Pokrywa silnika Golf IV, znacie dobry zamiennik?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damian88120
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 28, 2010 23:54
Lokalizacja: Odporyszów (Żabno)

Pokrywa silnika Golf IV, znacie dobry zamiennik?

Post autor: damian88120 » wt sty 10, 2012 13:25

Mam Golfa IV 1.9 TDI ALH, oczywiście jestem szczęśliwym posiadaczem tego samochodu od ponad roku. Przy krawędzi maski od strony podszybia zobaczyłem rdzawy nalot. Kolega lakiernik stwierdził, że jak to "ruszymy" może okazać się, że rdza będzie głębsza, w związku z tym wyczyszczenie i polakierowanie będzie tylko chwilowym zamaskowaniem ogniska. Myślałem nad zakupem używanej maski, ale jak to wiadomo są one w różnym stanie i najczęściej po naprawach blacharskich.. Dlatego mam takie pytanie do was czy sądzicie, że dobrym wyborem będzie kupno nowej maski (zamiennika) i czy znacie jakieś, które będą ładnie pasować do reszty nadwozia? Dziękuje za każdą odp. pozdrawiam :jezor:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pokrywa silnika Golf IV, znacie dobry zamiennik?

Post autor: Qto » wt sty 10, 2012 15:39

damian88120 pisze:dobrym wyborem będzie kupno nowej maski (zamiennika)
trafić dobrej jakości zamiennik to jak w totka wygrać. Wiele razy było pisane na forum że zamienniki elementów nadwozia często nie pasują idealnie, jakość wykonania oraz materiały też pozostawiają wiele do życzenia. Najlepiej poszukać dobrej używki (oryginału)...pamiętajmy że nadwozie mk4 jest ocynkowane.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pokrywa silnika Golf IV, znacie dobry zamiennik?

Post autor: guziolek » śr sty 11, 2012 20:18

Swoją drogą nie iwem co to za lakiernika masz. Profesjonalna naprawa takiego elementu jak maska i powinno byc następne ładnych kilka lat z głowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości