Problem Bora lampy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » wt sty 24, 2012 13:30

Witam wszystkich !
Mam pytanie dotyczace lamp do bory 2000 r. Otóż moje oryginalne lampy niestety nadaja sie do wymiany przez wypalone lustra , planuje kupic nowe i teraz pytanie czy lampy angel eyes wystepuja bez swiatła przeciwmgielnego ?? Poniewaz nie posiadam w swojej wersji tego swiatła. Czy też ewentualne dolozenie tego swiatla to duzo zabawy ?? macie moze jakies linki do tego typu swiateł , chodzi mi na wzor czegos takiego http://allegro.pl/lampy-soczewkowe-ange ... 08701.html" onclick="window.open(this.href);return false; , http://allegro.pl/lampy-angel-eyes-ring ... 38608.html" onclick="window.open(this.href);return false; no i jeszcze jedno rodzace sie pytanie czy inne zarowki beda pasowac pod wtyczki od H4 bo tutaj pisze ze maja H1, H3. Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem Bora lampy

Post autor: Haki » wt sty 24, 2012 18:14

Z wtyczkami nie będzie problemu - są tylko inne żarówki w środku lampy ....
Co do dołożenia przeciw mgłowych do zwykłych lamp - to jest to do zrobienia - ale trzeba zdobyć takie soczewki ( najlepiej z ORI lamp )
Następna sprawa - wydaje mi się ,że lepszym rozwiązaniem będzie oddanie lamp do regeneracji albo kupienie używek w dobrym stanie.... wyjdzie taniej a efekt będzie lepszy od tych pseudo tuningowych ( niewiadomego pochodzenia ) lamp :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Problem Bora lampy

Post autor: skaktus » wt sty 24, 2012 18:38

Przeciwmgłowe dokłada się bez większego problemu.

Jakie kupisz lampy takie będziesz miał, pamiętaj że wiele świeci tak sobie.

To że nowy reflektor ma żarówkę H1 to przecież cie nie obchodzi...Wtyki w nowym reflektorze już są zamontowane.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem Bora lampy

Post autor: Qto » wt sty 24, 2012 20:24

Halogeny podłączyć nie problem - opisy na forum są...a jak nie podłączysz to po prostu nie będą świeciły :bajer:
H1 a H4 też różnicy nie ma...tyle że światła mijania będą gasły po zapaleniu świateł drogowych



Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Re: Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » śr sty 25, 2012 00:44

A jak to sie ma do tych zamiennikow http://allegro.pl/reflektory-reflektor- ... 88968.html" onclick="window.open(this.href);return false; bo jesli byloby ok to bym wzial takie i jakies pozadne zarowki ale sadzac po cenie tych lamp to pewnie nic ciekawego moze wy cos wiecie ??!!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem Bora lampy

Post autor: Qto » śr sty 25, 2012 00:46

Chicko pisze:A jak to sie ma do tych zamiennikow http://allegro.pl/reflektory-reflektor-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 88968.html
ale co się ma ??



Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Re: Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » śr sty 25, 2012 01:08

Jakosciowo jak jest z tymi lampami ??



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem Bora lampy

Post autor: Haki » śr sty 25, 2012 01:12

Za tą cenę to nie spodziewaj się mega efektu ..... ja już swoje zdanie wyraziłem parę postów wyżej.

Nie miej tylko do mnie i kolegów później pretensji i nie pisz nowych tematów pt " Koledzy pomocy - lampy parują , źle świecą itp etc "


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » śr sty 25, 2012 01:23

Rozumiem i brzmi to najrozsadniej bede musial poszukac cos w okolicach mojego miasta ( Grudziądz ) czy jest ktos kto zajmuje sie renowacja lamp . Dzieki wielkie za pomoc :pub:



rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Problem Bora lampy

Post autor: rokoski » śr sty 25, 2012 08:52

heh, rozumiem twój problem Chicko bo mam dokładnie taki sam.
Bora 2001, przednie "szkło" reflektora jest porysowane a środki wypalone, jedyna różnica taka że mam przeciwmgielne.
Tymczasowe rozwiązanie jest takie wsadź żarówkę 100/90 i masz trochę czasu na podjęcie decyzji, zaraz odezwą się tu głosy że to masakra ; -)
ale reflektor i tak pójdzie do wyrzucenia, a światło jest i tak sporo słabsze niż z dobrych świateł w octavii więc żaden mandat ci nie grozi.

Powiem tak, światło mijania Bory nie zachwyca , liczba cechowa reflektora to 12,5 ;| i sądzę że nawet nowe/regenrowane nie będzie jakieś rewelacyjne.
Podobnie jak ty zastanawiałem się nad wersją z soczewkami tyle że chciałem je mieć po zewnętrznej stronie tak jak ma oryginał ale jak koledzy mam wątpliwości do jakości wykonania tych świateł, długości żywota i jakości światła.
Pewnie nie jesteśmy jedyni wiec może weźmie głos ktoś kto już to przeszedł. Ciągle chodzi mi po głowie wersja by do soczewkowych wsadzić ksenon, ale jak sie doczyta na forum to potem są problemy z odcięciem światła, w razie jakiegoś wypadku będzie problem ze nie oryginalne oświetlenie. Eh...



Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » śr sty 25, 2012 11:10

hehe no to witam w klubie ;). Suma sumarum to mysle ze co nowe lampy to nowe. Te co podales nawet dobrze wygladaja jakas dobra zarowka albo wrzucic w to hida i bedzie elegancko , szkoda ze nie ma opcji bez tych ringow dookola , zamiast tego byla by zwykla zarowka postojowa byloby bardziej zblizone do orginalu... No to widze ze to jest jeden z mankamentow borki :)) Jeśli ktos znajdzie godne uwagi lampy niech podepnie pod ten temat :hmm:

Aha no zapomnialem dodac ze ladnie spolerowalem klosze papier 1500, 2500 na koniec pasta polerska efekt super bo zrobilo sie ladne przezroczyste, myslalem ze bedzie ok no ale jak lustra sa popalone to juz nic z tego nie bedzie , podejrzewam ze duzo do tego sie przyczynilo ze mialem zle zaslepki zalozone z tylu lampy i wdzierala sie wilgoc ale tak to jest jak sie kupuje od faceta co ma 75 lat wszystko idealnie nie bedzie ;)



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Problem Bora lampy

Post autor: Warren. » śr sty 25, 2012 13:40

Chicko, te lampy, które są w 1 linku montowałem kuzyneczce do Bory. Ogólnie opinia panująca o sonarach jest nieciekawa, ale ja nie wiem czy ona miała farta, czy co?. Czy może przez pomyłkę wyprodukowali dobre lampiszony?. Światełka w aucie siedzą już ponad trzy lata . Często użytkuje ten samochód i muszę powiedzieć, że od czasu montażu żadna lampa nie zaparowała, snop światła ładnie oświetla drogę a granica światła i cienia jest bardzo wyraźna.



Chicko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:50

Problem Bora lampy

Post autor: Chicko » śr sty 25, 2012 13:47

hmm no to juz jakis mały plusik mamy a uzywa zwyklych zarowek czy wstawila sobie ksenony do lamp ??



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Problem Bora lampy

Post autor: skaktus » śr sty 25, 2012 14:58

Xen do lamp z pierwszego linka się nie nadaje, po zamontowaniu xena na H4 zdobywasz mistyczny poziom buraka osiedlowego.

Lepiej pomysleć nad ori xenem do bory.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości