Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fala712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: fala712 » pt gru 09, 2011 19:52

Witam chciałbym sie dowiedzieć z jakiego innego modelu pasują bez przeróbek fotele i kanapa do vw bora kombi. chciałbym zmienić na pół skóry albo skóry ale nie wiem od czego mogą pasować . Golf IV na pewno to wiem może seat toledo?? passat?? Leon?? prosze o pomoc dzięki pozdrawiam :hehe:



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: wojtas46 » sob gru 10, 2011 07:20

Mk4 , Octawia1 , A3 , Seat Toledo i Leon , w kombi bez problemowo , jeżeli inna wersja , wymagane jest deko rzeżby z tylną kanapą ale również podejdą



fala712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: fala712 » sob gru 10, 2011 16:12

ok wielkie dzięki;)



Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: Trewor87 » sob gru 10, 2011 23:19

wojtas46 pisze:wymagane jest deko rzeżby z tylną kanapą
Przechodziłem już przez wiele kombinacji z fotelami:

-fotele z Audi w VW
-fotele z htb 3d w htb 5d
-fotele z sedana w htb
-fotele z htb w sedanie

I za każdym razem montowałem je bez żadnych przeróbek. Zawsze z tyłu miałem mocowanie na haczyki. Za cholerę nie wiedziałem o co Wam wszystkim chodzi z tą różnicą w tylnej kanapie w kombi. Aż musiałem pojechać do Bartusa, żeby to sprawdzić. Rzeczywiście mocowanie siedziska ma inne niż ja, na swego rodzaju zawiasach. Tylko że on zakładał fotele z htb, i nic nie przerabiał. Czyli nie może być tak że tylko kombi ma inne zaczepy. Od rocznika to też nie może zależeć, bo w Golfie z 98 miałem siedzenia z R 2003...



Awatar użytkownika
Wesley
OEM+ Lover
OEM+ Lover
Posty: 966
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:19
Lokalizacja: podlasie

Re: Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: Wesley » pn gru 12, 2011 15:18

Trewor87 pisze: Czyli nie może być tak że tylko kombi ma inne zaczepy.
Kombi ma inne zaczepy, na zupełnie innej zasadzie działa podnoszenie siedziska. Jak np. do bory kombi się chce wpakować fotele z np golfa IV 5d to wystarczy przełożyć stelaż tylnego siedziska, reszta wchodzi bez problemu. Można to zrobić samemu przy odrobinie chęci i zdolności manualnych ręki :-) gorzej z tym już jest jak ktoś chce z kombi do 5d...



Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: Trewor87 » pn gru 12, 2011 17:21

Wesley pisze:Kombi ma inne zaczepy, na zupełnie innej zasadzie działa podnoszenie siedziska.
Wiem, widziałem te zaczepy u Bartusa, zdziwiło mnie tylko to że wrzucił on do siebie Recaro które już takie zaczepy miały, i żadnych przeróbek nie było.



Awatar użytkownika
vwbartus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw cze 01, 2006 23:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: vwbartus » pn gru 12, 2011 21:54

Wesley pisze:. Jak np. do bory kombi się chce wpakować fotele z np golfa IV 5d to wystarczy przełożyć stelaż tylnego siedziska
Dziwne bo ja mam bore kombi i fotele z mk4 5 drzwi i nic nie przerabiałem :kac: z początku też tak myślałem , myślałem również ze to jest od jakiegoś rocznika ale też tak nie jest . Moim zdaniem zależy od tego w jakiej fabryce auto zostało składane lub w jakiej fabryce były produkowane kanapy


[size=84][color=navy][b]Volkswagen Klub Polska #822#[/b][/color][/size]

____________________

[size=117][color=black][b]KOMBI W DIESLU ....[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Wesley
OEM+ Lover
OEM+ Lover
Posty: 966
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:19
Lokalizacja: podlasie

Re: Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: Wesley » pn gru 12, 2011 22:32

vwbartus pisze: Moim zdaniem zależy od tego w jakiej fabryce auto zostało składane lub w jakiej fabryce były produkowane kanapy
Możliwe, ja pisałem na podstawie swojej bory kombi a czy w każdej jest tak samo to nie wiem, mogę podejrzewać jedynie :wink: :pub:



fala712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: fala712 » czw gru 15, 2011 17:12

Wielkie dzięki za pomoc Panowie !! po wszystkich przeróbkach wrzucę w końcu foty Borysewicza;) pozdrawiam



fala712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Bora Fotele przednie + Kanapa tył

Post autor: fala712 » wt gru 20, 2011 21:47

Chciałbym powrócić do tematu foteli mianowicie mam w planach kupno foteli z seata toledo wszystkie są sterowane elektrycznie u mnie w borce jest manual co bym musiał zakupić i poprzerabiać by to sterowanie chodziło u mnie w borze ?? i jakie koszta ewentualnie jeśli ktoś się interesuje tym lub wie jak to zrobić albo gdzie zrobić:D dzięki za info z góry



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości