Nagrzewnica - problem.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » pn gru 05, 2011 12:57

Czesc.
Rozszczelniła mi się nagrzewnica w golfie 4 1.9 tdi 2001 rok. Śmierdziało przy nawiewie ciepłym a do tego wywalało na szyby coś w rodzaju pary króra uniemożliwiała jazde. Do tego czasem był dym jakby spalenizna.

Mechanik wyciągnął nagrzewnice i ją zlutował/zespolił. Problem w tym, ze dalej w aucie smierdzi glikolem ale tylko przy nawiewie ciepłym. Mechanik mowi, ze to przez to ze cały układ tzn wszystkie koryta które ida od nagrzewnicy do kabiny są zanieczyszczone glikolem i ciężko je wyczyścic.

W takim razie dlaczego tylko przy ciepłym śmierdzi? Do tego najgorsze jest pierwsze uderzenie po przełączeniu z zimnego na ciepły. Takie uderzenie tego zapachu. Potem jest lepiej ale dalej smierdzi.

Tamta robota kosztowała mnie 200 zł i dalej nie jest to tak jakbym chciał. Co z tym zrobic panowie?


PS klima ręczna



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nagrzewnica - problem.

Post autor: Haki » pn gru 05, 2011 15:07

Jak miał gość nagrzewnicę na stole to po 1 mógł ją wymienić na nową ...
Po 2 - przepłukać kanały
Po 3 - odczekać jakiś czas i wysuszyć auto === pewnie tapicerka i wygłuszenia były mokre ( i pewnie dalej są ) od płynu.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » pn gru 05, 2011 16:59

To fakt.
Pytanie tylko dlaczego śmierdzi tylko przy ciepłym. Gdyby ten zapach pochodził z zamokniętych kanałów i dywaników to przeciez czuć by to było tez na zimnym. Czyżby nagrzewnica dalej była rozszczelniona?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nagrzewnica - problem.

Post autor: Qto » wt gru 06, 2011 13:12

Przy zagrzybionej klimie smród też czuć tylko na ciepłym...ciepły obiad pachnie, zimny niekoniecznie
pushpush pisze:Czyżby nagrzewnica dalej była rozszczelniona?
Na pewno tak jak Kolega Haki napisał
Haki pisze:Jak miał gość nagrzewnicę na stole to po 1 mógł ją wymienić na nową ...
a czy jest rozszczelniona czy nie...trudno powiedzieć, obserwuj poziom płynu



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » wt gru 06, 2011 19:39

ten zapach to taki sam zapach jak ze zbiornika płynu do chłodnicy. Takze zagrzybiona klime raczej wykluczam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nagrzewnica - problem.

Post autor: Qto » wt gru 06, 2011 21:33

pushpush pisze:zagrzybiona klime raczej wykluczam
starałem się wytłumaczyć dlaczego tylko na ciepłym czuć zapach, nie twierdzę że klima jest zagrzybiona

Upewnij się, że nagrzewnica jest ok...a jak nie to nie łataj dziu tylko ją wymień.

Tak z ciekawości, ile dałeś u mechanika za taką usługę ?? Jeżeli można wiedzieć oczywiście...



hydravlik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 20:56

Nagrzewnica - problem.

Post autor: hydravlik » wt gru 06, 2011 21:46

Witam. Podłączę się do tematu.
Mam problem z parującymi szybami. Golf IV z climatronicem. Podczas jazdy gdy mam włączony tryb econ szyby parują. Gdy go wyłączę odparowują. Wiecie co może być przyczyną?



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Nagrzewnica - problem.

Post autor: iigAlisArr » wt gru 06, 2011 22:26

hydravlik Zacznij od klapki nawiewu zamkniętego: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=144660" onclick="window.open(this.href);return false;


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » śr gru 07, 2011 18:47

Włąśnie chodzi o to ze dałem juz 170 zł a teraz on znów chce 170 zł. Tym razem chce rozebrać deske i wszystkie uszczelki które niby nasiąkły płynem myć i suszyć.

Byłem u drugiego mechanika i on mówi, że trzeba ta nagrzewnice po prostu wymienić na nowa bo na pewno jeszcze sie z niej leje a do tego wszystko umyć. Zrobi to za 200 zł. Do tego oczywiście musze kupic nagrzewnice a jak patrze po allegro to min, 200 zł trzeba dać. Paranoja.



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Nagrzewnica - problem.

Post autor: LukiSzczecin » śr gru 07, 2011 19:30

pushpush, http://allegro.pl/nagrzewnica-wody-vw-g ... 22805.html" onclick="window.open(this.href);return false; można zakupić taniej. Z resztą widzę to taka sama jak w Golfie MK2 i MK3, tak więc ja za swoją dałem 60 zł (nowa, zamiennik Febi)
Aczkolwiek z wymianą osobiście wybrałbym się już do kogoś. U mnie auto stoi rozebrane bo zdemontowałem deskę itd, a utkwiłem na obudowie nagrzewnicy której nie mogę żądnym cudem ruszyć :/



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » czw gru 08, 2011 14:33

LukiSzczecin - wow ja patrzyłem za zupełnie inną rzecza widze, tzn za czyms takim:
http://allegro.pl/vw-golf-iv-1-9-tdi-10 ... 65146.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy to co ty tu wrzuciłes na pewno będzie pasowało?
Mam diesla 1.9 tdi 101 KM (ATD) - nie wiem czy to ma znaczenie.



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Nagrzewnica - problem.

Post autor: LukiSzczecin » czw gru 08, 2011 19:46

pushpush, sugerując się tym poradnikiem dotyczącym wymiany nagrzewnicy to te same nagrzewnice są do Golfa 2, 3, 4 jak i Jetty, Vento itd. Proszę poczytaj tutaj http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-nagrzewnicy/" onclick="window.open(this.href);return false;

W razie czego niech mnie ktoś ewentualnie poprawi nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się że jest tak jak mówię :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nagrzewnica - problem.

Post autor: Qto » czw gru 08, 2011 21:53

pushpush pisze:Byłem u drugiego mechanika i on mówi, że trzeba ta nagrzewnice po prostu wymienić na nowa
dobrze gada, ten pierwszy też tak powinien gadać a nie lutować gdzie robocizna jest taka droga - bo roboty trochę przy tym jest.
LukiSzczecin pisze:to te same nagrzewnice są do Golfa 2, 3, 4 jak i Jetty
Jak jest Climatronic to na pewno nie
pushpush, jak masz Climatronic to musisz mieć nagrzewnicę sterowaną elektronicznie (silniczkami)...a jak nie to "zwykła"



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nagrzewnica - problem.

Post autor: pushpush » pt gru 09, 2011 01:57

Mam klime ręczną. Dodatkowo nigdy jej nie używam i nie musi jej byc.
Qto - czyli ta nagrzewnica za ok 50 zł z linka kolegi bedzie ok? Ni musze całej obudowy kupować za 250 zł?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości