Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kkrzys206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 08, 2008 14:59
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: kkrzys206 » pt gru 16, 2011 09:10

Dziś po deszczu zobaczyłem na wycieraczce wodę i kierunek jak ciekła. Okazało się również że pod wycieraczką też jest wszystko mokre cały dywan. Dotknąłem plastiku który jest nad pedałami na którym jest taki materiał i okazało się że jest on cały nasiąknięty wodą, miał ktoś może tak? (już teraz wiem skąd zaświecająca się kontrolka czujnika stop)



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: iigAlisArr » pt gru 16, 2011 10:16

Dokładnie nie wiem czemu tam się zbiera woda ale napierw i przede wszystkim przeczyść rowek uszczelek nad drzwiami i "spuść" wodę z odpływów przy drzwiach (guma nad "harmonijką" - naciśnij albo coś włóż w otwór). Jak ja miałem zabrudzone to lało mi się do wnętrza przez drzwi obok przednich foteli po wyczyszczeniu przestało i teraz profilaktycznie czyszczę co 2 miesiące a czasem częściej.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
kkrzys206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 08, 2008 14:59
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: kkrzys206 » pt gru 16, 2011 10:26

iigAlisArr, Możesz jeszcze bardziej patologicznie ""spuść" wodę z odpływów przy drzwiach (guma nad "harmonijką" - naciśnij albo coś włóż w otwór)" - na bardzo wiem o co chodzi ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: jhosef » pt gru 16, 2011 12:00

kkrzys206, masz szyberdach?
Odpływy są w autach z szybrem. Szyber nie jest szczelny z definicji i ma odpływy.



Awatar użytkownika
kkrzys206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 08, 2008 14:59
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: kkrzys206 » pt gru 16, 2011 12:30

Szyberdach odpada, nie posiadam...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: jhosef » pt gru 16, 2011 12:37

To musisz szukać. Zwłaszcza w podszybiu. Sprawdź przelotkę gumową grodzi dla linki maski.



Awatar użytkownika
kkrzys206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 08, 2008 14:59
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: kkrzys206 » pt gru 16, 2011 13:33

Tak dziś zacznę, tylko bardzo mnie dziwi że woda nie idzie po karoserii tylko jakoś inaczej i ten cały plastik zabudowa nad pedałami na którym naklejona jest jakby gąbka jest cały nasiąknięty wodą i kapie... dam znać jak coś znajdę.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: iigAlisArr » pt gru 16, 2011 16:40

kkrzys206 pisze:zabudowa nad pedałami
Możliwe, że woda przedostaje się tam przez skrzynkę z wtyczkami - ona jest pod silnikiem wycieraczek a on pod podszybiem. Stamtąd jest puszczona wiązka kabli do kabiny nad pedały i dalej...


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

AJGOR76
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw sty 13, 2011 21:10
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: AJGOR76 » pt gru 16, 2011 17:20

witam.mialem taki sam przypadek w mk 4 wydawalo mi sie ze ta skrzynka ktora jest po stronie kierowcy jest Ok ale to tylko pozory.Jak chcesz miec pewnosc to wymontuj cala skrzynke i od nowa uszczelnij powierzchnie miedzy skrzynka a nadwoziem.Jest taka specjalna pasta do takich rzeczy lakiernicy ja uzywaja.silikon nie bardzo bo po jakims czasie bedzie to samo ja rozbieralem dwa razy.jest tez masa uszczelniajaca w takiej tubie jak silikon.kup najlepiej paste na pedzel
Ostatnio zmieniony sob gru 17, 2011 09:28 przez AJGOR76, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kkrzys206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 08, 2008 14:59
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: kkrzys206 » pt gru 16, 2011 22:37

Ok będę patrzył, hmmm zwykły silikon nie wystarczy ? chodzi ci o pastę jaką się daje na spawy - zgrzewy ? pędzlem twardym ?



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: czarekcw » ndz gru 18, 2011 22:33

iigAlisArr pisze:Jak ja miałem zabrudzone to lało mi się do wnętrza przez drzwi obok przednich foteli po wyczyszczeniu przestało i teraz profilaktycznie czyszczę co 2 miesiące a czasem częściej.
Czyścisz odpływ od szyberdachu czy te rowki między drzwiami a karoserią? Jeśli odpływy- jaką technikę stosujesz? :) Bo- choć wszystko jest ok u mnie- to wolałbym profilaktycznie serwisować to co umiem/co nie wymaga ingerencji mechanika.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: iigAlisArr » ndz gru 18, 2011 22:45

Na moje szczęście nie musiałem czyścić odpływów szybra, uszczelki drzwiowe odkurzam i później pałeczką do uszu i spirytem przemywam. Czytałem, że ludzie czyszczą odpływy drutem długim zakończonym np. kulką z cyny (żeby się nie klinował i nie niszczył odpływów) - przepychają pare razy i pomaga, można jeszcze sprężonym powietrzem.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: lux4 » wt mar 20, 2012 11:57

mam mk IV
woda stoi pod nogami kierowcy i jest jej sporo, tak ze gąbką ją wybieram i ciągle jest.
Nie ma pojęcia którędy cieknie, ale pytanie takie czy w podłodze nie ma jakiegoś otworu technicznego którym powinna ściekać ta woda?



rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Woda cieknie z pedałów hamulca i sprzęgła

Post autor: rojass » wt mar 20, 2012 12:40

Mam to samo. Sprawdź linkę do otwierania maski - u mnie tam była nieszczelność. Chciałem też wyczyścić odpływy z szyberdachu, niestety wyjąłem to gumę ze słupka i teraz nie bardzo wiem jak ją włożyć z powrotem. Przewód, którym spływa woda nie wystaje nawet 1cm, za nic w świecie nie mogę go złapać, żeby wcisnąć w niego tą gumę z drzwi. Jakieś pomysły ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości