Jak dostać się do 3 światła stop?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: jr31 » sob sty 14, 2012 10:44

witam wymienial juz ktos lub naprawial lampe 3 stopu w mk IV kombi.nie bardzo wiem jak wyjac ta lampe z klapy bagaznika podobno przestaje swiecic w calosci lub jej tylko czesc z balchego powodu otoz zimne luty zasniedziale lutowania itd.naprawa tej lampy to podobno 15 min roboty lutownica ale jak ja wyjac ztej klapy.szama z aso powiedzial ze naprawa takiej usterki to okolo 400zl



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

3 stop

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob sty 14, 2012 12:37

- odkręcasz osłonę bagażnika (2 wkręty krzyżak - są w rączkach), zdejmujesz ją (jest na zatrzaski), lampkę stopu zasłania szara osłona która również jest na zatrzaski - spróbuj.
ps. siłowo lecz z umiarem, szkoda zatrzasków :bigok:



Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

3 stop

Post autor: jr31 » sob sty 14, 2012 12:46

kurcze nie widze tych wkretow masz moze jakies zdjecie gdzie te wkrety i zatrzaski bo jak znam siebie to zaraz mi sie cosik polamie niechcacy.nie moge nic znalezc w necie na ten temat mysle tutaj ozdjeciach#sciagam wlasnie w pdf ksiazke typu sam naprawiam golf i bora ale zanim sie sciagnir to troche potrwa.moze tam znajde jakias fotke gdzie co i jak



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob sty 14, 2012 12:47

Sata pisze:(2 wkręty krzyżak - są w rączkach)
- zatrzasków widział nie będziesz, musisz osłonę ciągnąć do siebie.



Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: jr31 » sob sty 14, 2012 12:55

oki dzieki :kufel: ide do garazu wprawdzie na dworze zawierucha ale ide se pociagne hihihih mam nadzieje ze nie urwe czegos hihih



robert0s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 25, 2009 10:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Aleksandrów Kuj.

Re: 3 stop

Post autor: robert0s1 » ndz sty 15, 2012 20:11

jr31 pisze:kurcze nie widze tych wkretow masz moze jakies zdjecie gdzie te wkrety i zatrzaski bo jak znam siebie to zaraz mi sie cosik polamie niechcacy.nie moge nic znalezc w necie na ten temat mysle tutaj ozdjeciach#sciagam wlasnie w pdf ksiazke typu sam naprawiam golf i bora ale zanim sie sciagnir to troche potrwa.moze tam znajde jakias fotke gdzie co i jak
kolego prawdopodobnie przetarły ci się kable po lewej stronie w osłonie gumowej od otwierania klapy, zobacz czy tam wszystko ok
u mnie tak było


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: Johnatan » wt sty 17, 2012 00:45

Siemka. Ja też mam pytanko z tej dziedziny, Seat cordoba Vario. mam przepalone 2 żarówki. odchyliłem klapkę wyjąłem listwę z żarówkami. nie wiem jak rozdzielić czarny tył z czerwonym kloszem tej lampy.. idzie to w ogóle zrobić ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: jr31 » pt lut 17, 2012 22:01

Witam.Przepraszam ze temat tak zostawilem nie dokonczony ale tak naprawde jest niedokonczony.jest zimno i boje sie cabym nie polamal czy pourywal jakis plastykowych zaczepow przy tej oslonie.temat odlozylem na cieplejsze dni.Poki co poprostu niemam 3 stopu.pozdrawiam



Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: jr31 » wt maja 29, 2012 21:47

przepraszam ze zostawilem temat bez opisu ale naprawde nie mialem kiedy sie tym zajac.przypomne sprawa dotyczy swiatla stop w kombi .okazuje sie ze sprawa jest bardzo prosta nie potrzeba odkrecac wkretow nie trzeba doslownie wystarczy odrobine odgiac plastik od szyby odchyla sie na okolo 8cm .nalezy wczeisniej przygotowac wkretak gwiazdkowy koniecznie z magnesem .po odchyleniu jedna reka owego plastyku doslownie widac wkrety mocujace to cholerne swiatlo stop.odkrecamy oczywiscie wkretakiem z magnesem (z magnesem po to by nam wkret nie wpadl gdzies do srodka klapy) swobodnie daje sie to swiatlo wyjac oczywiscie wczasie wyjmowania prosze pamietac o odlaczeniu wtyczki z dwoma kablam.jest n atyle dlugi ten kabel ze swobodnie mozna przyjzec sie jak jest zabezpieczona wtyczka.jest tam maly zatrzas plastikowy ale wystarczy nacisnac przy tej wtyczce i juz mamy cale swiatlo w rece.w moim przypadku zepsula sie dioda prostownicza koszt 1,50 acha aby rozebrac to swiatlo tez nie ma filozofii wystarczy dobrze sie przyjzec i maly wkretak,kilka zatrzaskow ktore widac golym okiem i prawie mamy na wierzchy plytke z diodamu led.zanim jednak dobierzemy sie do samej plytk z diodami by ja wyjac ja musialem odciac przy gniazdku na te plytce bolce niechcialy sie wysunac z gniazda pozniej oczywiscie tzreba [amietac by je polutowac hihih bo trzeba bedzie drugi raz rozbierac i zlozyc.troche sie znam na rzadkich pradach diagnoza i naprawa trwala 5min.calosc niewiecej niz 40min.jesli ktos ma inny fach to proponuje wziasc 6 packa i udac sie do kogos kto wie jak i co z diodami led.



Awatar użytkownika
jr31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:53

Jak dostać się do 3 światła stop?

Post autor: jr31 » wt maja 29, 2012 22:14

zdecydowalem sie na taki manewr poniewaz nie zaczepy nie chcialy puscic i balem sie co by nie polamac zajrzalem wiec od strony swiatla i eureka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości