Problem z oświetleniem wnętrza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: diesel015 » pt paź 14, 2011 13:32

Witam, mam problem z oświetleniem wnętrza w vw golf III. Lampka w kabinie zapala się sama, mimo iż mam przełącznik na pozycji "drzwi".
W samochodzie jest też zamontowany alarm, który reaguje na otwarcie drzwi. Jednak podczas gdy lampka się zapala nie załącza się alarm, a jak otworzę drzwi to alarm się włącza, czyli styczniki w drzwiach działają poprawnie. Co jeszcze może być przyczyną tego że lampka nie gaśnie?
Dodam jeszcze że lampka gaśnie po włączeniu zapłonu, a po otwarciu drzwi się zapala i już nie gaśnie po czasie tak jak było do tej pory.
Problem pojawił się u mnie już wcześniej, ale po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Teraz problem powrócił...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2011 19:33

prawdopodobnie uszkodziła się elektronika przy lampce, nie bardzo opłaca się naprawiać, są nawet jakieś opisy na forym ale podłączenie sprawnej używki choćby na próbę najszybciej wyjaśni problem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: diesel015 » sob paź 15, 2011 13:36

Sprawdzę i dam znać czy to faktycznie lampka.



diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: diesel015 » wt paź 18, 2011 13:45

Na razie nie jestem w stanie sprawdzić czy to jest lampka ponieważ ponownie wszystko zaczęło działać poprawnie :?
Jednak jest na niej cały układ sterujący więc pewnie w nim coś zaczyna wariować. Przy ponownym wystąpieniu problemu zacznę od wymiany lampki.



diesel015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:12

Re: Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: diesel015 » pt cze 28, 2013 13:16

Witam po długim czasie. Okazało się że była to lampka. Jednak wystarczyło przemyć układ lampki spirytusem i po czyszczeniu działa jak nówka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości