Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » śr sty 04, 2012 00:42

haki nie ma tylko mam zaptanie o ujscie wody z podszybia to sa te dziury takie w blotnikach od wewnatrz ktore widac po zdjeciu platiku podszybia woda tamtedy wlatuje i leci za plastikowym nadkolem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Qto » czw sty 05, 2012 17:24

tak, to są te dziury



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » pt sty 06, 2012 00:53

Jeśli masz je zawalone ... to lubi się woda dostać do środka ...

PS -- zrobiłeś linkę od otwierania maski ( uszczelniłeś otwór ) ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pt sty 06, 2012 01:35

Haki tak zrobilem. Ale dalej kapa. Wpadlem na taki pomysl moze wyda sie dobry, rozkrecic cale podszybie wyjac silnik wycieraczek, w moim przypadku jest to strona kierowcy wiec wyzdejmowac wszystkie plastiki spod nog i kierownicy i w nocy skierowac w strone podszybia mocne swiatlo pod roznymi kątami a od wewnatrz patrzec czy cos nie widac :-) Robil ktos tak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Qto » pt sty 06, 2012 01:41

Światło nie zda egzaminu jeżeli jest mały wyciek...poza tym światło nie wszędzie dojdzie a woda znajdzie każdą dziurkę. Rozbierz plastiki pod kierownicą...dostań się od spodu do linki otwierania maski i kabli tych co idą przez białą puszkę w podszybiu...owiń linkę i kable szarym papierem toaletowym. Lej wodę na podszybie i lukaj gdzie pokaże się woda...

...u siebie chyba ze trzy lata szukałem przecieku, mogę referat napisać o sposobach szukania :bajer:
...miałem taki wyciek, że po wysuszeniu auta (rozebrane do gołych blach) wilgoć dało się wyczuć po około roku...może pół. Po 2min na myjce zaledwie kilka kropel pojawiało się wewnątrz, światłem bym se mógł do dzisiaj świecić i szukać



AJGOR76
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw sty 13, 2011 21:10
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: AJGOR76 » pt sty 06, 2012 12:29

woda może się dostawać poprzez drzwi kierowcy,może ktoś wcześniej rozbierał drzwi np.do wymiany zamka i być może nie dokładnie poskręcał śrubki co jest przykręcona osłona blaszana i uszczelka która jest dookoła nie dolega i dołem leci woda.Mój kuzyn miał taki przypadek elektryk zakładał centralny zamek i uszkodził tą uszczelke.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pt sty 06, 2012 14:33

hmm tylko ze mi woda nasiaka to wygluszenie ktore idzie od podstopnicy w ztrone pedalu hamulca, jak zdejme wykladzine wygluszenie odkrece podstopnice to to jest to co nad podstopnica no cuz szukac trzeba dalej jak sie za to zabiore napisze co sie dowiedzialem.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » pt sty 06, 2012 15:05

ajm115km pisze:hmm tylko ze mi woda nasiaka to wygluszenie ktore idzie od podstopnicy w ztrone pedalu hamulca, jak zdejme wykladzine wygluszenie odkrece podstopnice to to jest to co nad podstopnica no cuz szukac trzeba dalej jak sie za to zabiore napisze co sie dowiedzialem.

Piszesz o podstopnicy ... hmmm pamiętam ,ze kilku kolegów miało problemy z uwalonym wężykiem od sprysków , który właśnie tamtędy sobie idzie ... zobacz czy na łączniku się nie sączy...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Michał_1977 » pt sty 06, 2012 23:25

Haki pisze:problemy z uwalonym wężykiem od sprysków , który właśnie tamtędy sobie idzie ... zobacz czy na łączniku się nie sączy...
Wtedy by śmierdziało jak w Polmosie :grin:
Qto, dobrze próbuje Was nakierować-rozbiórka zbędnych elementów i próba wody.Nie ma lepszego sposobu.Inaczej,to do następnych świąt możemy sobie gdybać :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » ndz sty 08, 2012 20:55

Haki wezyk od sprysku tylnego wypiolem z pompki calkiem poniewaz i tak tylny sprysk z ukrecona rurka jest i zawolony tak ze nie dziala, a na pompce go zaslepilem kawalkiem wezyka. Moze ktos cos innego nakresli od bialej skrzyneczki linki wklejaniu szyby bo idzie dostac pier... Zas 2 dni deszczów i kałuza na dywaniku, jak sie zbiore to wywale plasiki spod kierownicy moze cos ujze, a moze ktos mial podobnie i wie co gdzie jak tak ze prosze o podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » pn sty 09, 2012 00:25

Kolego ajm115km, nie możemy ciągle podsyłać nowych pomysłów - niewiadomych ... Rozbierz plastiki pod kierownicą .. zamknij się w aucie ... 2 osoba niech solidnie polewa auto ( szczególnie - drzwi - podszybie i wnęki ) sam zobaczysz skąd się woda sączy .... innej możliwości chyba nie ma


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pn sty 09, 2012 13:19

Haki tak mysle wlasnie zrobic :-) Obrazek
Obrazek

To białe coś jest mega mokre można z tego wode wyciskać, polewałem dzis ale nic nie widać :-( Dzisiejsze prace przerwalem poniewaz chcialem wymontowac to mokre biale cos ale nie mam takiej mozliwosci bo by to wykrecic musze uzyc klucza 10 na przegubie a atakiego nie posiam of course.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » wt sty 17, 2012 22:21

Obrazek

sciana gordziowa czy nieszczelnosc albo zatkjany kanal odplywowy moze przepuszczac patrzac na zdjecie w lewy gorny rog jest tam guma ona idzie kolo kanalu tego co w podszybiu po lewej stronie?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » czw maja 17, 2012 23:10

Mam u siebie lekko wilgotną wykładzinę i też by pasowało zobaczyc co jest przyczyną. A Tobie ajm115km, współczuję !! :roza:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości