Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: enzo2211 » sob sty 07, 2012 13:23

Witam.
Mam pytanie jak rozebrać auto, żeby dostać się do kanałów nawiewu.
Szyba mi parowała a nawiew na nią bardzo słaby. Myślę filtr pewnie zapchany to wymienię. Kupiłem nowy, rozbieram podszybie a tu zonk. W ogóle go nie ma. Ręką sprawdzam gdzie może być a tu lipa. Musiał na tyle zgnić, że wpadł do środka i ani śladu tego filierka jak głęboko mogło to wpaść zakładając że rozleciał się na drobno. dmuchawa raczej pracuje normalnie. oznaczenie filtra to K1047A z filtrona niby jakiś węglowy ale mniejsza o to. Miał ktoś kiedyś taki przypadek że filtr zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach?? :jezor:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Lukas_1 » sob sty 07, 2012 14:06

enzo2211, masakra, leciały jakieś paprochy z nawiewów, słyszałeś jak mieli go wentylator, któryś kanał jest zatkany? U mnie filtr kabinowy jest w montowany w plastikowym "trzymaku" i raczej nie ma opcji żeby wpadł do środka.
No ale jak wpadł to pozostaje demontaż deski albo kratki out i ostrożnie rura od odkurzacza do środka.
taki temat znalazłem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=370339" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Qto » sob sty 07, 2012 14:19

Jesteś pewien że był tam filtr ?? Gdyby wpadł cały do środka odbiło by się to na pracy silnika dmuchawy...
Jeżeli był...to demontuj schowek, silnik dmuchawy w dół i tam czyść...większość powinna zatrzymać się właśnie w okolicach dmuchawy i nagrzewnicy. Jak tam wyczyścisz to możesz powyciągać kratki w desce...odkurzacz z wężykiem i wyciągać z kratek... żeby dokładnie rozebrać i wyczyścić kanały to trzeba deskę zdjąć.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Shmatan » sob sty 07, 2012 15:18

A może po prostu filtra nie było? otwór przez który musiałby przelecieć jest znacznie mniejszy niż jego wielkośc, i jakoś nie widze tego żeby go mogło zaciągnąć



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: guziolek » sob sty 07, 2012 18:39

Shmatan pisze:A może po prostu filtra nie było? otwór przez który musiałby przelecieć jest znacznie mniejszy niż jego wielkośc, i jakoś nie widze tego żeby go mogło zaciągnąć
Też mi się mało prawdopodobny taki wypadek wydaje. Choćby ta usztywniana "ramka" która jest dookoła skrzeli powinna zostać na miejscu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Qto » sob sty 07, 2012 18:47

guziolek pisze:Choćby ta usztywniana "ramka" która jest dookoła skrzeli powinna zostać na miejscu
no tak... ja też zapytałem czy na pewno tam był filtr. Tak żeby wessało i nie zostało nic po nim na sowim miejscu to nie ma opcji :bajer:
Czekamy na odzew autora...



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: matiz_1990 » sob sty 07, 2012 21:27

Kolega musi mieć w takim razie ładny przeciąg w aucie :rotfl: Dmuchawa jest za słaba aby poczynić takie rzeczy, kogoś fantazja poniosła :chytry:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Haki » ndz sty 08, 2012 13:05

Nie ma opcji by go wciągnęło --- noo chyba że miał go właściciel od samego początku ... co też byłoby zastanawiające - bo przecież filtr ma plastikowe ramki dookoła ...

Filtra nie było ... wyczyść wszystko ( puszkę ) sprawdź obiegi ... i zamontuj nowy - węglowy filtr.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Qto » ndz sty 08, 2012 14:14

Panowie, poczekajmy aż autor się wypowie...gdybać możemy kilka następnych stron i nic nie wygdybamy :chytry:



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: enzo2211 » ndz sty 08, 2012 22:16

No więc tak. Ojcu sie nudziło i wywalił ten filtr przed tym jak ja kupiłem nowy. Fakt, był cały mokry i nie puszczał. Gdyby go wciągnęło to poszedł by wprost na wentylator. Po prostu ojciec stwierdził ze słabo wieje to rozebrał i powiedział żeby kupić. On sobie to poskładał a ja kupiłem i rozebrałem a tam zonk. Więc przepraszam za zamieszanie. A jeszcze jedno, czy u Was też filtr kabinowy kosztuje 50zł??


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr kabinowy wciągnięty w kanały

Post autor: Qto » ndz sty 08, 2012 22:55

enzo2211 pisze:czy u Was też filtr kabinowy kosztuje 50zł?
chyba zależy od producenta i sklepu :bajer: Ja najwięcej płacilem za Boscha...na pewno ponad 50zł. Najatańsze wiadomo - Filtron



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości