Demontaż sierpów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Danvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 03, 2011 21:04

Demontaż sierpów

Post autor: Danvw » sob gru 03, 2011 21:29

Cześć, mam pytanie do tych którzy zdejmowali już nakładki na nadkola.
Otóż prawdo podobnie mam je przyklejone na klej do szyb. Pytanie brzmi jak najłatwiej je zdemontować, no i oczywiście czym potem klej doczyścić i jak (mniej więcej zostają) ostre ślady zostają po demontażu ? Oczywiście wiadomo, że mogą się purchle dostać ;), precyzując chodzi mi dokładniej o to, czy ciężko się pozostałości pozbyć ? jeżeli tak to czym najlepiej i najłtawiej. Dzięki za wyrozumiałość liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Nadkola nakładki demontaż

Post autor: Dejv » sob gru 03, 2011 23:59

Kolego ja w swoim mk3 zdejmowałem a właściwie sam się odkleił jeden sierp i próbowałem oczyścić stary klej (byl to oryginalny gumo podobny i bardzo twardy ) i z przykrością muszę stwierdzić, że jest to nie do usunięcia bez naruszenia warstwy lakieru tak bynajmniej było u mnie może ktoś ma inne zdanie pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Nadkola nakładki demontaż

Post autor: skaktus » ndz gru 04, 2011 00:02

Niestety jeśli to jest klej do szyb to nie ma ani jak tego zdemontować bez uszkodzeń. Klej do szyb jest bardzo bardzo chamski, często twardy i praktycznie nienaruszalny chemią dostępną ogólnie w sprzedaży. Raz w życiu skleiłem takim cudem jedną lampę, potem po pęknięciu klosza była masakra.



Danvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 03, 2011 21:04

Nadkola nakładki demontaż

Post autor: Danvw » ndz gru 04, 2011 00:45

Dzięki za odpowiedź ;), nadmieniłem post słowem "prawdo podobnie" ponieważ, lakiernik który miał robić poprawki nadkola stwierdził, że nakładki są przyklejone na klej do szyb . Orientujecie się może (w razie gdyby to nie był klej do szyb) jakim klejami - jeszcze doklejane są te nakładki ?



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Demontaż sierpów

Post autor: red_devil25 » ndz gru 04, 2011 13:42

Tak przy okazji jak juz czytam temat to mam pytanie ,czy jak moj mk3 orginalnie nie ma sierpow ,a chcialbym miec to warto zamontowac?chodzi mi oto ,ze po zimie zauwazam lekkie parchy na blotniku ,a raz juz bylo robiony(przez partacza)i znowu wyszlo.Sam sie za to wzialem i teraz troszke to widac .Myslalem kupic sierpy na caly woz i tym sposobem zamaskowac .Oczywiscie bym to wszystko zabezpieczyl przez przyklejeniem klejem do szyb.Co o tym myslicie ??Efekt wizualny mi sie podoba na innych mk3


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Demontaż sierpów

Post autor: Dejv » ndz gru 04, 2011 14:45

Jeżeli chcesz zamontować to jak najbardziej tylko dla konkretnego efektu musiał byś również zamontować progi wraz z listwami gt,gti



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Demontaż sierpów

Post autor: red_devil25 » ndz gru 04, 2011 15:27

Dokladnie tak myslalem bo bez tego to lipa.Pytanie takie czy lepiej szukac ori z programi czy sa dobrze pasujace zamienniki??


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Demontaż sierpów

Post autor: Dejv » ndz gru 04, 2011 16:23

red_devil25 pisze:dobrze pasujace zamienniki??
Niestety to słowa nigdy nie idą razem w całości moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak dobrze pasujące zamienniki lepiej używane oryginalne niż nowe zamienniki :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Demontaż sierpów

Post autor: skaktus » ndz gru 04, 2011 18:50

Zamiennik może pasować, pod warunkiem że nie robią ich partacze a o to ciężko.

Mi się też podobają sierpy, ale widząc jakie z tego jest siedlisko rdzy darowałem sobie. Musiał byś to idealnie zabezpieczyć i po każdej zimie dobrze kontrolować.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Demontaż sierpów

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz gru 04, 2011 19:29

:spam:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości