Golf Plus-otwieranie zamkniętych drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Golf Plus-otwieranie zamkniętych drzwi

Post autor: conrad81 » czw sty 05, 2012 17:27

Eddie777, nie o smarowanie tu chodzi a o pilnowanie i usuwanie objawów ich błędnego działania takich jak brak reakcji czy problemy w zamykaniu w postaci zamykających się i od razu otwierających się zamków. Ewentualne błędy w komputerze podczas przeglądów także należy weryfikować.
To, że smarujesz zamki to bardzo dobrze. Dbasz o auto w takim razie o wiele bardziej niż ktoś kto tego nigdy nie robi bo uważa, że serwis zrobi to za niego.
Chciałbym Ci pomóc a jeszcze bardziej gdyby ta pomoc okazała się zupełnie bez inwazyjna dla auta. Zresztą minęło trochę czasu... udało się Tobie rozwiązać problem?


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

apacz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 05, 2012 12:58

Golf Plus-otwieranie zamkniętych drzwi

Post autor: apacz15 » pt sty 13, 2012 19:47

Udalo sie :cool:

Juz pozbawiony nadziei w zeszla niedziele podszedlem do samochodu i tak jak robilem to dotychczas pociagnalem za klamke zacietych drzwi. Oczywiscie nie oczekiwalem niczego poza tym ze dalej sa zablokowane. Strasznie sie zdziwilem jek sie otworzyly za pomoca klamki. Ucieszylem sie, bo reszte potrzebnych rzeczy mialem w domu tj. nowy zamek,klamke wewnetrzna i linke do klamki. Nic tylko wymienic. Oczywiscie w niedziele nie mialem czasu to postanowilem to przelozyc na nastepny weekend.Samochod przez tydzien udalo mi sie pozostawiac otwarty i wkoncu nadszedl piatek - ktory mialem wolny. Zdjalem tapicerke wewnetrzna nastepnie zewnetrzne poszycie dzrzwi i zabralem sie za odkrecanie zamka. wtedy nastapil pierwszy problem. Kluczem torx nie udalo mi sie ruszyc srub trzymajacych zamek ajedynie scialem zabki w srubach. A nastepnie przy podmuchu wiatru dzrzwi mi sie zamknely. I znow bylem w kropce. poszycie zdjete a drzwi zamkniete i za nic nie chca sie otworzyc. Zdjalem taka plastikowa oslone z zamka i srubokretem wylamalem caly plastik z zamka i wtedy dostalem sie do wnetrznosci zamka. Po chwili mialem juz drzwi otwarte. Teraz tylko mi pozostalo odkrecic te dwie sruby ktore trzymaja zamek.Sto metro od domu mam stacje paliw z warsztatem i postanowilem tam podjechac. Pan mechanik powiedzial ze nie da rady odkrecic tych srub i odeslal mnie do swoich znajomych jakis 10 km dalej. Tam mlody chlopak probowal wbic o rozmiar wiekszy klucz w te sruby ale mu nie poszlo i powiedzial ze bede chyba musial do serwisu vw podjechac bo on niestety nie pomoze. Ale trafil sie jego kolega z warsztatu obok i powiedzial ze nie ma problemu i ze on to zrobi.Wzial malutki przecinak i wykrecil te sruby i dal jeszcze dwie nowe i zyczyl milego dnia z tym autem. Oczywiscie zdziwil sie ze zdjalem zewnwtrzne poszycie drzwi bo on to by zdjal wewnetrzna tapicerke i wyjal glosnik a nastepnie by probowal przez ta dziure wymontowac zamek. Coz. Wrocilem pod dom i powoli zaczalem wszystko skladac spowrotem.Najwiecej problemo mialem z umocowaniem zewnetrznej klamki bo nigdzie nie wyczytalem ze przy wykrecaniu tej srubki blokujacej z boku drzwi trzeba klamke odciagnac do siebie i wtedy wszystko sie zablokuje w polozeniu latwym na montaz spowrotem. Piec razy sciagalem juz zalozone poszycie zewnetrzne przez ta klamke a pozniej na sam koniec zapomnialem zalozyc tego plastiku oslaniajacego zamek w drzwiach i znow musialem wszystko rozbierac. Wszystko zajelo mi od poczatku do konca jakies piec godzin i moge powiedziec ze jestem juz chyba ekspertem w drzwiach przednich od golfa. Posiadam to auto od roku i po pierwszej blokadzie drzwi nie wiedzialem o co chodzi i jak juz sie udalo je otworzyc to staralem sie nie zamykac auta. Po drugi razie jak go zamknalem odblokowal sie po dziewieciu tygodniach a ja juz zaznajomilem sie z problemem w internecie. Ostatnim razem jak sie zablokowal to po badaniu technicznym. Pan diagnosta zamknal auto po wszystkim kluczykiem i zajelo mi szesc tygodni zanim sie otworzyl. Mam nadzieje ze pozostalym forumowiczom tez uda sie z ich zamkami. Nic na sile wystarczy troche cierpliwosci.

Pozdrawiam
Artur T.



SŁAWOSZ1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 01, 2012 20:54

Golf Plus-otwieranie zamkniętych drzwi

Post autor: SŁAWOSZ1975 » czw mar 01, 2012 22:01

witam
mam problem z drzwiami po prawej stronie przudi tył są zablokowane nie reagują na pilota a i klamka od środka nie daje rady, szyby, lusterkoi kierunek w lusterku też nie działają, jak się do tego dostać żeby otworzyć drzwii sprawdzić co dalej?
prosze o pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości