Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: KoJ@K » śr gru 21, 2011 20:11

Witam. Pomoże ktoś i podpowie jak się wyciąga gniazdo zapalniczki ? Bo nie działa mi podświetlenie i chciałbym to sprawdzic. Wyjąłem popielniczkę,zdjąłem tą klapkę,która służy do zasuwania kiepiołki,odkręciłem tą śrubkę która jest na spodzie i co dalej ??


Obrazek

arthur7374
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 22:02
Lokalizacja: Bruxelles,czasami Białystok i Ostróda

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: arthur7374 » śr gru 21, 2011 22:02

Witam.Wciśnij przednią stronę równocześnie podnosząc tylną część do góry.Też miałem ten sam problem.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: KoJ@K » śr gru 21, 2011 22:14

arthur7374, przednią w sensie którą ? Czyli już nic więcej nie trzeba demontowac,odkręcac itp ?


Obrazek

arthur7374
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 22:02
Lokalizacja: Bruxelles,czasami Białystok i Ostróda

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: arthur7374 » śr gru 21, 2011 22:25

Jest tam tylko jedna śruba torx przyciśnij i wyciągaj do siebie tylną część.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: KoJ@K » śr gru 21, 2011 22:49

Tak próbowałem i nie szło,a nie chciałem mocniej ciągnąc,bo nie byłem pewny czy przypadkiem coś jeszcze nie trzymało. A ta"klapka",którą się zasuwa i odsuwa popielniczkę to na jakiej zasadzie jest wkładana ? Trzeba natrafic na coś czy jak ?


Obrazek

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: pawel1178 » śr gru 21, 2011 23:30

Odkrec srubke torx na srodku i potem musisz zdjac popielniczke z blaszki :) czyli pchasz popielniczke w strone silnika czyli do przodu az wyskoczy z blaszki jak wyskoczy bedzie juz plywala i sobie z nia poradzisz, tylko nie ciagnij mocno dopoki kabli nie odepniesz :)



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: Lukas_1 » śr gru 21, 2011 23:42

Po wyjęciu popiołki i odkręceniu torxa, zasuń klapkę- maskownice czy jak tam ja zwał, z tego co pamiętam trzeba nacisnąć tylna część klapki, tak żeby "wyskoczyło" od strony mieszka zmiany biegów. Klapka jest zespolona z całym wkładem- korytkiem na popiołke. Przyznam, że sam też z tym miałem problem i po prostu odkręciłem całą osłonę tunelu. Sama zapalniczka też trochę zagmatwana w konstrukcji, najpierw trzeba zdjąć osłonki żarówki ( u mnie chyba zielony z żaróweczką 1,2 w o ile się nie mylę- taką samą jak w konsoli nawiewu i druga część na małych zatrzaskach przymocowanych do zapalniczki, żarówkę chyba trzeba jedną strona przylutować do blaszki, przynajmniej u mnie). Powodzenia



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: KoJ@K » czw gru 22, 2011 15:44

Dzięki Chłopaki. :) Tak jak mówiliście trzeba było pchnąc (ten plastik gdzie siedzi gniazdo zapalniczki) w stronę silnika i wyskoczyło z dwóch takich zaczepów,które zatrzaskują się o blaszkę do której jest całośc przykręcona(blaszka jest zdemontowywalną częścią jakby co)(przy okazji można sobie odkurzyc to miejsce i znaleźc kilka ciekawych wizytówek - u mnie było kilka Niemieckich i kilka polskich(kebabowych) :D po poprzednim właścicielu ;) :
Wcześniej wspomniana blaszka:
Obrazek
I 2 zaczepy:
Obrazek
Po wyjęciu kostki z gniazda cały ten plastik mamy na wierzchu(na zdjęciu zdjęta klapka i wyjęta ta oprawka,w której siedzi żarówka):
Obrazek
Obrazek
Po wymianie żarówki na nową(miałem spaloną) i włożeniu jej w oprawkę,zamykamy tą obudowe,gdzie siedzi żarówka i wpinamy w miejsce z którego odpięlismy:
Obrazek
Tak to wygląda w całości:
Obrazek
Po złożeniu w całośc wpinamy kostkę,załączamy pozycyjne i sprawdzamy czy żarówka hula :D(przy składaniu proponuje leciutko popodginac te blaszki z oprawki żarówki,które dotykają metalowych części zapalniczki,żeby podczas drgań nie "przerwało"nam styku i żęby żarówka nie gasnęła :
Obrazek
Obrazek
No i jak hula to wsuwamy klapkę(nie trzeba jej ściągac,ale ja byłem ciekawy i zdjąłem ;) ) :
Obrazek
I wkładamy całośc na swoje miejsce zapinająć o blaszkę wypięte na początku 2 zaczepy,dokręcamy śrubkę i możemy cieszyc maske z działającego podświetlenia kiepiołki. :bigok:
Obrazek
Obrazek

Mała pierdółka,ale może komuś się przyda. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: sopelo » pt wrz 28, 2012 00:26

Wszystko OK. jak piszą powyżej, też to wymieniałem niedawno i powiem, że z rozebraniem tego jest spoko sam się trochę zdziwiłem, gorzej z żaróweczką bo była zgrzewana za co musiałem dać kumplowi browka żeby wlutował nową (bo np. w escorcie czy bravie z tego co pamiętam była tylko wciskana).


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: KoJ@K » pt wrz 28, 2012 04:55

Tutaj też miałem wciskaną. :)


Obrazek

greg89a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 10, 2014 08:34

Jak wyjąć gniazdo zapalniczki MK4 ??

Post autor: greg89a » wt cze 10, 2014 08:51

Spadł mi suwak jak kryje zapalniczke tam do tyłu do dziury w jaki łatwy spsób go dostane?Co rozkrecic?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości