Zalane wnętrze po stronie pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: dawidk92 » wt sty 03, 2012 00:59

Dobry wieczór,
Niedawno kupiłem Golfa 3 z pękniętą przednią szybą.
Oddałem go do serwisu, który zajmuje się wymianą szyb w samochodach, bo bałem się robić tego z ojcem (kwestia szczelności szyby). Auto stało przez Sylwestra i Nowy Rok zamknięte - przez ten czas napadało trochę sniegu, który później się stopił. Dziś gdy wsiadłem do samochodu pod fotelem pasażera był dosłownie 1 cm wody. Cała tapicerka mokra. Zdjąłem plastik z progu i zacząłem suszenie. Podłoga cała. Zamknąłem się w aucie, a tata lał z zewnątrz wodę. Kapie na wysokości airbaga od pasażera bliżej drzwi (nie potrafię tego opisać dokładnie).
Poczytałem już trochę i wiem, że może to być kwestia wężyka z szyberdachu. Pytanie: Czy jest możliwość, że Panowie przy wymianie szyby poruszali tym wężykiem tak, że po prostu się wysunął? Stawiacie że jest to wina nieszczelnie założonej szyby, czy raczej wężyka?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: Dziku VR6 » wt sty 03, 2012 11:38

Bierz auto i wież im nie oni się martwią czy to wężyk czy nieszczelna szyba. Jak zapłaciłeś to za usługe a nie za spartoczenie ze woda leje się do środka


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 16:04

Jeżeli to wezyk to nie uznają ci tego za swoją winę nie ma związku z szyba. Sprawdź to: od dołu przetkaj drutem wulot, potemodkręć plastyk ze słupka i sprawdź czy wezyk wchodzi w lejek gumowego wylotu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: dawidk92 » pn sty 09, 2012 19:45

Panowie,
Zatem wnętrze osuszyłem, podłączyłem wężyk z szyberdachu i myślałem, że wszystko będzie już dobrze.
Dziś wsiadam do auta a tam znowu powódź.
Na jutro jestem umówiony tam gdzie mi wymieniono szybę. Zobaczymy jak się sprawa potoczy.
Najdziwniejsze jednak ze wszystkiego jest to, że jak leję auto z zewnątrz, to mi się nigdzie do środka nie leje. A samo od siebie nabiera wody tylko jak stoi (eliminuje to kwestię nieszczelnej podłogi-poza tym wygląda ona zdrowo).
Już mam dość, mam nadzieję, że jutro, po wklejeniu szyby na nowo wszystko wróci do normy.
Jakby ktoś z Was, drodzy forumowicze, miał jakąś sugestię, co jeszcze mogę sprawdzić, będę wdzięczny.



WojTass85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 15, 2010 22:39
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: WojTass85 » śr sty 11, 2012 22:20

mam podobnie u siebie w golf sprawdzalem wezyki ,zaspawalem szczelnie cala podloge, szyba nie ruszana, uszczelki drzwi ok a ciagle woda :/ pewnie szyberdach gdzies uszkodzony ale dziala normalnie .Dzis puscily mi nerwy i z racji ,ze wogole go nie uzywam zostal szczelnie zasilikonowany bo mam dosc wody zobaczymy jaki bedzie efekt :) i przydalo by sie wymienic wykladzine z srodka i z bagaznika moze ktos ma na zbyciu ??? :) pozdro w walce z woda



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: TomaszekGT » śr sty 11, 2012 22:46

nie jestem pewny ale dzwi maja w srodku oryginalnie folie jak jej nie ma moze sie woda lac lub jak poszarpana jest do wnetrza miałem tak kiedys



WojTass85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 15, 2010 22:39
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: WojTass85 » śr sty 11, 2012 22:54

bralem to pod uwage i przy zakladaniu glosnikow zakleilem wszystko szczelnie silikon plus pianka wiec nie tedy :) linka maski tez uszczelniona weze do szyberdach przepchane i wsadzone na miejsce a dalej woda przod kierowca pasazer i po dwoch stronach bagaznik widac ewidentnie ze zcieka od strony slupkow tyl antena dach tez uszczelniona :) nie mam czasu rozbebeszac podsufitki zeby obejzec dokladnie co z szybrem dlatego zostal zaklejony :D zobaczymy efekt :)



Awatar użytkownika
bodzio270484
Grupa Lubuska
Grupa Lubuska
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 17:51
Lokalizacja: FZ

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: bodzio270484 » czw sty 12, 2012 15:47

U mnie też woda stała od strony pasażera i winą było pęknięty plastik podszybia pod ktorym znajduje sie filtr kabinowy był całkowicie mokry. Tamtendy też woda się dostawała przez dmuchawę (wemtylator). To moja sugetia :bigok:



wrt1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 30, 2011 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: wrt1 » wt sty 17, 2012 19:47

Dokładnie oglądnij filtr przeciw pyłkowy na podszybiu.Mi przegniła blacha pod filtrem i tamtędy woda leciała.



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: dawidk92 » pt lut 24, 2012 18:32

Wstępnie przepraszam, że odświeżam tak 'stary' temat, jednak okazuje się, że jest on nadal aktualny.
Otóż woda dalej zbiera się "w nogach" pasażera. Od niedawna zaczęło się także od strony kierowcy.
Podszybie czyste, filtr kabinowy ok, szyberdach ok.
Diagnoza - guma (a w niej okrągła kostka) łącząca drzwi i słupek. Po odkręceniu właśnie tej gumy (harmonijkowej) okazało się, że w środku jest mokro.
Nie wiem którędy dostaje się woda do tego miejsca. Starałem się to jakoś posylikonować, ale nadal mokro.
Dziś pokleiłem nawet miejsca na styki które nie są używane, może pomoże.
Powiedzcie mi proszę, czy po odkręceniu błotnika widać łączenie słupka ze ścianą grodziową komory silnika? bo może tam jest jakaś nieszczelność, która powoduje dostawanie się wody na tą kostkę, a w efekcie do środka samochodu.
Błagam Was, pomóżcie, bo pogodę mamy jaką mamy, a auto cały czas w środku wilgotne. Modlę się o chociaż ze dwa suche i w miarę ciepłe dni, żeby doprowadzić to do porządku.
Cóż jednak z tego, jeśli nieszczelność dalej będzie występowała?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zalane wnętrze po stronie pasażera

Post autor: Haki » pt lut 24, 2012 20:20

Dużo różnych przyczyn i sposobów radzenia sobie z nimi

http://www.golf3.pl/31254.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości