba prawa elektryczna

Post autor: nitrox89 » śr lut 08, 2012 23:13

Najpierw to zdejmij tapicerke z drzwi i zobacz czy się linka nie urwała która dzwiga szybę.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
alpacinoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 19, 2011 18:59

Szyba prawa elektryczna

Post autor: alpacinoo » śr kwie 25, 2012 08:47

mam ten sam problem tylko z tylną szybą

elektryczne opuszczanie szyby

alpacinoo napisał(a):
silniczek w dzwiach dziala słychac go, czasami zaskoczy i szybe opusci w dół,ale z powrotem do góry nie daje rady musze wyciągac kombinerkami i recznie do gory wsadzic

Nie używaj tej szyby. Zdejmij boczek i wyciągnij mechanizm. Jak będziesz miał go na wierzchu to obadaj linkę pod kątem uszkodzeń. Zobacz jak wyglądają prowadnice i nasmaruj je lekko.

alpacinoo napisał(a):
jeszcze jedno jak rozebrac tylny boczek zeby sie dostac do mechanizmu podnoszenia szyby oczywiście prosze o wskazówki jak to naprawić samemu VW Golf Mk3 Gti 2.0 8v ADY 5drzwi

Dokładnie nie pamiętam jak aby musisz zdjąć maskownicę rączki. Pod nią są śruby. Reszta powinna być na zatrzaskach. Wykręć rygiel zamka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba prawa elektryczna

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 25, 2012 22:48

alpacinoo pisze:Dokładnie nie pamiętam jak aby musisz zdjąć maskownicę rączki. Pod nią są śruby. Reszta powinna być na zatrzaskach. Wykręć rygiel zamka.
dokładnie tak i w tej kwesti już prosze nie pytać i nie pisać bo było sto opisów na forum wyszukiwarka na dole, a zamienniki mechanizmów bez silniczków na Allegro sa i pomogą na sytuacje kiedy inka się zerwała lub zwikłała


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

qbapoland1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 00:18

Szyba prawa elektryczna

Post autor: qbapoland1 » ndz maja 06, 2012 00:46

Witam a ja mam pytanie, dziś spędziłem cały dzień na naprawie lewej przedniej szyby elektrycznej (problem był z linką), jedne drzwi z głowy teraz drugie.. Mam problem z rozkręceniem szyby.. a mianowicie stąd moje pytanie, jak po prostu opuścić szybę? W jednych drzwiach miałem już opuszczoną do połowy stąd mogłem sięgnąć do śrub(10) które trzymają szybę i mechanizm wyjąć po prostu, a jak to zrobić w momencie gdy te chwytaki, które trzymają szybę, są na samej górze? Nie ma do nich w ogóle dojścia. Jakieś porady?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba prawa elektryczna

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 06, 2012 21:42

dasz rady.
Nawet w tej pozycji jaka jest dosięgniesz do śrub w uchwytach szyby płaską 10-ką. A trochę wygodnie będzie jak wpierw wykręcisz (całkiem - nie tylko poluzujesz) wszystkie 5 śrub mocujących mechanizm do blachy wewnętrznej, to pozwoli go ciut opuścić , jeszcze więcej da się opuścić kiedy zbliższysz do siebie dołem prowadnice. Właśnie to samo miałem ostatnio dałem rady bez problemu. Może być jeszcze ten kłopot że szyba przykleja się do gumy w uchwytach, trzeba jakimś penetratorem prysnąć i podważać od boku cieniutkim nożem czy czymś podobnym.
Ostatecznie jeśli linki są i tak do wymiany - tniesz je przy obu prowadnicach i po kłopocie - szyba opadnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości