drgania podczas ruszania

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » wt lis 22, 2011 23:21

witam. Podczas ruszania gdy samochod jest zimny slychac jakby drgania, takie drobne trzeszczenie dochodzace z deski rozdzielczej w okolicy radia- cd playera. Drgania wystepuja przy ruszaniu na malych obrotach i trwaja doslownie 3 sekundy. Strasznie mnie to denerwuje... Mial ktos podobny problem? A i zeby nie zakladac nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie. Otoz przy jedzie po dziurach trzeszczy deska rozdzielcza przy liczniku. Jezeli dotkne deske nad licznikiem dzwiek sie nasila. Dzwiek podobny jest do przemieszczajacych sie ziarenek piasku lub drobinek szkla. Z gory dziekuje za odpowiedz.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: Johnatan » wt lis 22, 2011 23:33

Drgania na starcie ? drgania na hamowaniu i zbliżaniu sie do prędkości 10km/h ? drgań już nie ma jak fura jedzie 20/km,h. Odczucie jest takie jakbyś hamował na tarce przed sygnalizacją świetlną. Umiera koło dwumasowe. :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » wt lis 22, 2011 23:50

nie nie... Drgania w sensie trzeszczenie wewnatrz deski rozdzielczej i wystepuja tylko podczas ruszania z miejsca. tak jakby tam nie bylo dokrecone lub jakies kable uderzaly o obudowe. jest to tylko gdy samochod jest zimny np. Gdy cala noc stoi na dworze i rano ruszam do pracy. pozniej nie ma tego problemu.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: Johnatan » śr lis 23, 2011 00:02

to mozliwe że jakis plastik od nagrzewnicy lub kanałów ciepłego powietrza. Jak ręaguje odrazu to napewno, a jak stopniowo i gdy sie nagrzeje wtnętrze to moze byc kazdy plastik. Plastik jak sie nagrzeje rozszerza sie a jak chłodzi to kurczy. Czesto na łaczeniach róznych przedmiotów, on nawet strzela i skrzypi aż sie ułoży. Przy grzaniu i chłodzeniu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » czw lis 24, 2011 00:07

Dzięki za odpowiedz:) A co z drugą sprawą która opisałem...



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: Behemoth1987 » pt lis 25, 2011 22:45

ad 2

szybka od licznika pomacaj jak będzie znów to słychac docisnij trzeba wyciągnąc licznik i pilnikiem to zjechac troche od góry ew podkleic jak sie rozkleiła przerabiałem temat w paru autach dokładnie "ziarenka piasku"



lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » sob lis 26, 2011 00:12

Kolego czy mógłbyś mi dokładnie wyjaśnić co tam trzeba "zjechać pilnikiem lub podkleić"? nigdy tego nie rozbierałem wiec jestem zielony w tej sprawie...



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: Behemoth1987 » sob lis 26, 2011 07:01

licznik wyciąg to zobaczysz jak go obadasz co tak dziwnie hałasuje i to zrobisz dużo roboty nie ma dwie śrubki i 2 wtyczki wypiąć



lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » sob lis 26, 2011 12:54

jak sie rozpina te wtyczki bo nie chce na sile tego ciagnac?



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: Behemoth1987 » sob lis 26, 2011 18:50

pociągasz taką obejme pomarańczową paznokciem



lewyprobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 18, 2011 12:13

drgania podczas ruszania

Post autor: lewyprobo » wt gru 20, 2011 19:42

Kolego czy mógłbyś mi dać dokładna instrukcję jak to zrobić?? bo znajomemu przy takiej zabawie pękła szybka od licznika... Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

drgania podczas ruszania

Post autor: guziolek » wt gru 20, 2011 21:56

Nic nie pęknie, pociągasz do siebie ten kawałek plastiku co jest ze skajem pod licznikiem i on wychodzi i tam są 2 śrubki na torksa jakiegoś małego, nr nie pamiętam. Odkręcasz i licznik luźno wychodzi, odchylasz go lekko i widzisz wtyczkę z zabezpieczeniem pomarańczowym, które odpinasz tak jak powiedział kolega Behemoth1987, potem pociągasz dalej i jest druga wtyczka z zabezpieczeniem niebieskim z która robisz tak samo, a potem to już tylko bystre oko cię ratuje i móżdżenie co i gdzie sobie trzeszczy :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości