Zaparowane szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » pn gru 12, 2011 22:49

U mnie tez paruja od jakiegos czasu. W kabinie nie ma piachu, ani wody. Szyby nie sa tluste.
Sprawdzalem u siebie obiegi. Jak zmienialem z otwartego na zamkniety i odwrotnie, to slyszalem, ze cos sie dzieje, wiec to powinno dzialac. Z reszta ja caly czas na otwartym jezdze.
Gdzie w Borze moze zbierac sie woda? W drzwiach i progach? Przy hamowaniu czesto slysze "szum". Podobno w drzwiach gdzies sa spusty wody. Sadzilem, ze to z progow dochodzi, ale troche poczytalem i wychodzi na to, ze raczej to w drzwiach sie zbiera woda. W progach tez moze zbierac sie woda? Moze stanac pod gore, odczepic te gumowe nakladki z tylu progu? Jesli prog jest zdrowy, nie ma korozji, to woda ma prawo sie tam dostac?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Zaparowane szyby

Post autor: iigAlisArr » pn gru 12, 2011 22:55

Steryd pisze:to slyszalem, ze cos sie dzieje, wiec to powinno dzialac
Jak coś się dzieje to nie znaczy, że działa - musisz zajrzeć za filtr kabinowy bo często słychać pracę silniczka a klapka stoi.
Steryd pisze:gdzies sa spusty wody
Otwórz drzwi, nad "harmonijką" jest gumowy wężyk wystający z karoserii, naciśnij go i może wyleci woda jak jest zapchany.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Zaparowane szyby

Post autor: Maggot » wt gru 13, 2011 11:12

Steryd, filtr kabinowy wymieniałeś oczywiście ?



Awatar użytkownika
celekq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 20:55

Zaparowane szyby

Post autor: celekq » wt gru 13, 2011 21:56

Ten samochodowy pochłaniacz wilgoci DumpOff jest naprawdę dobry. Trzy dni temu włożyłem go do auta. Dziś przejechałem pewien dystans w deszczu bez włączonych nawiewów - ku mojemu zaskoczeniu szyby w ogóle nie parowały. Świetna rzecz, polecam.



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » wt gru 13, 2011 22:20

Maggot pisze:Steryd, filtr kabinowy wymieniałeś oczywiście ?
Tak. Filtr mam dobry i nie byle co, a weglowy, wiec odrzucam ta opcje.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

mlody255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2011 17:57

Zaparowane szyby

Post autor: mlody255 » sob gru 17, 2011 18:56

Witam
Jestem tu "nowy" i miałem problemy z parowaniem szyb.Jadąc w komplecie to była tragedia...No i trochę sobie poczytałem i parę rzeczy sprawdziłem.Otóż jak niektórzy piszą żeby zastosować filtr kabinowy węglowy to pomoże...hehe węglowy przepuszcza do wnetrza mniej zapachów czyli z parowaniem nie ma nic wspólnego.Mam zwykły filtr kabinowy i jest ok.Wracam do tematu no oczywiście polecam gumowe dywaniki i raz na tydzień dokładnie odkurzyć wnetrze.mycie szyb od wewnątrz jak najbardziej.Ale z parowanie moradziłem sobie dopiero po podłączeniu pod komputer i wykazało mi błędy otwierania i zamykania obiegu zewnetrznegi i wewnetrznego.silniczek pracował bo było słychać ale klapki nie otwierał...chciałem wymontować ale to dużo roboty no i czasu brakuje więc wyjałem filtr kabinowi i na "Żywca" pierwszą klapkę wyrwałem no powiedzmy bo plastik bardzo kruchy a drugą klapkę docisnałem wkładając tam ręke.To jest pozycja otwarta widać wentylator.Poskładałem filtr kabinowy założyłem tak jak było wcześniej no i sukces! Przy temp ok. zera z trzema osobami na pokładzie szyby nie paruja.Dodam ze mam climatronica i właczony drugi bieg.Cała operacja trwała ok 30min.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Zaparowane szyby

Post autor: guziolek » sob gru 17, 2011 19:41

mlody255 pisze:pierwszą klapkę wyrwałem no powiedzmy bo plastik bardzo kruchy a drugą klapkę docisnałem wkładając tam ręke. (......) szyby nie paruja.Dodam ze mam climatronica i właczony drugi bieg.Cała operacja trwała ok 30min.
Nie ma co profi robota! Naprawiając to tak jak należy i tak jak opisano w jednym z tematów, zajmuje to max półtorej godziny z klejeniem i złożeniem :panna:



Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zaparowane szyby

Post autor: szwari » ndz gru 18, 2011 17:52

Witam wszystkich :pub:
Problem z parowaniem szyb po trzech latach dotknął i mnie, a mianowicie od jakiegoś czasu po włączeniu autka zaczynają mi parować szyby i jakiś słodki zapach wydobywa się. Filtr p.pyłkowy (węglowy) w sumie był wymieniany w maju ale sprawdzałem i nie wygląda jakoś zawilgocony i zasyfiony(Jutro wymienię na nowy filtr). Po przeczytaniu kilku podobnych tematów sprawdziłem łopatki od obiegu wew. - zew. Na pewno łopatki mi nie działają, ale ustawione są cały czas w pozycji otwartej (czyli widzę wiatrak dmuchawy)nie wiem czy to dobrze? czy nie? i czy to ma wpływ na parowanie mi szyb, płynu także mi nie ubywa (nie zauważyłem ubytku), również nie mam żadnego błędu . Mam pytanie czy jak jest mały wyciek z nagrzewnicy to parowanie szyb jest tylko na początku jazdy? czy przez cały czas szyby parują jak nieszczelna nagrzewnica????

pozdrawiam


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » ndz gru 18, 2011 22:44

A jesli ubywa plynu, to nagrzewnica cieknie i przez to paruje? Ostatnio zauwazylem, ze nieco plynu ubylo, uzupelnilem i dzis dolalem 0.2 litra. Duzo jest roboty zeby sie do niej dostac i sprawdzic?
Dzis sprawdzilem drzwi, wody praktycznie nie bylo, usunalem troche szlamu. Caly czas slysze wode przy hamowaniu. Moge odkrecic te sruby na dole progu zeby usunac z nich wode?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Zaparowane szyby

Post autor: iigAlisArr » ndz gru 18, 2011 22:56

Steryd pisze:ubywa plynu, to nagrzewnica cieknie i przez to paruje?
Jak ubywa to może być wiele możliwości: sparciałe węże, uszczelki, luźne łączenia, sączenie, uszczelka pod głowicą.... Najpierw obejrzyj czy widać gdzieś w komorze albo pod nią ślady wycieku - możesz karton położyć na noc.
Steryd pisze:sie do niej dostac i sprawdzic?
Trzeba z 1h (albo więcej) poświęcić na samo zdemontowanie kokpitu, później nagrzewnica.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » ndz gru 18, 2011 23:04

iigAlisArr, uszczelka pod glowica odpada, jestem swiezo po remoncie glowicy i wymianie uszczelki.
Moge odkrecic te sruby z progow? To sa jakies spusty? W jaki sposob woda moze sie dostac do progow, jesli nie sa pordzewiale?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » sob sty 07, 2012 13:03

Wczoraj rano zastalem mokra od srodka przednia szybe. Pozostale byly suche i nie zaparowane. Cala deske trzeba sciagnac zeby dostac sie do nagrzewnicy? Gdzie jeszcze moze byc woda, jesli nagrzewnica jednak nie bedzie puszczala?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: Zaparowane szyby

Post autor: damian_piaski » sob sty 07, 2012 19:25

Steryd pisze:Wczoraj rano zastalem mokra od srodka przednia szybe. Pozostale byly suche i nie zaparowane. Cala deske trzeba sciagnac zeby dostac sie do nagrzewnicy? Gdzie jeszcze moze byc woda, jesli nagrzewnica jednak nie bedzie puszczala?
jeśli nie ubywa płynu i nie ma przykrego zapachu to nie nagrzewnica. Przetrzyj szybę pianką do mycia szyb samochodowych, wywietrz wnętrze. Do wyjęcia nagrzewnicy trzeba wypruć deskę...

we wcześniejszym poście pisałeś o chlupaniu wody- może to paliwo w baku ;) ? ewentualnie zdejmij przedni nadkola, potrzeby będzie jakiś mały torx nie pamiętam jaki... za przednimi nadkolami są czasem niespodzianki :popcorn: Nawet gdybyć miał tam wodę przez zapache odpływy to i tak to nie będzie powód parowania szyby.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Steryd » sob sty 07, 2012 22:52

damian_piaski
Paliwo odpada, zarowno przy pelnym jak i pustym zbiorniku slychac wode. Ostatnio dolalem tak 0,2-0,3 litra. Ubywalo plynu powolutku. Wycieku nigdzie nie zauwazylem. Musze podlozyc jakis duzy karton na noc i jak nie bedzie padalo, a cos bedzie cieklo, to bedzie widac skad mniej wiecej leci. Dziwi mnie to, ze przednia szyba byla mokra, a pozostale suchutkie. Jak mroz chwycil, to 2 razy mi sie zdarzylo, ze przednia zamarzla od srodka, a pozostale nie. Coraz bardziej mi to wyglada na wyciek z nagrzewnicy, ale zanim rozbiore deske, posprawdzam inne rzeczy.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości