Przerobienie elektrycznych szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Przerobienie elektrycznych szyb

Post autor: mateusz33 » pt sty 20, 2012 19:07

Z przodu w golfie mam elektryczne szyby które nie maja modułu tylko do silniczków dochodząca dwa kable.Chciałbym z tyły założyć tez elektryczne szyby tylko podnośniki mam z modułami na szeroka wtyczkę,i o co mi chodzi,o to czy da się przerobić silniczki z modułami na zwykłe które będą zasilane dwoma kablami(plusem i minusem) ?
I jeszcze jedno pytanie czy taki przełącznik Obrazek można przerobić pod sterowanie plusem i minusem?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przerobienie elektrycznych szyb

Post autor: Paweł Marek » pt sty 20, 2012 22:51

da się ale żeby działały z tymi włączikami z konsoli trzeba kombinować z kilkoma przekaźnikami, ponieważ orginalne przełączniki podają na moduły albo plus albo minus, a nie odwracają biegunowości na dwóch przewodach jak jest wymagane do sterowania samym silnikiem.
Tylko nie rozumiem: skoro już masz szyby z modułami to nie lepiej podpiąć pod ten włącznik orginalnie? Wystarczy dorobić wiązki, albo dokupić. Schematy sa na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Przerobienie elektrycznych szyb

Post autor: mateusz33 » pt sty 20, 2012 23:21

Z przodu nie mam z modułami,(jesli o to chodzi) tylko do tyłu mam z modułami,może można na sam tył zrobić oryginalna instalacje a przód będzie jak do tej pory.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przerobienie elektrycznych szyb

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 22, 2012 00:37

no właśnie o tym piszę, czyli włącznik w konsoli sterowałby normalnie modułami z tyłu, to miałem na myśli, a schematy są. Pytanie czy dasz rade dorobić wiązki?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Przerobienie elektrycznych szyb

Post autor: mateusz33 » ndz sty 22, 2012 14:17

Tylko do tych z modułami dochodzi dużo kabli i trochę będzie dorabiania.To już lepiej kupić cała wiązkę i przód tez zrobić z modułami,chyba ze ktos bedzie mieć na sprzedaż sama wiązkę na tył



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości