Woda pod dywanikiem z tyłu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » ndz gru 18, 2011 20:29

Przyszły deszcze i znowu problem się powtarza. Pozakładałem gumowe zaślepki w podłodze dodatkowo zakleiłem je syliconem. Kilka dni temu kupiłem dywaniki korytkowe i dziś zauważyłem wodę (po trasie około 200km) na tylnym lewym dywaniku. Poprzednie dywaniki nie miały korytka i wody na nich nie było tylko pod, teraz ścianka dywanika ma koło 2cm i woda jest na dywaniku i pod dywanikiem czyli wychodzi że woda leci gdzieś od góry skoro zbiera się w korytku.
Tylko skąd to może lecieć ?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » ndz gru 18, 2011 23:18

poolak2006 pisze: Tylko skąd to może lecieć ?
Wsadź kogoś do samchodu i jedź na myjnię ręczną. Karcherem lej po wszystkich uszczelkach i może się przekonacie. Od dołu masz pewność że nie leci więc chyba taka metoda będzie najlepsza, a na pewno najprostsza :bajer:



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » pn gru 19, 2011 00:24

No tak próbowałem lać i nie wiem... raz jak pada jest ok raz nie ... chyba podczas jazdy coś cieknie ;/ teraz całe drzwi wyłożyłem ręcznikiem zobaczę czy będzie mokry.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: ThoMass » śr gru 21, 2011 17:50

poolak2006 pisze:No tak próbowałem lać i nie wiem... raz jak pada jest ok raz nie ... chyba podczas jazdy coś cieknie ;/ teraz całe drzwi wyłożyłem ręcznikiem zobaczę czy będzie mokry.
U mnie tez się zaczęła pojawiać woda z tylu na dywaniku tylko, że za pasażerem.
Zauważyłem, ze wycieka gdzieś spod drzwi przy uszczelce, jakby spod miejsca na głośnik w tylnych drzwiach.
A zobaczyłem skąd wypływa gdy po deszczu jadąc skręcałem w prawo i wykapało sobie na dywanik.
Najgorsze, że sprawdziłem uszczelki i wychodzi ze są ok a jednak skądś ta woda sobie wnika do środka. :rozpacz:


Just like that... :okej:

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » śr gru 21, 2011 19:28

ThoMass, a może gdzieś tą uszczelką w środku drzwi (ta blacha co jest przykręcana to na niej jest uszczelka) może tamtędy ?



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: ThoMass » śr gru 21, 2011 21:03

poolak2006 pisze:ThoMass, a może gdzieś tą uszczelką w środku drzwi (ta blacha co jest przykręcana to na niej jest uszczelka) może tamtędy ?
Właśnie kolego trzeba będzie tam zajrzeć.
Tylko jak sprawdzić czy cieknie przez ta blachę, bo jak uda mi się zdjąć to po czym stwierdzę że ta uszczelka jest do wymiany?


Just like that... :okej:

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » śr gru 21, 2011 21:30

Sprawdź czy jest poprawnie założona w sensie czy nie jest gdzieś podwinięta ... uszkodzenie mechaniczne raczej nie wchodzi w grę (chyba że jest przerwana na całej długości). Ona jest dociskana blacha do blachy więc może wystarczy dokręcić śruby.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: ThoMass » śr gru 21, 2011 22:12

poolak2006 pisze:Sprawdź czy jest poprawnie założona w sensie czy nie jest gdzieś podwinięta ... uszkodzenie mechaniczne raczej nie wchodzi w grę (chyba że jest przerwana na całej długości). Ona jest dociskana blacha do blachy więc może wystarczy dokręcić śruby.
Tak właśnie w wolnej chwili zrobię. Dzięki za pomysły. Jak pomoże podzielę się informacją.


Just like that... :okej:

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: arek żet » czw gru 22, 2011 12:38

musisz dokladnie obejrzeć miejsce nad pedalmi może po prostu jakaś korozja pod klejem mocującym szybe.Albo byla wstawiana szyba i jest ubytek kleju albo to i to pry wyciąganiu szyby mogli zarysowac lakier bylo ok a teraz zrobila się rdza i kapie podnioslo klej i ot cala filozofia.Jesli sie okaże że spod uszczelki to jedz do gości co robia szyby i ci zrobią.pozdro



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: ThoMass » czw gru 22, 2011 17:15

ThoMass pisze:
poolak2006 pisze:Sprawdź czy jest poprawnie założona w sensie czy nie jest gdzieś podwinięta ... uszkodzenie mechaniczne raczej nie wchodzi w grę (chyba że jest przerwana na całej długości). Ona jest dociskana blacha do blachy więc może wystarczy dokręcić śruby.
Tak właśnie w wolnej chwili zrobię. Dzięki za pomysły. Jak pomoże podzielę się informacją.
Sprawdzone w sensie zdjęta tapicerka, blacha która trzyma silnik do szybek od nowości nie odkręcana, oryginalne nity nie ruszane. wiec raczej uszczelka jest w porządku. Odpływy w drzwiach sprawdzone i drożne. Inna droga tej wody musi być. :banghead:


Just like that... :okej:

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » sob sty 07, 2012 22:24

znalazłem miejsce w którym leci, ale niestety nie wiem co jest przyczyną... Woda wlatuje w miejscu zaznaczonym na czerwono na zdjęciu... woda wlatuje między drzwiami a progiem ... uszczelka wygląda na całą w czym może być problem? I jak to się dzieje że woda wlatuje pod górę? Obrazek



sereg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 13:28

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: sereg » ndz sty 08, 2012 13:45

Witam. Podepne się do tematu. Sprawa dość dziwna. Zacznę od początku. W zeszłym roku zauważyłem lekkie podmakanie na dywaniku z tyłu za kierowcą. Sprawa wystąpiła dwa-trzy razy i się uspokoiło. Wczoraj Zrobiłem naście km po mieście. Asfalt był wilgotny ale nie mokry. Nie padało. Wsiadam dzisiaj rano, patrzę na SWÓJ dywanik z przodu a tu... praktycznie woda stoi. Podmoknięta podłoga pod moimi nogami, wilgotny pasek (hmm jakby to opisać) wzdłuż drzwi w kierunku siedzenia za kierowcą i lekko podmoczona podłoga właśnie u pasażera za kierowcą.
Podkreślę raz jeszcze że jeździłem tym autem w deszcze, ulewy i po sporych kałużach i najwyżej był wilgotny tył. Skąd mogło wziąć się tyle wody od jazdy po wilgotnym asfalcie? I od czego zacząć szukanie?
Bardzo proszę o wmiarę jak najbardziej łopatologiczne tłumaczenie, gdyż nie ukrywam, jestem zielony jeśli chodzi o grzebanie przy autkach.
Aha, auto to golf 3, nie uzupełniłem info w profilu.

Pozdrawiam ,Jacek



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » ndz sty 08, 2012 17:03

poolak2006, ja bym obstawił nie uszczelkę drzwi, a tą samoprzylepną pomiędzy blachą która trzyma podnośnik szyb, a drzwiami. Pewnie już się wygniotła i gdzieś delikatnie zacieka z wewnątrz drzwi jak np po szybie ścieka. Nie leci wtedy wszystko w otwory odpływowe na spodzie drzwi, tylko coś się przesącza do i zacieka na próg i do wewnątrz kabiny. Ktoś już takie przypadki opisywał, więc może sprawdź i Ty.
Zdemontuj boczek, zostań w kabinie i niech ktoś leje po szybie i może prędzej zobaczycie którędy się woda dostaje.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » pn sty 09, 2012 01:30

guziolek, Właśnie też widziałem takie przypadki ... tylko tu to jest jakieś dziwne ... czasami zrobię 400km w deszczu i nie ma nic... a jak stoi i pada to woda leci ... ;/ ta blacha była demontowana kilkukrotnie i zawsze był ten problem ... uszczelię chyba to sylikonem ...



Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości